Siekiantys pradėti verslą kaime kviečiami suskubti

Pirmą kartą teikiama parama iki 16 tūkst. Eur, skirta verslui kaime pradėti, jau sudomino 26 pareiškėjus, jų prašoma paramos suma siekia 409 359 eurų.

Paraiškas  galima teikti iki gruodžio 21 d.

Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 1,6 mln. Eur iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų.

Bus remiama ne žemės ūkio veikla. Pareiškėjo naujai pradedama vykdyti ekonominė veikla turi atitikti Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nurodytas veiklas, išskyrus tas, kurios nurodytos įgyvendinimo taisyklėse pateiktame neremtinų veiklų sąraše.

Jei projekte numatoma, kad bus užsiimama produktų gamyba, apdorojimu, perdirbimu, šios veiklos galutinis produktas negali būti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priede nurodytas produktas. Tačiau jei galutinis produktas patenka į Sutarties I priedo sąrašą, bet pajamos gaunamos iš paslaugos suteikimo, tuomet tokia veikla bus remiama. Žinotina, jog paramos gavėjo pajamos iš paslaugų teikimo kiekvienais projekto kontrolės metais turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų pajamų iš ūkinės komercinės veiklos.

Kaip ir ankstesniais paraiškų rinkimo laikotarpiais, viename projekte galima numatyti keletą remiamų ekonominės veiklos rūšių.

Kas gali gauti paramą

Pagal priemonę parama bus skiriama fiziniams asmenims, nevykdžiusiems ne žemės ūkio ekonominės veiklos nuo 2017 m. gegužės 19 d. iki 2018 m. gegužės 19 d. arba per nurodytą laikotarpį vykdžiusiems ją mažiau kaip 30 kalendorinių dienų, neatsižvelgiant į tai, ar buvo gauta pajamų, ar ne, bei naujai įsteigtiems privatiems juridiniams asmenims. Pastarieji turi būti registruoti ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo dienos. Minėti pareiškėjai turi atitikti labai mažos įmonės reikalavimus ir būti savarankiški.

Paramos suma

Didžiausia išmokos suma verslo planui įgyvendinti – iki 16 tūkst. Eur, kuri bus išmokėta 100 proc. dviem dalimis – pusė projektui skirtos išmokos lėšų bus išmokėta per 10 darbo dienų po sprendimo skirti paramą priėmimo dienos, kita pusė – baigus tinkamai įgyvendinti verslo planą. Išmoka bus mokama, jei verslo plane suplanuotos išlaidos yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir ekonominei veiklai vykdyti, tiesiogiai susijusios su remiama ekonomine veikla ir yra ne mažesnės negu prašoma paramos suma. Verslo planas privalo būti tinkamai įgyvendintas, priešingu atveju, likusi išmokos dalis nebus mokama, o jeigu išmokos dalis jau išmokėta, ta dalis bus susigrąžinama.

Įsipareigojimai

Svarbiausias reikalavimas – iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos sukurti bent vieną darbo vietą, susijusią su ekonomine veikla, kuriai prašoma paramos. Sukurtą darbo vietą privaloma išlaikyti iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos.

Kiti svarbūs reikalavimai įgyvendinant projektą: pradėti įgyvendinti verslo planą ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos, tinkamai įgyvendinti verslo planą, t. y. įsigyti numatytas investicijas, vykdyti pelningą ekonominę veiklą ir kt.

Svarbu pažymėti, jog įsigyjamų investicijų kainai pagrįsti nebus reikalaujama komercinių pasiūlymų, taip pat naujosiose priemonės taisyklėse nėra reikalavimo drausti už paramos lėšas įsigyto turto. Pradedantiesiems verslininkams taip pat pravartu žinoti, jog nebus reikalaujama pagrįsti projekto įgyvendinimui skirtų finansavimo šaltinių.

Kaip teikti paraiškas

Paramos paraiška teikiama NMA spausdintine (popieriuje pateikta) forma pareiškėjo asmeniškai ar per įgaliotą asmenį. Paramos paraiška ir (arba) papildomi dokumentai gali būti pateikti ir per ŽŪMIS (jeigu tokia galimybė yra suteikta) asmeniškai ar per įgaliotą asmenį (juridiniai asmenys paramos paraiškas per ŽŪMIS gali teikti tik per įgaliotą fizinį asmenį). Kitais būdais (pvz., paštu, per kurjerį, faksu, el. paštu) pateiktos paramos paraiškos neregistruojamos. Jei paramos paraiška ir (arba) papildomi dokumentai teikiami per ŽŪMIS, turi būti pateikti ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 12 val.

Su naujai patvirtintomis priemonės įgyvendinimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

Projektams taikomi atrankos kriterijai

Pareiškėjų projektai pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kai išmoka verslo planui įgyvendinti yra ne didesnė kaip 16 000 Eur, bus vertinami pagal atrankos kriterijus, už atitiktį kuriems suteikiami balai. Privalomas mažiausias balų skaičius – 45. Projektą įvertinus mažiau negu 45 balais, paraiška bus atmetama.

Žemiau pateikiami atrankos kriterijai ir balai, kuriais vadovaujantis bus vertinami projektai:

  1. Įsipareigojama sukurti ir projekto kontrolės laikotarpiu išlaikyti ne mažiau kaip vieną nesezoninę darbo vietą – suteikiama 15 balų.
  2. Projektas įgyvendinamas savivaldybėje, kurioje nedarbo lygis aukštesnis nei vidutinis Lietuvoje:
  • 2017 m. vidutinis metinis bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų yra 4 ir daugiau procentinių punktų didesnis už bendrą Lietuvos vidurkį – 15 balų;
  • 2017 m. vidutinis metinis bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų yra nuo 2 iki 4 (neįskaitytinai) procentinių punktų didesnis už bendrą Lietuvos vidurkį – 10 balų;
  • 2017 m. vidutinis metinis bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų yra iki 2 (neįskaitytinai) procentinių punktų didesnis už bendrą Lietuvos vidurkį – 5 balai.
  1. Pareiškėjas (fizinis asmuo) arba pareiškėjo (juridinio asmens) pagrindinis akcininkas, turintis daugiau kaip 50 proc. juridinio asmens akcijų, žemės ūkio bendrovės pajų (juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilyginamas vadovas) yra ne anksčiau kaip prieš 1 metus iki paramos paraiškos pateikimo grįžęs į Lietuvos Respubliką iš emigracijos asmuo, iki grįžimo nepertraukiamai deklaravęs išvykimą į kitą (-as) valstybę (-es) ne trumpiau kaip 2 metus – 15 balų.
  2. Pareiškėjas (fizinis asmuo) arba pareiškėjo (juridinio asmens) pagrindinis akcininkas, turintis daugiau kaip 50 proc. juridinio asmens akcijų, žemės ūkio bendrovės pajų (juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilyginamas vadovas) yra gavęs subsidiją būstui kaimo vietovėje įsigyti pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą (atitiktis šiam kriterijui vertinama pagal Savivaldybės išduotą pažymą, patvirtinančią jaunos šeimos teisę į subsidiją pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą. Balai suteikiami, jeigu savivaldybės pažyma išduota pareiškėjui (fiziniam asmeniui) arba pareiškėjo (juridinio asmens) pagrindiniam akcininkui, arba juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilygintam vadovui, arba šių išvardytų asmenų sutuoktiniams)– 15 balų.
  3. Pareiškėjas yra kaimo vietovėje veikiantis subjektas, kuris iki paraiškos pateikimo dienos:
  • pareiškėjas (fizinis asmuo) – kaimo gyventojas, ne trumpiau kaip 1 metus deklaravęs gyvenamąją vietą kaimo vietovėje – 15 balų;
  • pareiškėjo (juridinio asmens, pradedančio ekonominę veiklą) pagrindinis akcininkas, turintis daugiau kaip 50 proc. akcijų (juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilyginamas vadovas), – ne trumpiau negu 1 metus deklaravęs gyvenamąją vietą kaimo vietovėje – 15 balų.
  1. Pareiškėjas (fizinis asmuo) arba pareiškėjo (juridinio asmens) pagrindinis akcininkas, turintis daugiau kaip 50 proc. akcijų, žemės ūkio bendrovės pajų (juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilyginamas vadovas) paraiškos pateikimo dieną yra:
  • iki 29 metų (imtinai) amžiaus – 10 balų;
  • nuo 30 iki 40 metų (imtinai) amžiaus – 5 balai;
  • 54 ir daugiau metų amžiaus – 5 balai.
  1. Pareiškėjas (fizinis asmuo) arba pareiškėjo (juridinio asmens) pagrindinis akcininkas, turintis daugiau kaip 50 proc. juridinio asmens akcijų, žemės ūkio bendrovės pajų (juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilyginamas vadovas) paramos paraiškos teikimo metu yra negalią turintis asmuo – 10 balų.
  2. Pareiškėja (fizinis asmuo) yra moteris arba pareiškėjo (juridinio asmens) pagrindinė akcininkė, turinti daugiau kaip 50 proc. juridinio asmens akcijų, žemės ūkio bendrovės pajų (juridinių asmenų, kurie neturi ir negali turėti akcininkų, atveju pagrindiniam akcininkui prilyginamas vadovas) yra moteris – 5 balai.

Žemės ūkio ministerijos inf. 

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skelbiami gydytojų keturių mėnesių darbo grafikai

Praėjusią savaitę gydymo įstaigos įpareigotos pasiūlyti pacientams daugiau matomų vizitų laikų. Jau įsigaliojo reikalavimas gydymo įstaigoms E. sveikatos registracijos sistemoje skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių gydytojų darbo grafikus. Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Jelenos Čelutkienės, toks sprendimas ne tik suteikia pacientams daugiau galimybių užsiregistruoti pas gydytoją, bet ir prisideda prie eilių skaidrumo ir trumpėjimo. „Iki šiol dauguma gydymo įstaigų skelbė tik vieno mėnesio gydytojų darbo grafikus. Ties tuo mėnesiu eilė tarsi pasibaigdavo, nors iš tikrųjų buvo gerokai ilgesnė. Pratęsdami galimybę

Orai: naktimis beliks 3-5 laipsniai šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie bus orai. Balandžio 22 d., antradienį, naktį temperatūra siekė 7-12 laipsnių šilumos. Dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, kai kur smarkūs. Vietomis perkūnija, kai kur kruša. Vėjas besikeičiančios krypties, 6-11 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra bus 20-25, Vakarų Lietuvoje daug kur – 14-19 laipsnių šilumos. Balandžio 23 d., trečiadienį, naktį didesnėje šalies dalyje, daugiausia Rytų Lietuvoje, numatomas trumpas lietus, galima perkūnija, dieną žymesnio lietaus nenumatoma. Naktį vietomis rūkas. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų,

Nelieskime gamtoje sutiktų sveikų jauniklių, tai kenkia jiems

Pavasarį ir vasarą gamtoje dažnai sutinkame laukinių gyvūnų jauniklių – stirniukų, kiškių, įvairių paukščių. Žmonės, pamatę vienišus gyvūnus, dažnai klaidingai mano, kad jie yra palikti arba našlaičiai. Tokios skubotos išvados ir į žmonių rankas paimti jaunikliai gali būti pražūtingos gyvūnams.  Taigi, kaip elgtis gamtoje radus jauniklį ir ką daryti, jei jam akivaizdžiai reikalinga pagalba?   Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, jog daugeliu atvejų randami vieniši jaunikliai būna palikti tik laikinai. Dažniausiai, kol motinos ieško maisto arba pačios slepiasi nuo plėšrūnų. Tuo metu mažieji

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 20 d. rytą namuose Traksėdžių k., Šilutės sen., rastas vyro, gim. 1961 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Balandžio 18 d. Juknaičiuose vyras, gim. 1971 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1971 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 20 d. naktį Pievų g., Šilutėje, pas vyrą, gim. 2000 m., apžiūros metu rastas užspaudžiamas maišelis su galimai narkotine medžiaga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 19-20 d. įsibrovus į

Taip pat skaitykite