Senjorai veltui taškų nedalijo

Lietuvos veteranų 42-ajame stalo teniso čempionate Prienuose penki pamariškiai pelnė 10 apdovanojimų.

Lietuvos senjorų 42-ojo stalo teniso čempionato pamariškiai prizininkai (iš kairės): R. D. Mažutis, Z. Šikšnius, čempionas J. Piekautas ir A. M. Šaulys (nėra sidabro ir bronzos medalio laimėtojo J. Čimkaus.

Lietuvos senjorų 42-ojo stalo teniso čempionato pamariškiai prizininkai (iš kairės): R. D. Mažutis, Z. Šikšnius, čempionas J. Piekautas ir A. M. Šaulys (nėra sidabro ir bronzos medalio laimėtojo J. Čimkaus.

Prienų kūno kultūros ir sporto centro salėje kovota prie 20 stalų. Visi 42-ojo čempionato dalyviai pamaloninti padėkos raštais ir varžybų ženkliukais. Pirmą dieną varžėsi jaunesnio amžiaus senjorai (30-59 m.), antrą – vyresni (60-80 m.). Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ (vadovas J. Piekautas) šį kartą delegavo „tikrus“ veteranus.
Veteranų čempionatuose dominuoja kombinacinis žaidimo stilius. Daugelis stalo tenisininkų naudoja raketes su skirtingomis gumomis. Pastarosios padeda klaidinti varžovą, ypač puolėjus. Apgaulingų gumų dangų – šimtai. Kiekviena turi savitumų, kuriuos varžovui būtina iššifruoti partijos metu ar prieš susitikimą, pasidomėjus, kokia rakete ir kaip žaidžia būsimasis priešininkas.
Kartais pralaimintysis taip ir lieka nesupratęs, kodėl aukštai pašokusį kamuoliuką numuša pro šalį arba į tinkliuką. Kombinatorių žaidimo strategijos esmė paprasta: pirma apsigink, o, radęs progą, užpulk. Taip žaidžia A. M. Šaulys, J. Čimkus, Z. Šikšnius (65-69 m. grupė). Kad jie nėra parankūs varžovai, Prienuose dar kartą patvirtino.
J.Čimkus vienetų varžybose prasiveržė į finalą, pakeliui įveikęs Šiaulių, Kauno, Utenos, Prienų atstovus. Pralaimėta tik finalinė dvikova daugkartiniam Lietuvos senjorų čempionui P. Bagužiui iš Panevėžio. Panevėžietis neseniai pasaulio veteranų čempionate Ispanijoje, Alikantėje, kur žaidė daugiau kaip 1500 stalo tenisininkų (jo amžiaus grupėje 435 dalyviai), užėmė 17-32 vietą, o dvejetų varžybose kartu su latviu J. Silinšu pritrūko vienos pergalės, kad laimėtų bronzos medalius. Priminsime, jog pasaulio čempionatuose po susitikimų pogrupiuose toliau žaidžiama vieno minuso sistema.
Beje, Alikantėje jėgas išmėgino 13 lietuvių, tarp jų ir Šilutės stalo teniso klubo vadovas J. Piekautas. Jis taip pat išsiveržė į pagrindinį finalą, tačiau suklupo prieš Vengrijos atstovą – 1:3. Prienuose J. Piekautas (70-74 m.) daugelį varžovų tiesiog triuškino. Pusfinalyje jam atkakliau pasipriešino kaunietis A. Kondratas – 3:1, o finale sukryžiavo raketes su treniruočių partneriu R. D. Mažučiu. Topsais atakuojančių varžovų partija baigėsi J. Piekauto pergale – 3:2. J. Piekautas ir R. D. Mažutis dvejetų varžybose pelnė antrą vietą. Pamariškius aplenkė kauniečiai A. Kondratas ir K. Kuprys, vienetų varžybose užėmę trečias vietas.
Tris bronzos medalius iškovojo Z. Šikšnius. Vienetų varžybose jis nužygiavo iki pusfinalio, kur turėjo pripažinti nedidelį J. Čimkaus pranašumą. Z. Šikšnius ir J. Čimkus žaisdami kartu tarp dvejetų liko treti. Trečią medalį Z. Šikšnius pelnė mišrių porų varžybose kartu su Birštono žaidėja A. Šidiškiene.
A. M. Šaulys vienetų varžybose pateko į itin pajėgių žaidėjų grupę, todėl nemažai turėjo vargo, kol iškopė į finalą. Kelią medalių link jam užtvėrė Z. Šikšnius – saviškis, su kuriuo varžybose tai laimi, tai pralaimi. Geriau sekėsi žaidžiant dvejetus kartu su Kelmės atstovu Z. Mišeikiu – sugebėjo pasiekti finalą. Lemiamą dvikovą pralaimėjo rezultatu 1:3 P. Bagužiui ir V. Lapinskui. A. M. Šaulio laimėjo sidabrą. Iš viso mūsų rajono stalo teniso mėgėjai iškovojo 10 medalių.

„Pamario“ inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiams – 12 naujų visureigių 

visureigiai pasieniečiams

Gruodžio 5 d. pasieniečių automobilių parką papildė 12 patruliuoti skirtų naujų visureigių „Toyota Land Cruiser“ ir „KGM Rexton“. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) centrinės įstaigos kieme įvyko iškilminga automobilių perdavimo ceremonija. Šie nauji „Toyota Land Cruiser“ ir „KGM Rexton“ modelių automobiliai buvo įsigyti Europos Sąjungos lėšomis pagal VSAT vykdomą projektą. Naujos transporto priemonės reikšmingai prisidės prie pasieniečių kasdienių užduočių vykdant Specialiosios tranzito schemos kontrolę ir saugant Europos Sąjungos išorės sienas. Visureigiai aprūpinti šviesos ir garso įranga, telemetrija, vaizdo registratoriais, šildymo

Prieš Kalėdas galite permokėti ir tapti sukčių taikiniu. Nepamirškite pirkdami internetu 

perkant internetu

Anksčiau populiarios dovanų pirkimo vietos buvo prekybos centrai, didieji prekybos tinklai ir pigių prekių parduotuvės. Šiandien daugelis vartotojų renkasi internetines platformas kalėdinėms dovanoms įsigyti. Ir nors tai gali atrodyti kaip nedidelis pokytis, mūsų virtualus mąstymas greičiausiai visiškai pakeis prieššventinio pirkimo įpročius. „Kai žmonės apsipirkinėja parduotuvėse, jie paprastai turi aiškų tikslą, žino, ką nori pirkti ir kiek yra pasirengę išleisti. Tačiau perkant internetu atsiranda daugiau pagundų bei vilionių. O jos gan dažnai lemia, kad vartotojai išleidžia daugiau, nei planavo iš pradžių“,

„Via Lietuva“ įspėja vairuotojus neteršti kelio dangos 

Via Lietuva

Kasmet valstybinės reikšmės kelių valdytoja „Via Lietuva“ ir bendrovė „Kelių priežiūra“, kuri yra atsakinga už kokybišką šių kelių priežiūrą, gauna apie 100 pranešimų dėl kelio dangos taršos. Sudėtingiausia padėtis rudenį ir pavasarį fiksuojama tose vietovėse, kur valstybinės reikšmės keliai kerta dirbamus laukus arba yra šalia žvyro karjerų. Ant kelio dangos patenkantis purvas, žemė ar žvyras mažina padangų sukibimą su danga, ilgina stabdymo kelią ir didina eismo įvykių riziką, ypač posūkiuose. Be to, užteršta kelio danga prastina horizontalaus ženklinimo matomumą, o

Palynos, sustiprės vėjas, savaitgalį atvės

orai

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Gruodžio 11 d., ketvirtadienį, naktį daug kur palijo, vyravo nedidelis lietus. Kai kur tvyrojo rūkas. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s, pajūryje gūsiai – 15 m/s. Temperatūra siekė 5-9 laipsnius šilumos. Dieną protarpiais palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s, vietomis gūsiai sieks 15-18 m/s. Temperatūra bus 6-10 laipsnių šilumos. Gruodžio 12 d., penktadienį, daug kur palis, dieną vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, šiaurės, 8-13 m/s, naktį pajūryje gūsiai sieks 15-17

Taip pat skaitykite