Seimas sugriežtino prekybą fejerverkais

Seimas priėmė Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nuo 2024 m. liepos 1 d. griežtinti prekybą fejerverkais.

Internetu fejerverkų nebeįsigysi

Priimtais pakeitimais nutarta didinti amžiaus ribą siekiantiems įsigyti F2 kategorijos fejerverkų, vadinamųjų „bombioškių“. Jų galės įsigyti ne jaunesni kaip 18 metų jaunuoliai. Šiuo metu tokie fejerverkai parduodami asmenims nuo 16 metų.

Seimas taip pat uždraudė platinti F2 kategorijos fejerverkus nuo sausio 1 d. iki lapkričio 30 d., išskyrus atvejus, kai šiuos fejerverkus platins subjektai, turintys leidimą gaminti ar laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones.

Pagal naujas nuostatas taip pat bus draudžiama platinti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus ir P1 kategorijos civilines pirotechnikos priemones) prekybos įmonėse įrengtose degalinėse ir arčiau kaip 30 metrų nuo jų.

Seimas sugriežtino ir šių priemonių elektroninę prekybą. Civilinės pirotechnikos priemonės (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) galės būti platinamos elektroninėmis priemonėmis tik tuo atveju, jeigu įsigytas priemones pristatys šios veiklos licencijų turėtojai. Šiuo atveju civilines pirotechnikos priemones įsigyjančio asmens tapatybė (asmens amžiaus reikalavimas), pirotechniko pažymėjimas (kai įsigyjama F4 kategorijos fejerverkų ar T2, P2 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių), turės būti patikrinami prieš pristatant civilines pirotechnikos priemones arba ne vėliau kaip pristatymo metu.

Spręs savivaldybės

Seimas nusprendė suteikti teisę savivaldybių taryboms priimti sprendimus dėl civilinių pirotechnikos priemonių ribojimų savo teritorijoje. Pagal priimtas pataisas, savivaldybių tarybos turės nustatyti civilinių pirotechnikos priemonių naudojimo tvarką ir priimti sprendimus dėl vietų, kuriose yra draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones, bei laiko, kuriuo draudžiama jas naudoti. Priimdamos sprendimus dėl šių ribojimų savivaldybių tarybos privalės atsižvelgti į gyventojų, kurių gyvenamojoje teritorijoje numatomi ribojimai, nuomonę, aplinkosaugos reikalavimus ir gyventojų saugumą.

Pagal galiojantį įstatymą civilinės pirotechnikos priemonės pagal jų naudojimo būdą arba paskirtį ir pavojingumą skirstomos į fejerverkus, teatrines pirotechnikos priemones ir kitas pirotechnikos priemones.

Fejerverkai pagal pavojingumą skirstomi į 4 kategorijas. F4 kategorijos fejerverkai yra keliantys didelį pavojų ir skirti naudoti tik pirotechnikams, F3 kategorijos fejerverkai yra keliantys vidutinį pavojų ir skirti naudoti didelėse atvirose teritorijose, F2 kategorijos fejerverkai kelia mažą pavojų, mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose, esančiose lauke, o F1 kategorijos fejerverkai kelia labai mažą pavojų, labai mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose, taip pat naudoti gyvenamosiose patalpose.

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas Rimas Rudaitis

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite