Seimas leido kaimo turizmo paslaugas teikiantiems ūkininkams gaminti naminę

Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, reglamentuodamas alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose.

 

Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento išplatintame pranešime skelbiama, kad ūkininko pagamintu tradiciniu alkoholiniu gėrimu, paprasčiau sakant, namine degtine bus laikoma iki 65 proc. tūrio etilo alkoholio koncentracijos alkoholinis gėrimas. Ją gaminti  galės kaimo turizmo paslaugas teikiantys ūkiai.

Anot pranešimo, kaimo turizmo sodybų šeimininkai alkoholinius gėrimus kaip tautinio paveldo produktus turės sertifikuoti žemės ūkio ministro nustatyta tvarka. Bus leidžiama naminę gaminti kaimo turizmo sodybose ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti arba degustuoti vietoje.

Per kalendorinius metus bus galima pagaminti ne daugiau kaip 100 litrų naminės. Ūkininko naudojama įranga turės būti pažymėta aiškiai matomu identifikaciniu numeriu.

Ūkininkų pagaminti tradiciniai alkoholiniai gėrimai turės būti nedelsiant išpilstyti į ne mažesnę kaip 0,2 litro, bet ne didesnę kaip vieno litro stiklinę tarą. Šie alkoholiniai gėrimai turės būti žymimi aiškiai matomomis etiketėmis, kuriose bus nurodytas etiketės numeris, tradicinį alkoholinį gėrimą pagaminusio ūkininko vardas ir pavardė, šio produkto pagaminimo data ir laikas, sudėtis ir tūrinė etilo alkoholio koncentracija procentais.

Lietuvoje taip pat leidžiama gaminti natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 proc. (alaus – ne didesnė kaip 9,5 procento), ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti.

Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams pritarė 63, prieš balsavo 15, susilaikė 22 Seimo nariai. Pataisos įsigalioja 2024 m. spalio 31 d.

Ką manote apie tai jūs?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos gausinimo

Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, asociacija „Klaipėdos regionas“ bei septynios savivaldybės, šios asociacijos narės, sutarė kartu dirbti, kad į tarptautinį Palangos oro uostą būtų pritraukta naujų Klaipėdos regiono verslui ir atvykstamajam turizmui svarbių skrydžių krypčių ir skatinama skrydžių paklausa.   Skrydžiai aktualu ir savivaldybėms? Palangoje pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas dėl skrydžių skatinimo. Pasak  susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, tai demonstruoja tiek ministerijų, tiek viso regiono savivaldybių strateginį požiūrį į susisiekimo oru gerinimo svarbą šalies konkurencingumui ir patrauklumui. Prie šio susitarimo prisijungė Klaipėdos

Orai savaitgalį: be lietaus ir iki 28 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis savaitgalį. Rugsėjo 6 d., penktadienį, Lietuvoje bus giedra, nelis. Vėjas rytinių krypčių, dieną 5-10 m/s. Žemiausia temperatūra naktį siekė 10-15, pajūryje – 16-18 laipsnių šilumos, aukščiausia dieną svyruos tarp 23-28 laipsnių. Rugsėjo 7 d., šeštadienį, lietaus nenumatoma. Vėjas pietryčių, rytų, 3-8 m/s. Temperatūra naktį kris iki 10-15, Kuršių nerijoje – iki 16-18, dieną oras šils iki 23-28 laipsnių. Rugsėjo 8 d., sekmadienį, be lietaus. Vėjas pietryčių, naktį 3-8 m/s, dieną 5-10 m/s. Temperatūra naktį

Gynybos priemonės ant Nemuno kranto

Rugsėjo 5 d. Panemunėje (Pagėgių sav.) ant tilto, jungiančio Lietuvą su Rusijos federacija, įrengtas tilto blokavimas kontrmobilumo priemonėmis. Ten pat greta tilto parodyta, kaip atrodytų užblokuota Nemuno brasta. Agresijos atveju Tilto ir brastos blokavimas – pavyzdys, kaip, turint sukauptas mobilias inžinerines priemones, naujai įkuriamuose inžinerinių priemonių parkuose (esančiuose tiek karinėse, tiek civilinėse teritorijose) galima įgyvendinti bendrą Lietuvos karinio kontrmobilumo sumanymą. Kontrmobilumo priemonės yra svarbi mūsų šalies gynybos koncepcijos dalis. Jomis bus didinamas atgrasomasis ir gynybinis valstybės potencialas ir valstybės sienų

Nuo rugsėjo 13 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje – paroda ,,Švyturiai ≠ laivai“

Parodoje pristatomi tapybos bei grafikos darbai iš klaipėdiečių kolekcininkų Aleksandro Popovo ir Jelenos Kosinovos Rytų Prūsijos XIX a.–XX a. I pusės dailės kolekcijos. Rytų Prūsijos dailės paveldas remiasi dviem svarbiausiais regiono kultūrinės erdvės reiškiniais – Karaliaučiaus dailės akademija ir Nidos dailininkų kolonija.   Jei teigiama, kad Kuršių nerijos rūstų žavesį XIX a. pradžioje pirmieji atrado keliautojai ir rašytojai, tai 1845 m. įkurtos Karaliaučiaus dailės akademijos profesoriai ir jų studentai lygiai taip pat vieni pirmųjų atrado nepakartojamą Nidos, skurdaus žvejų kaimelio, genius

Taip pat skaitykite