Savivaldybėje – AGATA atstovų vizitas

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerė Daiva Žebelienė, Pamario krašto kultūros įstaigų vadovai bei darbuotojai rugpjūčio 17 d. dalyvavo susitikime su AGATA atstovais.

Susitikimo metu pristatyta organizacijos, vienijančios muzikantus, muzikos leidėjus ir besirūpinančios jų teisių gynimu, veikla, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Diskutuota apie muzikuojančio jaunimo stovyklos Pamaryje organizavimą, kurios metu savo žiniomis su jaunaisiais atlikėjais pasidalintų žinomi Lietuvos atlikėjai, taip pat jie būtų supažindinami su savo teisėmis kuriant muziką.

Kas yra AGATA?

AGATA arba kitaip – Lietuvos gretutinių teisių asociacija – tai asociacija, besirūpinanti atlikėjų ir muzikos įrašų gamintojų teisėmis bei išduodanti licencijas verslininkams jas atlikti viešai. Įkurta dar 1999 metais, asociacija šiuo metu vienija daugiau nei 9000 muzikos atlikėjų ir jos gamintojų Lietuvoje.

AGATA veikla

Asociacija AGATA rūpinasi įvairiais reikalais, susijusiais su muzikos kūrėjų teisėmis ir jų kūrinių atlikimu. Visų pirma asociacija administruoja gretutines teises tų autorių, kurie jas turi, užtikrina, kad šios teisės būtų saugomos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kita AGATA veiklos sritis – dalyvavimas įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, kuriuose yra nagrinėjamos gretutinių teisių gynimo problemos. Tai leidžia tobulinti principus, pagal kuriuos AGATA gina Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjų gretutines teises.

Dar viena AGATA veiklos sritis yra susijusi su analogiškų užsienio šalių organizacijų bendradarbiavimu. AGATA vadovybę sudaro: visuotinis narių susirinkimas (šaukiamas Tarybos bent kartą per metus), sociacijos taryba (sudaryta iš 5 atlikėjų ir 5 fonogramų gamintojų atstovų), AGATA administracija.

AGATA suinteresuota ginti gretutines autorių teises bei užtikrinti, kad atlikėjai gautų atlygį už jų atliekamus kūrinius. Jei pats kuriate muziką, o ji yra leidžiama per televiziją, radiją ar naudojama viešoje vietoje, tuomet jūs, kaip šios muzikos kūrėjas ir autorius, turite teisę į atlyginimą už jūsų kūrinių naudojimą. AGATA savo nariams padeda surinkti ir išmoka atlygį už jų kūrinių panaudojimą bet kokioje viešoje erdvėje, renginiuose, televizijos ar radijo eteryje. Pati narystė šioje organizacijoje yra nemokama.

AGATA užtikrina, jog asociacijos nariai gaus atlyginimą. Organizacija laikosi kertinio principo, kad muzika nėra vieša nuosavybė, kurią kiekvienas žmogus gali laisvai naudoti savo reikmėms. Kūrėjai darbui su savo kūriniais skyrė investicijų į muzikinius instrumentus bei aparatūrą, dėjo pastangas puoselėti savo talentą ir tobulėti, užsiiminėjo savo muzikos kūrinių leidyba. Dėl šios priežasties, norintys tą muziką panaudoti verslininkai ar transliuotojai (kavinių ar parduotuvių savininkai, televizijos laidų prodiuseriai ar radijo transliuotojai) turi prievolę už ją tinkamai atsiskaityti.

AGATA inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite