Rezoliucijai dėl mokyklų tinklo kūrimo

Šilutės rajono savivaldybės administracija, kaip ir nemaža dalis kitų Lietuvos savivaldybių, akivaizdžiai jaučia grėsmę dėl kaimiškųjų gimnazijų išlikimo. Poreikį atsakingai vertinti švietimo įstaigų tinklo pertvarkas sąlygoja aplinkybė, kad nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. 11 klasėje (III gimnazijos) privalės mokytis ne mažiau kaip 21 mokinys, o nesurinkus reikiamo mokinių skaičiaus, klasė negalės būti formuojama.

Jau dabar didėjantis mokytojų stygius tik augs dėl mažėjančio darbo krūvio ir atitinkamai – atlyginimo, mažės norinčių dirbti tokiose mokyklose mokytojų. Privalome įvertinti faktą, kad mokinių vežiojimas iš atokių gyvenviečių žymiai paankstina mokinių išvykimo į mokyklą laiką, tai daro neigiamą poveikį vaikų fizinei ir emocinei sveikatai, blogina jų ugdymosi sąlygas, sudėtinga sudaryti tinkamas galimybes mokiniams lankyti neformalaus ugdymo užsiėmimus.

Suvokiant situacijos rimtumą ir nesulaukiant pakankamo nacionalinės valdžios atstovų dėmesio, iniciatyvos tenka imtis arčiausiai gyventojų esančiai savivaldai. Kolegos iš Kretingos rajono savivaldybės pakvietė prisijungti prie parengtos rezoliucijos „Dėl mokyklų tinklo kūrimo taisyklių keitimo“.

Rezoliucijoje siūloma suteikti savivaldybėms daugiau savarankiškumo ir atsakomybės už racionalų švietimo lėšų panaudojimą, tinklo efektyvumą, ugdymo(si) kokybę ir išsaugoti kaimiškas gimnazijas, paliekant nuo 2024-2027 m. Taisyklėse nustatytą vieną III gimnazijos klasę, kurioje mokytųsi ne mažiau kaip 12 mokinių klasės sraute.

Savo poziciją dėl pritarimo rezoliucijai išreiškė: Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenė – 22 pritariančios nuomonės, Šilutės Vydūno gimnazija – 17, Žemaičių Naumiesčio gimnazija – 35, Vainuto gimnazija – 507, o Vainuto gimnazijos Katyčių skyrius – 74, aktyviausiai ir gausiausiai prie rezoliucijos palaikymo prisijungė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė – 1099 pritariantys balsai.

Švietimo, sporto ir kultūros skyriaus informacija

Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje kartu su šia informacija yra paviešinta ir rezoliucija, jeigu įdomu, galima susipažinti. Ji bus pateikta Lietuvos Prezidentui, Seimui ir Vyriausybei.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje – knygos-žinyno „Lietuvos karaliai ir karalienės“ pristatymas

Pasitinkant jubiliejinę 25-tąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę bei Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną, 2025 m. balandžio 22 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje įvyko išskirtinis renginys, palikęs gilų įspūdį tiek bibliotekos lankytojams, tiek kultūros mylėtojams. Šią dieną bibliotekoje lankėsi garbingas svečias – Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis. Renginį pradėjusi bibliotekos vadovė Inga Kuzmarskienė nuoširdžiai pasveikino susirinkusius dalyvius ir svečius. Ji akcentavo, kokia prasminga ši

Mažosios Lietuvos paveldas pritaikomas ir neįgaliesiems

Senieji Šilutės katalikiški našlaičių globos namai turės liftą neįgaliesiems. Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis skyrius, rūpindamasis Mažosios Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo išsaugojimu ir pritaikymu šiuolaikinėms reikmėms, surengė konsultaciją dėl Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios pastatų komplekso našlaičių globos namų pritaikymo neįgaliųjų poreikiams. Šis valstybės saugomas kultūros paveldo objektas (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 30364) prieš keletą metų buvo sutvarkytas, tačiau tuomet nebuvo numatyta pastatą pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Sutvarkytuose buvusiuose našlaičių globos namuose buvo  įkurtas daugiafunkcinis centras, kuriame vyksta Šilutės trečiojo

Kaip išsirinkti tinkamiausią kvapą namams pagal sezoną ar kambario funkciją?

Kvapas – tai nematoma, bet stipriai jaučiama detalė, galinti visiškai pakeisti namų atmosferą. Tinkamai parinktas aromatas gali nuraminti po sunkios dienos, pakelti nuotaiką, sukurti šventinę nuotaiką ar net tapti namų vizitine kortele. Tačiau ne visi kvapai tinka visur ir visada – jų pasirinkimą turėtų lemti ne tik asmeninis skonis, bet ir metų laikas bei patalpos paskirtis. Kvapai pagal sezoną: ką rinktis metų eigoje? Pavasaris –  tai atgimimo ir gaivos metas. Puikiai tiks lengvi, švarūs kvapai:  citrusai, agurkai, žalių lapų natos,

Ovidijui Normantui – geriausio jaunojo 2024 m. bibliotekininko vardas

bibliotekininkas

Kultūros ministerija paskelbė geriausius 2024 m. bibliotekininkus, o tarp jų nuskambėjo ir šilutiškio vardas.  Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo renginyje paskelbti geriausi 2024 m. bibliotekininkai. Sveikindamas laureatus ir visą šalies bibliotekininkų bendruomenę Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga kultūros ministras Šarūnas Birutis linkėjo, kad ši savaitė būtų pilna įdomių renginių, prasmingų susitikimų ir naujų atradimų. „Šiandien biblioteka jungia kartas, skirtingus požiūrius ir patirtis. Ji yra ne tik žinių oazė norintiems mokytis ir tobulėti, bet ir patikimas šaltinis, ugdantis kritinį mąstymą bei

Taip pat skaitykite