Pusė ministrų į darbą vyksta ne automobiliais. O kuo prastesni mes? 

Rugsėjo 22-oji – Diena be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas. Kai kuriems Vyriausybės nariams diena be automobilio yra kasdienybė. Du ministrai dažnai keliauja dviračiu, du – traukiniu, dar dviem patogiausias būdas – pėstute. Kiti, gyvenantys toli nuo miesto centro ar turintys nuvežti vaikus į ugdymo įstaigas, dažniau renkasi automobilį.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir energetikos ministras Dainius Kreivys kas dieną į darbą eina pėsčiomis. Ir ne tik į darbą – jiedu visur, kur tik įmanoma, vaikšto.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kasdien į Vilnių iš Kauno važiuoja traukiniu. Iš savo namų Kaune traukiniu dažnai keliauja ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Abu pabrėžia, kad tokia kelionė – tai ir galimybė atsidėti darbui. Simonas Gentvilas vis dažniau naudojasi ir elektromobilių bei paspirtukų dalijimosi platformomis, nes asmeninio automobilio nebeturi.

Du dviratininkai šioje Vyriausybėje – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, kurią galima dažnai pastebėti ir riedančią paspirtuku.

Kultūros ministro Simono Kairio kelionės taip pat tvarios – iš Kauno vienu automobiliu įprastai dar važiuoja du kultūros viceministrai. Šitaip lygiomis dalimis trims keleiviams padalintas automobilių emisijų kiekis sumažina kiekvieno keleivio ekologinį pėdsaką.

Kita pusė Ministrų kabineto narių, nors ir vairuoja automobilį, alternatyviai juda po darbo arba laisvalaikiu – kas vaikščioja, kas mina dviratį. Be to, dalis ministrų su Vyriausybės kanceliarija šiais metais nustojo naudotis paveldėtais prabangiais tarnybiniais automobiliais (naujausias atvejis – sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atsisakė „BMW 520“).

Tarp visų ministrų ypač išsiskiria Kęstučio Navicko įpročiai – jis kasdien dviračiu į darbą ir namo nuvažiuoja net 28 km. 14 km atstumą nuo namų Kairėnuose iki ministerijos Gedimino prospekte jis įveikia per 40 minučių. Šiemet sezoną Kęstutis Navickas pradėjo kovo mėnesį. Pasak ministro, šaltis – niekis, didesnių nepatogumų kelia slidūs keliai ir tamsūs rytai. „Didžiausi kelionės dviračiu iššūkiai ten, kur nėra dviračių takų, kartais erzina ir kai kurių automobilių vairuotojų elgesys. O smagiausia, kad kiekvieną rytą prasilenki su tais pačiais dviratininkais, su kuriais dabar jau sveikinamės“, – sako K. Navickas.

Tarptautinė bendruomenė Dieną be automobilio rugsėjo 22-ąją pradėjo minėti nuo 2000-ųjų. Akcija skirta atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į automobilių daromą žalai aplinkai.


Taip pat SKAITYKITE:

Rytoj, rugsėjo 22 d., – Tarptautinė diena be automobilio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai: dienomis bus truputį šilčiau, naktimis – šalnos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Spalio 3 d., ketvirtadienį, naktį daug kur lietus. Vėjas rytinių krypčių, 2-7 m/s. Temperatūra 3-8 laipsniai šilumos. Dieną lietus. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 5-10 m/s. Temperatūra 7-12 laipsnių šilumos. Spalio 4 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 4-9, dieną 10-15 laipsnių šilumos. Spalio 5 d., šeštadienį, žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį vietomis bus 4-9, kai kur

Informacija gyventojams: bus pastatyti specialūs maisto atliekų konteineriai

Nuo 2024 m. spalio 7 d. Šilutės mieste esančiose visose pusiau požeminėse aikštelėse bus pastatyti specialūs 240 litrų talpos rudos spalvos konteineriai, skirti maisto atliekoms iš gyventojų surinkti. Šilutės miesto gyventojų maisto atliekų surinkimu patikėta rūpintis UAB „Ecoservise“. Maisto atliekų konteineriai šiltuoju metų laiku (nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.) bus tuštinami du kartus per savaitę, o kitu laiku (nuo rugsėjo 1 d. iki kovo 31 d.) – vieną kartą per savaitę. Kaip rūšiuoti? Maisto atliekas Šilutės mieste

Palydėkime išskrendančius paukščius

Saugomų teritorijų direkcijos jungiasi prie Lietuvos ornitologų draugijos koordinuojamo masiškiausio renginio – Paukščių palydų. Tūkstančiai žmonių iš keliasdešimties Europos valstybių stebės ir registruos migruojančius paukščius. Tradiciškai ir Lietuvoje gamtos entuziastai dalyvaus Paukščių palydose ir drauge išlydės sparnuočius. Tai puiki galimybė skirti laiką gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Šiais metais pagrindinis dėmesys skiriamas migruojantiems paukščiams ir jų buveinėms. Kviečiame šį savaitgalį ir vėliau prisijungti prie tradicinių paukščių

Policijos reidai spalį

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, spalio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones: spalio 1-4 d. vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė; spalio 7-13 d. vyks pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė; spalio 14-15, 21-31

Taip pat skaitykite