Pirkti iš viso pasaulio išmokome. Metas įprasti parduoti

Simonas Bielskis yra didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdančios įmonės „Omniva LT“ vadovas. „Omniva“ nuotr.

Elektroninės prekybos sektoriuje dar niekada nebuvo tiek daug galimybių kurti ir plėsti savo verslus. Ypač todėl, kad parduotuvės kuo puikiausiai gali aptarnauti savo vartotojus virtualioje erdvėje, o operatyvų prekių pristatymą užtikrina siuntų bendrovės. Kita vertus, šiandien rinka suteikia ne tik milžinišką potencialą augti, bet ir aršią konkurenciją bei galimybių ribas nuolat peržengiančius varžovus. Todėl, jeigu norime išlikti verslo lyderiais, turime prisitaikyti prie ateities tendencijų ir jas išbandyti pirmieji.

Tad kas laukia verslo sektoriaus ir kaip keisis siuntas pristatančių įmonių veikla?

E. prekybos rinka pasaulyje viršijo 4,93 trln. JAV dolerių

Laikai, kai žmonės atvažiuodavo į konkrečią parduotuvę įsigyti visų reikiamų prekių, jau praeityje. Pastarųjų metų e. komercijos augimas yra neginčijamas ir siekia dar prieš keliolika metų neįsivaizduotas aukštumas: net ir visuotinio ekonominio nuosmukio laikais e. prekybos rinka visame pasaulyje viršijo rekordinius 4,93 trln. JAV dolerių.

Tendencijas atliepia ir Lietuva. „Omniva LT“ duomenimis, 90 proc. lietuvių jau perka elektroninėje erdvėje, o dar 5 proc. – planuoja tą daryti artimiausioje ateityje. Tokie skaičiai sąlygoja, kad garsūs užsienio prekės ženklai į mūsų regioną žvelgia vis rimčiau ir imasi veikti su kur kas didesniais biudžetais nei esame įpratę. Pavyzdžiui, per kiek daugiau nei vienerius metus tokių pasaulinių tinklų kaip „About You“ ar „Zalando“ išlaidos reklamai Lietuvoje siekė atitinkamai 9,5 mln. ir 4.6 mln eurų. O ir reklamos agentūrų, teikiančių internetinės reklamos paslaugas tokias, kaip Google reklama, vis daugėja. Tai lemia, jog mūsų verslininkams konkuruoti su užsienio kompanijomis darosi vis sunkiau, nes jos gali pasiūlyti kelis kartus didesnį biudžetą. Todėl tolimesnė Lietuvos verslų plėtra įmanoma tik ieškant naujų prekybos kanalų ir siūlant savo paslaugas klientams ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje.

Tarptautinės siuntos – perspektyvi galimybė augti?

Dėl didėjančios konkurencijos Lietuvoje pastebime, kad vartotojai vis labiau išnaudoja tarptautinių siuntų privalumus ne tik privačiame gyvenime, bet ir versle. Tą atskleidžia mūsų atliktas tyrimas: per pastarąjį pusmetį į užsienį siuntą siuntė beveik kas penktas lietuvis. 90 proc. apklaustųjų siuntas į užsienį siunčia draugams ar giminaičiams, o 19 proc. grąžina internete pirktas prekes. Tačiau tarptautinių siuntų potencialas dovanomis ar prekių grąžinimu tikrai neapsiriboja, nes verslininkai ir individualia veikla užsiimantys asmenys vis dažniau prekes parduoda pasaulio rinkose.

Net 16 proc. lietuvių prekiauja ir siunčia prekes į užsienį ir naudojasi internetinės prekybos platformomis. Tai rodo, jog lietuviai į tarptautines siuntas žvelgia vis rimčiau ir vertina jas kaip dar vieną galimybę pradėti savo verslą ar jį plėsti. Tarptautinių siuntų privalumai yra akivaizdūs, nes šiomis paslaugomis besinaudojantys verslininkai gali pasiūlyti savo produktus ten, kur jų paklausa yra didžiausia. O svarbiausia – tą atlikti greitai ir patogiai.

Šiandienos problemoms – išmanūs sprendimai

Efektyviu prekių pristatymu rūpinasi siuntų pristatymo bendrovės, kurios siekia sujungti verslus bei naujoms prekėms ir paslaugoms atvirus klientus visame pasaulyje. Modernus ir našus būdas išsiųsti siuntas šiandien – tai pasinaudoti visiems prieinamais paštomatais.

Kita vertus, augantiems siuntų poreikiams patenkinti to nepakaks, ir jau dabar siekiame prisitaikyti prie rinkoje vykstančių pokyčių. Todėl artimiausius metus paskirsime ne tik reikiamos infrastruktūros atnaujinimui, bet ir modernių sprendimų įgyvendinimui, kurie prekiauti tarptautinėje erdvėje padės efektyviau ir našiau.

Taigi, šiandieninis kontekstas lemia, kad verslai Lietuvoje vis dažniau atsiremia į dvi galimybes. Pirmasis – veikti tik Lietuvoje ir konkuruoti su milžiniškais globaliais žaidėjais, tuo pat metu rizikuojant prarasti dalį pelno ir užleisti pozicijas rinkoje. Antrasis – plėsti savo veikimo geografiją patiems ir žengti į užsienio rinkas. Antrasis variantas yra daug patrauklesnis, tačiau jį sąlygoja ribotos verslų galimybės lengvai siųsti savo prekes į visą pasaulį. Todėl „Omniva“ gali tapti ne tik patikimu partneriu, galinčiu siųsti siuntas globaliai, bet ir teikti individualizuotus pasiūlymus.

Dėl šios priežasties diegiame įrankius, kurie mūsų klientams supaprastina siuntų siuntimo logistiką ir leidžia automatizuoti užsakymų formavimo procesus. Geras to pavyzdys – naujoji „Omniva LT“ paslauga „Mix & Match“, kuri kiekvienam verslui pasiūlo vieną platformą, leidžiančią stebėti skirtingų tiekėjų ir vežėjų įsipareigojimus, darbų atlikimo laiką ar svarbiausius kokybinius rodiklius. Šio ir kitų sprendimų diegimas leis sumažinti prekių transportavimo kaštus bei prisidės prie Lietuvos verslų augimo.

 

  • Įmonė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje. Jį sudaro 351 paštomatas, kurie bendrai turi daugiau nei 47 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė taip pat valdo pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo platformą FLIPO, o pernai pristatė ir naują tarptautinių siuntų platformą tarptautines.omniva.lt.
  • „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip pasirinkti tušą, kuris pritaikytas tavo akių formai?

akių tušas

Kiekvieną rytą teptukas slysta per blakstienas, tikintis pabrėžti žvilgsnį, tačiau retai susimąstome, kodėl vienas tušas suteikia lėlės akių efektą, o kitas vos pastebimas. Paslaptis slypi ne tik pačiame produkte, bet ir… tavo akyse. Ne, tai ne metafora – tavo akių forma iš tikrųjų turėtų nulemti, kokį blakstienų tušą renkiesi. Tinkamai parinktas tušas gali vizualiai pakelti akis, padaryti jas atviresnes ar rafinuotesnes, beveik kaip subtilus makiažo architektas. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip skirtingoms akių formoms pritaikyti tušo tipai padeda atskleisti geriausias tavo

Įkliuvo 12 neblaivių vairuotojų

Balandžio 14-21 d. policijos pareigūnai intensyviai tikrino vairuotojų blaivumą, vykdė kitas prevencines priemones. Užfiksuota 140 Kelių eismo taisyklių pažeidimų bei nustatyta 12 neblaivių vairuotojų (5 – pagal LR BK, bei 7 – pagal LR ANK). Pirmasis neblaivus vairuotojas nustatytas gavus neabejingo piliečio pranešimą: vykdamas pro šalį pastebėjo nuo kelio važiuojamosios dalies nuvažiavusį automobilį „Peugeot 406“ ir jo viduje esantį žmogų. Joniškės k., Tauragės r., policija rado neblaivų (2,68 prom.) vyrą, gim. 1974 m., nuvažiavusį nuo kelio. Policijos pareigūnai nustatė 4

Finansų ministerija teikia mokestinių pasiūlymų paketą

mokesčiai

Finansų ministerija įkėlė į teisės aktų derinimo sistemą mokestinių pakeitimų teisės aktų paketą, kuriame pasiūlymai padėsiantys užtikrinti Valstybės gynybos fondo finansavimą, didinantys mokestinės sistemos efektyvumą ir progresyvumą. Priėmus visus mokestinius pasiūlymus, planuojama į valstybės ir savivaldybių biudžetus papildomai surinkti 248,7 mln. eurų 2026 m., 624,6 mln. eurų – 2027 m., o valstybės gynybai finansuoti papildomai planuojama sukaupti 306 mln. eurų jau 2026 m., 523,6 mln. eurų – 2027 m. Siekiant mokestinę naštą visuomenėje pasidalinti teisingai, mokestinių pasiūlymų paketu teikiami subalansuoti

Popiežius Pranciškus bus laidojamas šeštadienį

Praėjusį pirmadienį buvo pranešta, kad popiežius Pranciškus šią dieną mirė savo rezidencijoje Šv. Mortos svečių namuose, Vatikane  būdamas 88-erių metų amžiaus. Popiežiaus liturginių apeigų tarnyba pranešė, kad popiežiaus Pranciškaus laidotuvių Mišios bus aukojamos balandžio 26 dieną Šv. Petro aikštėje. Jų pradžia – 10 val. vietos laiku. Laidotuvių apeigoms vadovaus kardinolų kolegijos dekanas Giovanni Battista Re. Balandžio 23 d. karstas su Šventojo Tėvų kūnu iš Šv. Mortos namų koplyčios bus perkeltas į Šv. Petro baziliką, suteikiant galimybę tikintiesiems prie jo prisiartinti

Taip pat skaitykite