Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursų apibendrinimas

Šilutės pirmosios gimnazijos pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose, kuriuos vedė įvairių sričių specialistai ir jaunieji šauliai: A. Jonaitis, M. Ūselis, D. Būškus, M. Bendikas, R. Beržinytė.

Mokiniai daug sužinojo apie propagandą, interneto ir telefono naudojimą ekstremaliomis sąlygomis, rišo mazgus, išmoko užsidėti turniketą, ragavo kario maisto davinio, statė lauke pastoges, šaudė, mokėsi orientuotis pagal žemėlapį.  Gaila, kad prastos oro sąlygos neleido jaunuoliams patirti žygio išbandymų, tačiau tai kompensavo įgytų žinių praktinis pritaikymas ir įsivertinimas. Gimnazistai teigė, jo tai buvo labai naudinga patirtis. Atsiliepimai tokie.

„Sužinojau daug naujos ir naudingos informacijos, kuri padėtų karo metu (…) Norėtųsi daugiau tokių paskaitų, nes tai mums padeda būti labiau pasirengusiems ekstremalioms situacijoms. Patiko ir tai, jog paskaitų vedėjai yra labai įdomūs žmonės. Norėčiau juos dažniau matyti gimnazijoje“ (E. Vaičys)

„(…) Įgijome praktinių įgūdžių, kurie gali padėti išgebėti mūsų gyvybę. Tokie kursai lavina gebėjimą analizuoti ir priimti sprendimus sunkiose situacijose. Šie įgūdžiai gali padėti išgyventi karo metu. Taip pat šie kursai pagerino mūsų bendradarbiavimo įgūdžius, nes daug dirbome grupėse“ (A. Pauparytė).

„Manau, buvo labai naudinga. Gelbėjimosi mazgus rišti gali prireikti bet kam. Turniketu naudotis taip pat labai svarbu, nes, mano manymu, tai turi būti privaloma, juk gali išgelbėti kito žmogaus gyvybę. Taip pat reikia žinoti, kaip gyvena kariai, svarbu juos gerbti. Viskas gali parversti tikrame gyvenime (…)“ (G. Petrikaitė).

Paskelbė Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite