Paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ – A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Šiais metais minimos šviesuolio, rašytojo, dramaturgo, filosofo, švietėjo, humanisto, chorvedžio, kultūros veikėjo Vydūno (tikr. Vilhelmas Storostas) 155-osios gimimo ir 70-osios mirties metinės. Ta proga lapkričio 20 d. Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta 2018 m. žurnalistės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės (Vilnius) Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai sukurta fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“.

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė.

 

Paroda – neatsiejama Vydūno bibliotekos gyvavimo dalis

Parodos atidarymas prasidėjo Vydūno draugijos folklorinio ansamblio „Giedotojai“, vadovaujamo Eglės Burkšaitytės ir Vitalijos Brazaitienės, sugiedota „Lietuvių giesme“. Sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

Bibliotekos vadovė prisiminė 2018-uosius, kai šalyje buvo minimi LR Seimo paskelbti Vydūno metai, o šviesios atminties doc. dr. Vaclovo Bagdonavičiaus siūlymu ir Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai suteiktas Vydūno vardas. Bibliotekos vadovė pabrėžė, jog šios p. Lilijos Valatkienės sukurtos parodos pristatymas tuomet buvo didžiulė šventė ir svarus argumentas bent kiek abejojantiems, ar Vydūno vardas tikrai turi būti suteiktas šiai bibliotekai. Minint iškilias Vydūno sukaktis, bibliotekos bendruomenė tiesiog negalėjo su Lietuva nepasidalinti simboliu tapusia paroda, kuri ne tik tapo neatsiejama bibliotekos istorijos dalis, bet ir plačiai atvėrė duris į Vydūno pažinimą, jo kūrybos suvokimą. Direktorė džiaugėsi, jog bėgant metams ši paroda įgauna vis didesnę vertę, tampa vis prasmingesnė.

Parodos autorę pasveikino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja, Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Audronė Nugaraitė bei Vydūno draugijos pirmininkė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė.

Tuo pat metu Vydūno draugiją 35-erių metų veiklos proga pasveikino, ilgiausių gyvavimo metų palinkėjo ir gėlių draugijos pirmininkei p. Aušrai įteikė parodos autorė L. Valatkienė bei Vydūno viešosios bibliotekos direktorė M. Jašinskaitė-Jasevičienė.

Parodos autorė papasakojo apie parodą „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“. Dėkodama už gražią bendrystę, parodos autorė dovanų įteikė Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenei bei Vydūno draugijai.

Skambėjo lietuvininkų dainos

Įsimintiną meninę programą bei galimybę prisiliesti prie Vydūno išminties dovanojo Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininko pavaduotojas, žurnalistas, publicistas, knygų autorius Raimondas Polis, Jis apžvelgė Vydūno idėjas, filosofinį bei literatūrinį palikimą.

Mažosios Lietuvos dainomis renginį sušildė Vydūno draugijos folkloro ansamblis „Giedotojai“. Vydūno tekstus skaitė Pagėgių A. Mackaus gimnazijos gimnazistai: Rugilė Jonelytė, Jogailė Ramanauskaitė ir Aurimas Pocius (skaitovus ruošė Pagėgių sav. kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Vaida Petrauskienė).

Kultūrologas Vytautas Jonas Juška kalbėjo, kad Vydūno skleistos mintys ir idėjos išlieka aktualios šių laikų lietuvių tautai bei valstybei. Akcentuota, jog Vydūno viešosios bibliotekos veikloje nuolat prasmingai skleidžiamos, priartinamos prie skirtingų visuomenės grupių ir aktualinamos Vydūno propaguotos idėjos bei filosofinės mintys. Pasidžiaugta, jog susirinkusiuosius jau ne vienerius metus sieja graži bendrystė.

Sveikinimo ir padėkos žodį už Mažosios Lietuvos šviesuolio Vydūno atminimo sklaidą bei idėjų puoselėjimą parodos autorei tarė Pagėgių savivaldybės vicemerė Aušra Zongailienė. Dėkodama už Pagėgių krašto garsinimą bei galimybę pažinti Vydūną iš arčiau, prisiliesti prie jo pasaulėvokos ir idėjinio palikimo, vicemerė parodos autorei ir šio renginio iniciatoriams bei dalyviams perdavė Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus bei bibliotekos bendruomenės dovanas.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė pasidžiaugė šios svarią informacinę vertę turinčios parodos eksponavimu jos vadovaujamoje įstaigoje. Ji pakvietė visus dar kartą sugrįžti.

Pagėgiškiai bibliotekininkai nuoširdžiai dėkoja drauge į Vilnių vykusiems bei gražią kultūrinę bendrystę išreiškusiems Pagėgių gimnazistams, jų vadovei Vaidai Petrauskienei ir prie bibliotekos organizuojamų kultūrinių veiklų visada prisidedantiems kolegoms iš Pagėgių sav. kultūros centro.

Daugiau skaityti čia

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite