Paliatyviosios pagalbos galimybės Šilutės ligoninėje

Antrą spalio šeštadienį pasaulis mini hospisų ir paliatyviosios pagalbos dieną. Paliatyviosios pagalbos tikslas – padėti žmogui lengviau kęsti nepagydomos ligos skausmus, o jo artimiesiems išlaikyti geriausią įmanomą gyvenimo kokybę, sprendžiant fizines, psichologines bei dvasines problemas.

Šilutės ligoninėje nuo 2021 metų teikiamos stacionarinės paliatyviosios pagalbos paslaugos pacientams, sergantiems nepagydoma progresuojančia liga, pasiekusia su gyvybe nesuderinamą stadiją. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus vedėja Violeta Giedraitienė pastebi, kad paliatyviosios pagalbos paslaugos poreikis Šilutės rajone yra didelis. Medikė atkreipia dėmesį, kokius kriterijus turi atitikti pacientas, kuriam gali būti teikiama paliatyviosios pagalbos paslauga stacionare.

Paliatyvioji pagalba apima tiek medicinos, tiek socialinę ir psichologijos sritis, todėl šioje medicinos srityje dirba ne vienas specialistas, o komanda. Atsižvelgiant į paciento poreikius, pagalbą teikia gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, socialinis darbuotojas, medicinos psichologas ir kiti specialistai.

Paliatyviosios pagalbos paslaugoms Šilutės ligoninėje teikti Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos yra suteikusi licenciją, tam skirtos penkios stacionaro lovos, paslaugos teikiamos visą parą, visomis savaitės dienomis. Pacientams taikomi visi būtini gydymo ir slaugos būdai (skausmo malšinimo, ligos simptomų gydymo, slaugos, socialinė, psichologinė ir kita pagalba), priskiriami šiai licencijuojamai asmens sveikatos priežiūros paslaugai.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojai kasdien sulaukia pacientų, jų artimųjų ar socialinių darbuotojų užklausų dėl galimybių pasinaudoti paliatyviosios pagalbos paslaugomis ligoninėje. Sveikatos apsaugos ministras aiškiai reglamentuoja paslaugų teikimo tvarką. Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos suaugusiems pacientams, kurių sveikatos būklė atitinka numatytus kriterijus. Pavyzdžiui, ligai gydyti išnaudotos visos galimybės (išskyrus atvejus, kai liga – progresuojanti ir pavojinga gyvybei) arba kai pacientui reikalinga simptomų terapija, t. y. simptomų sumažinimas arba pašalinimas. Pacientų sveikatos būklė privalo būti mediciniškai pagrįsta – ligos anamneze, objektyvia būkle, atliktais tyrimais, gydytojų konsultantų išvadomis ir jų rekomendacijomis stacionarinei paliatyviajai pagalbai.

Jeigu pacientas atitinka nustatytus kriterijus, paliatyviosios pagalbos paslaugos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis ir teikiamos neribotą laiką. Ilgėjant gyvenimo trukmei ir visuomenei vis labiau senstant, paliatyviosios pagalbos poreikis auga. Skaičiuojama, kad kasmet paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos apie 40 milijonų žmonių visame pasaulyje. Sveikatos apsaugos ministerija prognozuoja, kad 2030 m. paliatyviosios pagalbos paslaugos bus teikiamos 5600 asmenų. 2022 m. stacionarine paliatyviosios pagalbos paslauga Šilutės ligoninėje pasinaudojo 29 pacientai. Didžioji dalis pacientų – sergantys onkologinėmis ligomis.

Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pernai Ventės rage sužieduota per 100 tūkstančių paukščių

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, kurio padalinys yra Ventės rago ornitologijos stotis, paskelbė žinią apie pernai sužieduotų paukščių skaičių – per 100 tūkstančių. Daugiausia kregždžių Ventės rago ornitologijos stoties darbuotojai ir talkininkai 2024 m. sužiedavo 100 058 paukščius ir šikšnosparnius: 133 rūšių 100 033 paukščius ir 7 rūšių 252 šikšnosparnius. Iš paukščių daugiausia 2024 m. sužieduota šelmeninių kregždžių (Hirundo rustica) – 21 258, mėlynųjų zylių (Parus caeruleus) – 21 004, didžiųjų zylių (Parus major) – 20 644, paprastųjų varnėnų (Sturnus

Šyšos vandenys liejasi per krantus

Meteo.lt  praneša, jog savaitgalį bus žiemai nebūdinga šiluma, vyraus vakarų vėjai, kurie trukdo potvynio vandeniui laisvai tekėti į marias, tad apsemiamam vis daugiau pievų, miškelių, kelių ruožų ir Šilutės rajone. Sausio 18 d., šeštadienį, žymesnių kritulių nenumatoma. Vėjas vakarinių krypčių, 8-13 m/s, naktį pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, dieną bus 3-8 laipsniai šilumos. Sausio 19 d., sekmadienį, be žymesnių kritulių. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 0-5, dieną –

Aptiktas didelis kiekis garsių prekių ženklų klastočių

Trečiadienį, sausio 15 d., policijos pareigūnai Šilutėje įsikūrusioje rūbų parduotuvėje atliko kratą ir rado gaminių su garsiais prekių ženklas, kurios, įtariama, buvo klastotės. Iš parduotuvės paimtas labai didelis kiekis rūbų, avalynės, apatinio trikotažo, kosmetikos, parfumerijos ir galanterijos gaminių. Paimtos prekės buvo neteisėtai paženklintos garsių bendrovių prekių ženklais  „Nike“, „Adidas“, „Puma“, „Calvin Klein“, „Burberry“, „Hugo Boss“, „The North Face“ ir kt. 49-erių metų parduotuvės savininkė minėtais rūbais galimai prekiavo ir pasitelkdama socialinius tinklus. Ekspertai nustatys, ar šios prekės yra klastotės, kokia

Kokia turėtų būti į vaiko psichinę bei fizinę gerovę orientuota mokykla?

Mokykla, orientuota į vaiko fizinę ir psichologinę gerovę, turėtų būti tokia vieta, kur kiekvienas vaikas jaustųsi saugus, palaikomas ir skatinamas augti tiek fiziškai, tiek emociškai. Kokie yra pagrindiniai tokios mokyklos bruožai? Saugi ir palaikanti aplinka Nulinė tolerancija patyčioms. Mokykla turi aktyviai kovoti su patyčiomis, kurdama  atmosferą, kur kiekvienas vaikas jaučiasi priimtas ir vertinamas. Atvira komunikacija. Mokytojai ir kiti darbuotojai turi būti pasiekiami, kad vaikai galėtų drąsiai kalbėti apie savo jausmus ir problemas. Pagarba įvairovei. Mokykla turi skatinti toleranciją ir priimti

Taip pat skaitykite