Oro kondicionieriai – ne tik komfortas. Kokia dar jų nauda?
Nors ir ruduo atskubėjo, tačiau dažnas tautietis vis tiek domisi oro kondicionieriais, kurie gali tarnauti visus metus. Žinoma, vasarą aktualiausias būna vėsinimas.
Funkcionalūs oro kondicionieriai vis dažniau vadinami būtina įranga kiekvienuose namuose. Naujos statybos patalpose jie dažniausiai komponuojami kaip būtina įranga. Senose atsiduria vis dažniau, kadangi pergyventi vasaros kaitras sudėtingiau. O meteorologai teigia, kad lietuviškos vasaros su metais bus vis kaitresnės, tad ir oro kondicionieriai ilgainiui taps būtinybe.
Karščio smūgiai – didelės sveikatos problemos
Vasaros metu medikams dažnai tenka kovoti su karščio smūgių padariniais. Dažniausiai jie ištinka senyvo amžiaus asmenis arba vaikus, taip pat žmones, kurių KMI yra didesnis arba kurie turi širdies ligų. Blogiausia, kad tokie smūgiai gali baigtis labai blogai. Ne tik nemalonia savijauta esamuoju metu, tačiau ir rimtais padariniais, kurie lydės visą gyvenimą.
Oro kondicionierius gali padėti išvengti organizmo perkaitimo, tad nesant didelei karščio apkrovai – žmogaus kūnas kur kas lengviau pergyvena ilgai besitęsiančias kaitras. Įsigyti modernius oro kondicionierius bei gauti nemokamą ir išsamią konsultaciją, kaip išsirinkti galite čia: https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/oro-kondicionieriai/.
Tai yra ilgaamžis pirkinys, tad iš karto reikia apgalvoti visus poreikius. Verta investuoti į įrangą, kuri ne tik vėsina, tačiau ir šildo, taip pat valo orą.
Pagalba tiems, kurie turi alergiją
Kaip jau minėjome, oro kondicionieriai ne tik padeda pasirūpinti patalpų mikroklimatu, tačiau ir valo orą. Tai yra puiki pagalba tiems, kurie jautrūs dulkių erkutėms arba įvairioms žiedadulkėms. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ne visi oro kondicionieriai turi tokią funkciją, tad renkantis reikia domėtis konkretaus modelio galimybėmis.
Mažiau drėgmės namuose
Oro kondicionieriai iš dalies veikia ir kaip sausintuvai. Patogu, kad nereikia įsigyti kelių prietaisų, kad komfortas namuose būtų aukščiausio lygio. Optimalus drėgmės lygis patalpose turėtų siekti nuo 40 iki 60 proc. Kai jis yra per didelis, gali atsirasti kvėpavimo takų problemų. Tuomet žmonės dažniau skundžiasi bloga miego kokybe, jiems sunku susikaupti. O pervis blogiausia, kad patalpose gali įsimesti pelėsis bei rastis nemalonus kvapas.
Išvengiama vabzdžių patalpose
Jeigu planuojate vėdinti patalpas atvėrę langus (nors tai yra labai energiškai nefunkcionalu), nepamirškite, kad ne tik į patalpas įsileisite daugiau šilumos nei jos išeis su skersvėju, tačiau taip pat tikėtina, kad priskirs įvairių vabzdžių. Tai daugelį žmonių ne tik gąsdina, tačiau ir gali sukelti įvairių ligų, trukdyti naktimis kokybiškai išsimiegoti.
Puiki miego kokybė
Kai namuose yra žmogaus fiziologijai tinkama temperatūra (kuri turėtų vyrauti nuo +18 iki +24 laipsnių), miego kokybė bus kur kas geresnė. Lygiai taip pat ir atlikti kasdieninius darbus jums seksis kur kas geriau. Svarbu, kad namuose būtų žmogaus poreikiams tinkama temperatūra visus metus, ne tik žiemą, kai dažniausiai šildomasi šilumos siurbliais.
Šildo rudenį, pavasarį ir net žiemą!
Galiausiai, atskiro dėmesio verti yra tokie oro kondicionieriai, kurie ne tik vėsina, tačiau taip pat ir šildo. Ankstyvą pavasarį bei vėlyvą rudenį, kol dar nėra jungiama pagrindinė namų šildymo įranga, oro kondicionieriai tampa puikia alternatyva. Ji užtikrina namų komfortą, tačiau nereikalauja nei laiko, nei didelių sąnaudų. Rinkoje yra įrenginių, kurie efektyviai šildo net iki +30°C! Tad galite būti ramūs, kad pasirinkę tokius prietaisus turėsite šilumos šaltinį ir vėsiausiomis žiemos naktimis.
pr2023/179