„Nuvežėme daug, palikome, kiek tilpo, o parsivežėme dar daugiau…“
Tokiais žodžiais socialiniuose tinkluose viešnagę, skirtą Klaipėdos krašto dienai paminėti, apibūdino Dalia Gud. Sausio 14 pavakarę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi klaipėdietės kūrėjos Dalia Gud (fotografija), Rimantė Vasiljeva (tapyba) ir rašytoja Rita Bijeikytė-Gatautė. Viešnios atvežė šilutiškiams parodą, skirtą Klaipėdai, šio krašto gamtai, skaitė savo kūrybą. Susirinkusieji vaišinosi žolelių arbata ir kafija, klausėsi šilutiškės Tatjanos Petravičienės atliekamos muzikos.
Kūrėjos iš Klaipėdos
Viešnios atvežė šilutiškiams dalelę Klaipėdos – nuotraukose ir drobėse puikuojasi jūros vaizdai, pajūrio kopos ir pušynas, geltoni saulėlydžiai, Kuršių nerijos gamta ir senieji nameliai, menantys šimtametę praeitį.
Dalia Gud pirmiausia padėkojo visiems, susirinkusiems į susitikimą: „Ačiū jums, kad nepagailėjote savo brangaus laiko ir atėjote susitikti su mumis. Esu gamtos vaikas, tad fotografijos, kuriose aš užfiksuoju besileidžiančią į jūrą saulę, mišką, dangų, kalbės pačios už save. O susitikimuose man įdomūs žmonės, kurie ateina pabūti kartu. Menas gyvena mano sieloje, o vaizduotę kedena pajūrio vėjas. Mes, moterys, stiprios, ištvermingos, kantrios ir kūrybingos, todėl ir galime realizuoti savo kūrybinius sumanymus“. Kvietė su džiaugsmu pasitikti naują dieną, nepamiršti pabūti tarp sau mielų žmonių, dažniau lankytis bibliotekoje, kur galima rasti peno sielai.
Rimantė Vasiljeva, Klaipėdos laivininkų mokyklos geografijos ir dailės mokytoja, papasakojo apie Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos peripetijas. Pasidžiaugė, kad Klaipėdoje pastatytas paminklas filosofui, rašytojui ir publicistui bei kultūros veikėjui Vydūnui. Pacitavo filosofo mintį: „Tik kuriantis žmogus yra gražus. Viskas nuo kiekvieno vidinės gyvatos pareina, reikia neprarasti ir šventnamį savyje turėti, nuo to visa tauta šviesėja ir stiprėja…“ R.Vasiljeva papasakojo apie parodoje eksponuojamas savo drobes, apie įkvepiančius dailės plenerus, kurių įsimintiniausi organizuojami Kuršių nerijoje, pasidžiaugė tuo, kad paveikslai eksponuojami kartu su eilėraščiais.
Viešnia Rita Bijeikytė-Gatautė, rašytoja, pasidžiaugė suteikta garbe tokios iškilmingos dienos išvakarėse susitikti su bibliotekos lankytojais ir pasidalinti savo kūryba. Papasakojo, kad nuo 2007 metų yra išleidusi aštuonias knygas. Jose ir poezija, ir proza, ir edukacinė priemonė vaikams. „Rašau apie Tėvynę, jūrą, Kūrėją. Viskas prasidėjo nuo tėvų pavyzdžio. Namuose visada ant stalo buvo laikraščių ir knygų. Tėvai skaitė ir mus skatino savo pavyzdžiu skaityti, šviestis. Matyt, kažką manyje įžvelgė ir lietuvių kalbos mokytojai, kurie visą laiką buvo man geri“, – atviravo R.Bijeikytė-Gatautė. Skaitė savo eilėraščių, papasakojo jų atsiradimo istorijas. Vienas iš autorės skaitytų eilėraščių „Rusnė“ ypač palietė sielą: „Duok, Dieve, proto mums išsaugot Rusnę. / …O Rusnė kvepia žuvimi / ir žodis kvepia lyg žuvis / Tinkle įstrigęs, / Skalsus ir virpantis šviesa, / Lyg švyturys, Uostadvary iškeltas…“
Pasidžiaugė, kad jos sukurti eilėraščiai lydi parodoje eksponuojamus dukters tapybos darbus.
Viso šilto ir jaudinančio, jūros dvasia alsuojančio susitikimo metu skambėjo Tatjanos Petravičienės elektriniais vargonais atliekama muzika. Kartu su Dalia Gud Tatjana atliko dainą, sukurtą šilutiškės Irenos Šeputienės eilėraščio „Gyvenimo prasmė“ žodžiais.
Vakaro pabaigoje garavo arbata, blyksėjo fotoaparatai, buvo dovanojamos gėlės viešnioms. Džiugu, kad mūsų mieste gyvena tiek klaipėdiečių menininkių draugų.
Paroda veiks iki vasario 12 dienos.
Rūta Černiūtė