Nuo kitų metų – baudos iki 3450 eurų

Tokio dydžio baudos nustatytos už naujų statinių savavališką statybą. Tai numato kadenciją baigusio Seimo priimtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis nueinanti valdžia įteisino didesnes baudas už savavališką ypatingojo ir neypatingojo statinio statybą. Joms įsigaliojus, naujo neypatingojo statinio savavališka statyba užtrauks baudą nuo 1800 iki 3450 eurų. Šiuo metu baudos už tai siekia nuo 800 iki 2400 eurų.

Dar griežtesnės baudos numatytos už tokio pastato savavališką statybą kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, jų apsaugos zonose, konservacinės apsaugos prioriteto teritorijoje, kompleksinėje saugomoje teritorijoje ar pajūrio juostoje. Tai užtrauks baudą nuo 2550 iki 5250 eurų. Galiojančiame kodekse už tokią savavališką statybą baudžiama nuo 1400 iki 3000 eurų.

Kadenciją baigę parlamentarai taip pat padidino baudas už naujo ypatingojo statinio savavališką statybą. Už tai jie numatė nuo 4350 iki 5800 eurų siekiančias baudas. Šiuo metu tokia veika užtraukia baudą nuo 2000 iki 5700 eurų.

Kaip pastebi kodekso pataisas inicijavusi Aplinkos ministerija, šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas yra neteisingas ir nelogiškas, nes kai kuriais atvejais minimali bauda už savavališką neypatingų ir ypatingų statinių rekonstravimą yra didesnė nei už naują statybą. Kaip nurodoma dokumento aiškinamajame rašte, nauja statyba pagal savo pobūdį yra pavojingesnė veika negu rekonstravimas, todėl minimali bauda už naują statybą turėtų būti didesnė. Todėl nauju teisiniu reguliavimu nutarta įtvirtinti baudas, atsižvelgiant į veikų pavojingumą.

Kaip numato Statybos įstatymas, ypatingasis statinys – tai sudėtingos konstrukcijos ir sudėtingų technologijų statinys, pvz., visuomenės poreikiams naudojamas pastatas, daugiau kaip 5 aukštų daugiabutis gyvenamasis namas, kultūros paveldo statinys. Neypatingasis statinys – statinys, nepriskiriamas prie ypatingųjų ir nesudėtingųjų statinių, pvz., tam tikro dydžio individualus gyvenamasis namas.

Lapkričio 12 d. vykusiame paskutiniame 2020-2024 kadencijos Seimo posėdyje už Administracinių nusižengimo kodekso pataisas balsavo 83 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 7 parlamentarai.   Naujos kodekso nuostatos įsigalios 2025 m. sausio 1 d.

Parengta pagal Seimo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite