Nuo gruodžio 1 d. H. Šojaus muziejuje veiks paroda ,,Mano Kalėdų pasaka“
Parodoje – kolekcininkės Nijolės Bendikaitės iš Klaipėdos gražiausių kalėdinių žaisliukų, Kalėdų Senelių rinkinys. N. Bendikaitė daugiau nei 17 metų renka kalėdines dekoracijas, žaisliukus, naujametę atributiką. Tai tapo neatsiejama kolekcininkės gyvenimo dalimi.
Vien surinktų įvairių senovinių eglutės žaisliukų priskaičiuojama 10 000. O kur dar kitos naujametės dekoracijos, kostiumai?
Pasak N. Bendikaitės, kalėdinių žaisliukų kolekcijos puikiai atspindi įvairių laikotarpių realijas, istorinius, politinius niuansus. Prieškariniai žaisliukai buvo vatiniai, o prasidėjus karui tokių jau niekas nebegamino, nes vatos reikėjo ligoninėms. Istorinės realijos ypač atsispindėjo sovietmečio žaisliukuose. Pavyzdžiui, tais metais, kai raketa nuskrisdavo į kosmosą, kaipmat būdavo išleidžiama žaisliukų kolekcija, kurioje – raketos, palydovai, planetos ir t. t.
Kai Nikita Chruščiovas pareiškė, kad visoje Sovietų Sąjungą apsės kukurūzais, ant eglučių pradėta kabinti iš stiklo pagamintas morkas, agurkus, svogūnus, vynuoges, riešutus, baklažanus… Tais metais, kai vykdavo olimpiados, ant eglutės jau kabėdavo fakelai, olimpiniai meškiukai.
Visą lapkričio mėnesį muziejaus lankytojai nešė daiktus, primenančius gražiausias kalėdines istorijas – apsilankę parodoje galėsite išvysti šiuos eksponatus ir sužinoti apie juos daug įdomių istorijų.
Šventinėje parodoje eksponuojami ir Jelenos Odilovos kurti unikalūs baldai lėlėms, telpantys į nedidelius lagaminus – lėlių kambarius. Autorė pasakoja: ,,Tai miniatiūrinis pasaulis, kartais labai panašus į mus supantį, o kartais lyg atgijusi knygos apie laumes ir burtus iliustracija. Gali kilti noras surasti magišką eleksyrą, kuris sumažintu mus kaip Alisą. Tada galėtume pasivaikščioti miniatiūrine gatve, pasėdėti ant mažytės kėdutės, pasišildyti prie delno dydžio krosnies, ar paskaityti sprindžio dydžio knygą. Negaliu suteikti jums burtų, bet galiu parodyti kaip atrasti juos savyje. Pirmyn į pasaką!“
Paroda veiks visą šventinį laikotarpį.
Muziejaus inf.