Muzikiniai Valstybės dienos akcentai
Minint valstybės dieną, Lietuvos himnas skambėjo daugelyje vietų, tačiau Šilutėje ši šventė pasipildė vienu muzikiniu akcentu – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko tradicinis festivalis „Muzikinė verdenė“.
Festivalis „Muzikinė verdenė“ kasmet į Šilutę atveda garsių atlikėjų. Šiemet evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius (klavišiniai), prof. Sabina Martinaitytė (sopranas), Jurgis Jarašius (baritonas) ir Audronė Eitmanavičiūtė (klavišiniai). Koncertą-susitikimą „Pagarbinkim Lietuvą“ pradėjo Šilutės meno mokyklos mokiniai Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) ir Pijus Pirogovas (mok. Liudmila Kašėtienė). Skambėjo lietuvių kompozitorių operų, operečių ir miuziklų arijos, duetai bei Maestro Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijos.
Pristatydama jaunuosius atlikėjus, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad ant jų liaunų pečių užgulė atsakomybė atstovauti meno mokyklai ne tik prieš publiką, bet ir prieš į festivalį atvykusius muzikos grandus. Beje, Meda Siliūtė „Muzikinėje verdenėje“ grojo ir pernai.
Pasidžiaugęs jaunųjų atlikėjų muzikavimu, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius sakė, kad jis su kolegomis stengiasi įnešti į mūsų gyvenimą kuo daugiau harmonijos. „Harmonijos labai trūksta pasaulyje. Muzika ir moko, kaip pajausti, išgirsti harmoniją. Mes, žmonės, turime susišnekėti, turime išgirsti, ką kiti sako. Gali nesutikti su tuo, bet reikia išgirsti. Galbūt tai ir atneštų į mūsų gyvenimą harmonijos, kurios norėtųsi matyti aplinkui kuo daugiau“, – kalbėjo G. Kuprevičius.
Po koncerto, kurio pasiklausyti prisirinko pilna bažnyčia, kitas žmonių sambūris buvo 21 val. prie Kultūros ir pramogų centro. Kaip ir daugelyje vietų, kur gyvena lietuviai, čia nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Nepaisant lietumi grasinusių debesų, giedoti šalies himną susirinko apie 300 šilutiškių. Skambant giesmei, keli miestiečiai į aikštę įnešė didžiulę Lietuvos vėliavą.
„Tautinę giesmę“, o vėliau ir liaudies dainas, traukė Šilutės chorų nariai, savanoriai ir savo politines batalijas tąkart primiršę politikai, tačiau daugiausia čia buvo paprastų miestelėnų, atėjusių parodyti savo vienybę ir meilę Tėvynei.
2018 m. minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, giedoti „Tautišką giesmę“ žadama bandyti suburti 4 milijonus po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių. Tik kažin, ar jų tiek pavyks besurasti?
Vaidotas VILKAS