Mažosios bendrijos verslo forma: istorija, struktūra ir įdomybės

mažosios bendrijos

Iliustracija – pexels.com

Mažoji bendrija (MB) yra viena iš verslo formų, kuri pastaraisiais metais tapo itin populiari Lietuvoje. Ši verslo forma yra lanksti ir palanki mažiems bei vidutiniams verslams, turi daug privalumų tiek savininkams, tiek pačiam verslui. 

Mažosios bendrijos istorija

Mažosios bendrijos juridinis asmuo Lietuvoje atsirado 2012 metais, kai buvo priimtas naujas Civilinis kodeksas, kuris įvedė šią verslo formą į teisinę sistemą. Ši forma buvo sukurta siekiant supaprastinti ir palengvinti mažų ir vidutinių įmonių steigimą, suteikti joms lankstumo ir atskyrimo nuo asmeninių finansų privalumus.

Pagrindinis motyvas, kuris skatino steigti šį juridinį objektą, buvo poreikis sukurti įmonių teisinę formą, kuri būtų paprastesnė ir prieinamesnė nei kitos teisinės formos, kaip, pavyzdžiui, uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Mažosios bendrijos siekia pildyti tarpinę nišą tarp individualios veiklos ir tradicinių juridinių asmenų formų.

Mažosios bendrijos struktūra ir ypatybės

Mažosios bendrijos steigimas yra paprastas ir greitas. Tai galima padaryti internetu, per Registrų centrą, o reikalavimai yra mažesni nei kitoms įmonių formoms. Minimalus įstatinis kapitalas nėra nustatytas, o steigimo procedūra yra paprastesnė ir pigesnė. Didelis privalumas, jog mažosios bendrijos nariai atsako už bendrijos įsipareigojimus tik savo įnašais. Tai reiškia, kad jų asmeninis turtas nėra naudojamas įmonės skoloms padengti, išskyrus atvejus, kai įrodyta, kad buvo padaryta tyčia.

Mažosios bendrijos turi galimybę pasirinkti mokestį už pelną kaip individualios veiklos apmokestinimo būdą. Tai gali suteikti mokesčių lengvatų, ypač jei bendrija turi mažas pajamas. Mažoji bendrija – mokesčiai yra gana lankstūs, siūlomos lengvatos, kurios dažnai skatina verslininkus rinktis būtent šią juridinio asmens formą.

Įdomybės ir privalumai

Mažosios bendrijos nariai turi didelę laisvę nustatyti vidinius valdymo ir finansų tvarkymo mechanizmus, o tai leidžia lengvai prisitaikyti prie besikeičiančių verslo sąlygų ir poreikių. Skirtingai nei uždarosios akcinės bendrovės – mažosioms bendrijoms nereikia turėti minimalaus įstatinio kapitalo, o tai daro šią verslo formą prieinamesnę asmenims, kurie siekia pradėti verslą su mažesnėmis pradinėmis investicijomis.

Nuo 2019 metų įsigaliojęs Įmonių reikalavimų pakeitimas leido mažosioms bendrijoms teikti platesnes paslaugas, taip pat suteikė galimybę būti įrašytoms į tam tikras tarptautines duomenų bazes, o tai padeda pritraukti tarptautinius klientus ir partnerius.

pr2024/113

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite