Mažosios bendrijos verslo forma: istorija, struktūra ir įdomybės

mažosios bendrijos

Iliustracija – pexels.com

Mažoji bendrija (MB) yra viena iš verslo formų, kuri pastaraisiais metais tapo itin populiari Lietuvoje. Ši verslo forma yra lanksti ir palanki mažiems bei vidutiniams verslams, turi daug privalumų tiek savininkams, tiek pačiam verslui. 

Mažosios bendrijos istorija

Mažosios bendrijos juridinis asmuo Lietuvoje atsirado 2012 metais, kai buvo priimtas naujas Civilinis kodeksas, kuris įvedė šią verslo formą į teisinę sistemą. Ši forma buvo sukurta siekiant supaprastinti ir palengvinti mažų ir vidutinių įmonių steigimą, suteikti joms lankstumo ir atskyrimo nuo asmeninių finansų privalumus.

Pagrindinis motyvas, kuris skatino steigti šį juridinį objektą, buvo poreikis sukurti įmonių teisinę formą, kuri būtų paprastesnė ir prieinamesnė nei kitos teisinės formos, kaip, pavyzdžiui, uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Mažosios bendrijos siekia pildyti tarpinę nišą tarp individualios veiklos ir tradicinių juridinių asmenų formų.

Mažosios bendrijos struktūra ir ypatybės

Mažosios bendrijos steigimas yra paprastas ir greitas. Tai galima padaryti internetu, per Registrų centrą, o reikalavimai yra mažesni nei kitoms įmonių formoms. Minimalus įstatinis kapitalas nėra nustatytas, o steigimo procedūra yra paprastesnė ir pigesnė. Didelis privalumas, jog mažosios bendrijos nariai atsako už bendrijos įsipareigojimus tik savo įnašais. Tai reiškia, kad jų asmeninis turtas nėra naudojamas įmonės skoloms padengti, išskyrus atvejus, kai įrodyta, kad buvo padaryta tyčia.

Mažosios bendrijos turi galimybę pasirinkti mokestį už pelną kaip individualios veiklos apmokestinimo būdą. Tai gali suteikti mokesčių lengvatų, ypač jei bendrija turi mažas pajamas. Mažoji bendrija – mokesčiai yra gana lankstūs, siūlomos lengvatos, kurios dažnai skatina verslininkus rinktis būtent šią juridinio asmens formą.

Įdomybės ir privalumai

Mažosios bendrijos nariai turi didelę laisvę nustatyti vidinius valdymo ir finansų tvarkymo mechanizmus, o tai leidžia lengvai prisitaikyti prie besikeičiančių verslo sąlygų ir poreikių. Skirtingai nei uždarosios akcinės bendrovės – mažosioms bendrijoms nereikia turėti minimalaus įstatinio kapitalo, o tai daro šią verslo formą prieinamesnę asmenims, kurie siekia pradėti verslą su mažesnėmis pradinėmis investicijomis.

Nuo 2019 metų įsigaliojęs Įmonių reikalavimų pakeitimas leido mažosioms bendrijoms teikti platesnes paslaugas, taip pat suteikė galimybę būti įrašytoms į tam tikras tarptautines duomenų bazes, o tai padeda pritraukti tarptautinius klientus ir partnerius.

pr2024/113

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nelieskime gamtoje sutiktų sveikų jauniklių, tai kenkia jiems

Pavasarį ir vasarą gamtoje dažnai sutinkame laukinių gyvūnų jauniklių – stirniukų, kiškių, įvairių paukščių. Žmonės, pamatę vienišus gyvūnus, dažnai klaidingai mano, kad jie yra palikti arba našlaičiai. Tokios skubotos išvados ir į žmonių rankas paimti jaunikliai gali būti pražūtingos gyvūnams.  Taigi, kaip elgtis gamtoje radus jauniklį ir ką daryti, jei jam akivaizdžiai reikalinga pagalba?   Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, jog daugeliu atvejų randami vieniši jaunikliai būna palikti tik laikinai. Dažniausiai, kol motinos ieško maisto arba pačios slepiasi nuo plėšrūnų. Tuo metu mažieji

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 20 d. rytą namuose Traksėdžių k., Šilutės sen., rastas vyro, gim. 1961 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Balandžio 18 d. Juknaičiuose vyras, gim. 1971 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1971 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 20 d. naktį Pievų g., Šilutėje, pas vyrą, gim. 2000 m., apžiūros metu rastas užspaudžiamas maišelis su galimai narkotine medžiaga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 19-20 d. įsibrovus į

Vaikų emocijos per šventes. Ką turėtume pastebėti? 

Artėjant Velykoms, daugelis šeimų ruošiasi jaukioms akimirkoms, spalvingiems margučiams ir šventiniam šurmuliui. Tačiau šis laikotarpis ne visada yra vien džiugi patirtis. Tai, kas suaugusiesiems atrodo kaip graži tradicija, vaikams gali tapti nematomu iššūkiu. Ilgos valandos automobilyje, pasikeitusi aplinka, nauji veidai ir sutrikdyta kasdienė aplinka gali sukelti nerimą, pervargimą ar emocinį diskomfortą.  Specialistai primena, kad vaikų emocinė savijauta per šventes gali būti visai kitokia, nei suaugusieji tikisi. Kaip šventės gali paveikti vaikų emocinę būseną? Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ psichologė Silvestra Markuckienė dalijasi,

Sukčių grobis Šilutės rajone – 4,5 tūkstančio eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 16-os popietę Šilutės r. vaikinas, gim. 2003 m., už parduodamą telefoną „Samsung A54 5G“, iš pirkėjo gavęs žinute QR kodą, jį nuskaitė ir suvedė savo asmens duomenis bei elektroninės bankininkystės duomenis. Tokiu būdu iš jo sąskaitos buvo nuskaičiuota 4510 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18-os naktį Šilutės r. namuose neblaivus (2,01 prom.) vyras, gim. 1993 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,41 prom.) moteriai, gim. 1988 m. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taip pat skaitykite