Litras benzino per metus pabrango 16 centų

Populiariausių degalų kainas lyginant su praėjusių metų vasara, litras A95 benzino pabrango 16 euro centų, o 1 litras dyzelinio kuro – 19 euro centų. Pilant 50 litrų baką degalų, šiemet vairuotojai mokėjo 8-9,6 euro daugiau, nei pernai.

Kainų šuolis, kaip jau skelbė kainų palyginimo portalas pricer.lt, įvyko gegužės-birželio mėnesiais, kai buvo užfiksuotas rekordinis degalų kainų šuolis šalies degalinėse. Vidutinė benzino kaina pakilo 8 proc., o dyzelinio kuro – 7,6 proc. Drastiškas kainų kilimas buvo susijęs su žaliavinės naftos kainos kilimu pasaulio biržoje. Pastaruosius du mėnesius žaliavinės naftos kaina pasaulyje krinta, tačiau degalų kainos Lietuvos degalinėse ir toliau kyla.

Gegužės mėnesį žaliavinės „Brent“ rūšies naftos kaina po staigaus kainos šuolio pasaulio rinkose buvo 64,49 (brangimo piko metu 67,95) euro už barelį, rugpjūčio viduryje – 63,74 euro. Didmeninė A95 benzino kaina vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlen Lietuva“, palyginti su liepos mėnesiu, padidėjo 0,3 prooc., o didmeninė dyzelinio kuro kaina vienkartiniams sandoriams sumažėjo 0,7 proc. Vidutinė A95 benzino kaina Lietuvoje (su PVM ir akcizu) per mėnesį dar pakilo 1,8 proc., o dyzelinio kuro – 1,7 proc.

Praėjusių metų rugpjūtį vidutinė A95 benzino kaina buvo 1,12 euro, o šiemet – 1,28, dyzelinis kuras pernai kainavo 1 eurą, o šiemet – 1,19 euro už litrą degalų.

Pricer.lt atlikta rugpjūčio mėn. degalų kainų analizė rodo, kad tyrimo dieną pigiausias A95 benzinas Vilniuje ir Kaune išliko degalinėse „Jozita“, kur tyrimo metu litras pigiausio benzino kainavo 1,19 euro (brango 0,85 proc., gegužę pigiausias benzinas čia kainavo 1,18 euro), brangiausiai A95 benzinas buvo parduodamas degalinėse „Circle K“ ir „Orlen“ – 1,326 euro (gegužės mėnesį kaina buvo 3,13 proc. mažesnė).

Pricer.lt tyrimo metu pigiausiai dyzelinu prekiavo taip pat degalinė „Jozita“, kur 1 litro degalų kaina buvo tokia pat, kaip gegužės mėnesį, ir siekė 1,08 euro. Brangiausias dyzelinas buvo parduodamas degalinėse „Circle K“ ir „Orlen“, kur 1 litras dyzelino kainavo 1,246 euro (pabrango 3,32 proc.). Degalų kainas užfiksuotos rugpjūčio 14 d. Vilniaus ir Kauno degalinėse.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje paminėtas Laisvės gynėjų dienos 35-metis

bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė 2026 m. sausio 13 d., minėdama Laisvės gynėjų dieną, aktyviai prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Laisvės liepsna iš kartos į kartą“. Ši iniciatyva tapo prasmingu būdu pagerbti Lietuvos laisvės gynėjų atminimą, skiriant ypatingą dėmesį istorinei atminčiai, pilietinei vienybei ir laisvės vertybių perdavimui iš kartos į kartą. Šiais metais visai šaliai minint atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 35-metį, bibliotekos darbuotojai dalyvavo Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuotame Laisvės gynėjų dienos minėjime „Mes Jūsų nepamiršome…“. 8.00 val. ryto

Pagėgių savivaldybėje bus kapitališkai atnaujintas kelio Pagėgiai-Plaušvariai ruožas

kelias Plaušvariai

Pagėgių savivaldybėje pradedamas valstybinės reikšmės rajoninio kelio Pagėgiai-Plaušvariai ruožo kapitalinis remontas. Bus atnaujinta daugiau kaip 4 kilometrų kelio atkarpa, kuri iki šiol dalyje ruožų buvo žvyrkelis ir neatitiko saugaus bei patogaus susisiekimo reikalavimų. Projektą užsakė „Via Lietuva“, o daugiau nei 5,3 mln. eurų vertės projektą įgyvendins tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. „Pagal eismo intensyvumo duomenis, šiuo kelio ruožu kasdien važiuoja apie 200 transporto priemonių. Nors tai nėra didelio tranzitinio srauto kelias, jis itin svarbus vietos gyventojų kasdieniam susisiekimui, todėl

Dainų dainelė

Šilutės r. savivaldybės Švietimo, sporto ir kultūros skyrius praneša, kad sausio 8 d. Šilutės meno mokykloje įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2026“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo 9 solistai ir vienas ansamblis iš Šilutės rajono  švietimo įstaigų:  Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos (mokytoja Raimonda Gečienė), Švėkšnos lopšelio-darželio (mokytoja Vidilija Aidukienė), Šilutės lopšelių-darželių „Žibutė“ (mokytoja Rita Orienė) bei „Gintarėlis“ (mokytoja Danguolė Čeliauskienė), Vilkyčių pagrindinės mokyklos (mokytoja Jolita Valutienė), Žibų pradinės mokyklos ir Šilutės pirmosios gimnazijos (mokytoja Giedrė Pocienė),

 „Via Lietuva“ inicijuoja saugų eismą skatinantį socialinės atsakomybės projektą „Pažadėk man“

 „Via Lietuva“ inicijuoja

Kelių infrastruktūros bendrovė „Via Lietuva“, didindama gyventojų supratimą apie saugų eismą keliuose, inicijuoja socialinės atsakomybės projektą „Pažadėk man“. Jo centre – Naujųjų metų pradžioje žmonių mėgstami pažadų dalijimai, siekiant pasikeisti. Sausis daugeliui tampa laiku, skirtu apmąstyti savo patirtį, įpročius ir ateities tikslus. Vienas iš klausimų, kuriuos kviečiama apgalvoti naujo projekto kontekste: koks eismo dalyvis esu aš? „Kviečiame naujus metus pradėti ne tik pažadais dažniau nueiti į sporto klubą, bet pirmiausia pasižadėdami sau ir kitam, kad šiandien saugiai grįšime namo, nelėksime,

Taip pat skaitykite