Lietuvoje praėjusią parą nustatyti 5793 nauji atvejai, mirė 12 žmonių

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 5793 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai, mirė 12 žmonių, iš jų 10 buvo nepaskiepyti arba paskiepyti tik iš dalies, rodo Statistikos departamento pirmadienį skelbiami duomenys. Sekmadienį bet kuria skiepo doze vakcinuoti 143 žmonės.

 

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 679 513 žmonių (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 672 795).

Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 7872 žmonės. Praėjusią parą koronaviruso liga pražudė du 60-69, tris 70-79, šešis 80-89 ir vieną 90-99 metų amžiaus žmones.

Pirmadienį skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 9539.

Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 3886,5 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 40,4 proc.

Iš viso iki šiol pasveiko 578 258 asmenys, šiuo metu serga – 82 739.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyti 8 žmonės, antra – 34, trečia – 101. Iš viso šalyje pilnai vakcinuoti 977 457 žmonės.

Susirgo ir į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 126 žmonės, 74 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, 5 iš jų prireikė taikyti dirbtinę plaučių ventiliaciją. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 87 žmonės, iš jų 65 pacientai be vakcinų suteiktos apsaugos, tai yra neskiepyti arba nebaigę viso vakcinacijos kurso.

Iš viso užimtos 1252 COVID-19 gydymui skirtos lovos.

Praėjusią parą šalyje atlikti 13 825 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 5 453 282. Taip pat per parą atlikta 711 antigeno ir 59 antikūnų tyrimai.

Valentina Gudienė, ELTA

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip vasarą saugotis parazitinių ligų?

Vasara – ne tik atostogų metas, bet ir palankus laikotarpis kirmėlinėms ligoms plisti. Žemės ūkio darbai, dažnas buvimas gamtoje, neplautos uogos ar daržovės – visa tai gali tapti askaridozės, echinokokozės, toksokarozės ar kitų parazitinių ligų priežastimi. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečia ir serga ikimokyklinio bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai, taip pat vyresni nei 65 metų asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kaip apsisaugoti ir išvengti vienos dažniausių parazitinių ligų – askaridozės. Kaip užsikrečiama? Ligą sukelia

Iniciatyvų konkurso nugalėtojai Šilutėje ir Lumpėnuose

„Maxima LT“ paskelbė 15 bendruomenių, kurios šiais metais gavo „Mes – bendruomenė“ 2025 m. finansavimą. Paskelbtame konkūro nugalėtojų sąraše ir viena bendruomenė iš Šilutės, viena – iš Pagėgių savivaldybės. „Maxima LT“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ – tai socialinis projektas, kuris šiemet skelbiamas 11-tą kartą. Šia iniciatyva siekiama prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų. Pavyzdžiui, vystant kokybiškas edukacijas, veiklų ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes, plėtojant edukacijos, kultūros ar sporto infrastruktūrą. Prisidėdama prie

Į Vilkyčius grįžta tarptautinės ralio kroso varžybos: laukiama keturių šalių atstovų

Jau birželio 29-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks Baltijos šalių bei Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionatų etapai. Neabejojama, kad varžybos bus dramatiškos, kadangi organizatoriai čia tikisi sulaukti beveik šimto dalyvių iš mažiausiai keturių šalių. Vos prieš dvi savaites Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo lenktynės. Birželio 29-ą dieną automobilių sporto aistruoliai kviečiami stebėti ralio kroso batalijas. Čia bus surengti net dviejų čempionatų etapai. Į Šilutės rajone įsikūrusį Vilkyčių automobilių sporto kompleksą atvyksta tiek Baltijos

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Taip pat skaitykite