Lietuvoje jau užsiregistravo 17 785 pabėgėliai iš Ukrainos
Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad jau pradėjo iš Migracijos departamento gauti duomenis apie karo pabėgėlius iš Ukrainos. Kuriama kasdien atnaujinama švieslentė, kurioje bus viešinami duomenys. Kol kas pateikiama preliminari apžvalga. Joje – karo pabėgėliai iš Ukrainos, kurie jau atvyko į Lietuvą ir spėjo užsiregistruoti Migracijos departamento skyriuose ar registracijos centruose.
Iki trečiadienio, kovo 16 d., užsiregistravo 17 785 iš Ukrainos pabėgę asmenys, apie 99 proc. jų turi Ukrainos pilietybę. Yra 2216 vaikų iki 5 metų, 5545 vaikai nuo 6 ik 17 metų, 716 asmenys yra vyresni nei 64 metų amžiaus. Vyriausias asmuo – 93 metų amžiaus.
Vyriausybė leido dvejus metus iš ukrainiečių nereikalauti darbe mokėti lietuvių kalbą. Ukrainiečiai aktyviai ieško darbo. Seimas įtvirtino teisę ukrainiečiams gauti socialinę paramą. Tokia pagalba pasirūpino ir savivaldybės. Daug pabėgėlių priėmė šeimos, Lietuvos gyventojai dosniai aukoja pinigų, buities daiktų ir kt. Dalis ukrainiečių įkurdinami gyventojų namuose, butuose ir kitose patalpose, apgyvendinimo ir įsikūrimo reikalus, ugdymą ikimokyklinėse įstaigose, mokyklų lankymą koordinuoja savivaldybės. Lietuvoje tam panaudojamos neveikiančių mokyklų, vaikų darželių, kitos patalpos įvairiuose statiniuose.
Statistikos departamentas skelbia, kad iš Ukrainos Lietuvą pasiekė 50 proc. vyrų ir tiek pat moterų. Tarp suaugusių asmenų beveik visos yra moterys, atvykę vyrai gali būti vieniši tėvai, lydintys asmenys ar turintys sunkių ligų. Daugiausia asmenų užsiregistravo trečiadienį, kovo 16 d., beveik 2000.
Primename, kad Šilutės rajono savivaldybė interneto svetainėje nuolat viešina, kokios paramos reikia, kuo galėtų padėti Pamario gyventojai. Ukrainiečių jau apsigyveno ne tik Šilutėje, bet ir Rusnės, Kintų, Švėkšnos bei kitose seniūnijose. Ukrainiečių skaičius rajone nuolatos didėja. Vos įsikūrę ukrainiečiai ieško darbo, juos priglaudę žmonės irgi skambina vieni kitiems ir teiraujasi, ar neatsirastų darbo. Įdarbinimas – svarbi parama, tad jeigu turite ką pasiūlyti, informuokite Savivaldybę, dalinkitės šia informacija su pažįstamais, kurie priėmė gyventi nuo karo pabėgusius asmenis.