Lietuvoje auginamiems žirgams – Vokietijos ekspertų dėmesys

Paskutinėmis liepos dienomis Lietuvoje lankėsi Vokietijos trakėnų žirgų asociacijos delegacija. Vokietijos žirgų ekspertai, vertintojai ir veisėjai čia atvyko po sėkmingo UAB „Lietuvos žirgynas“ raitelių ir trakėnų veislės žirgų prisistatymo Vestfalų veislės arklių cente Miunsteryje – Handorfe (Vokietija) vykusiame turnyre.

Delegacija, vadovaujama trakėnų asociacijos  direktorių Larso Germanno bei Neel-Heinricho Schoofo, šios veislės žirgų istorijos tyrinėtojo Erhardo Schulte, aplankė mūsų šalies augintojus:  UAB „Lietuvos žirgyno“ Vilniaus skyrių, filialą „Nemuno žirgynas“ ir R. Bajorino veislinių žirgų ūkį.

Didelį vokiečių susidomėjimą sukėlė ne tik trakėnų žirgų veislinis branduolys, bet ir užliejamos Nemuno pievos, kur ganosi žirgai. Svečiai iš Vokietijos taip pat aplankė netoli Pagėgių savivaldybėje esantį Šereiklaukio kaimą. Šiame krašte 1730 m. tai buvęs didžiausias krašto žirgynas, kuriame auginti žirgai ir buvo trakėnų veislės pradininkai.

Eržilų darbingumo testą bus galima atlikti ir Lietuvoje

Vokietijos trakėnų veislės žirgų asociacija su UAB „Lietuvos žirgynas“ sutarė glaudžiai bendradarbiauti ne tik veisline, bet ir sportine kryptimi. Lietuviai gavo kvietimą dalyvauti Vokietijoje rengiamuose žirgų aukcionuose ir bendradarbiauti steigiant 70 dienų eržilų darbingumo testą UAB „Lietuvos žirgyne“, kuriame galės dalyvauti visoje  Europoje veisiamų jojamųjų žirgų veislių asociacijų eržilai.

Šio eržilų darbingumo testo metu įvertinamos geriausios darbinės žirgų savybės, o jam atlikti šiuo metu žirgai iš Lietuvos vežami į užsienį. Planuojama, kad darbingumo testą „Lietuvos žirgyne“ bus galima atlikti jau pavasarį.

Nugalėjo penkiamečių žirgų grupėje

Tarptautiniame trakėnų federaliniame turnyre liepos 21-24 d. Lietuvos atstovai – UAB „Lietuvos žirgyno“ raiteliai Raimonda Samušytė, Kostas Gaigalas ir Gediminas Paškevičius bei šeši trakėnų veislės šiame žirgyne išauginti žirgai su 12 šalių atstovais varžėsi klasikinio žirginio sporto šakose:  konkūruose, dailiojo jojimo, trikovės rungtyse.

Susumavus visų dienų varžybų rezultatus, penkiamečių žirgų grupėje nugalėtoja buvo pripažinta Raimonda Samušytė su žirgu Hamberis. Lietuvos raitelis Kostas Gaigalas su žirgu Habtenu užėmė pirmą vietą konkūro rungtyje, įsteigtą eržilų Horalo ir Davido atminimui pagerbti.

Primename, kad trakėnų veislės žirgas Horalas, atvestas „Nemuno žirgyne“, sėkmingai startavęs Lietuvoje ir parduotas į JAV, yra vienas iš garsiausių pasaulyje trakėnų veislės konkūrų žirgų pasaulyje.

Apie trakėnų veislę

Trakėnų žirgų veislė buvo išvesta XVIII a. viduryje, lietuviškas ir prūsiškas kumeles kryžminant su geriausiais įvairių veislių eržilais. Ši žirgų veislė išsiskiria išvystytu raumenynu, taisyklingu eksterjeru, grakštumu, gerais aliūrais ir lengvu šuoliu.

Šiandien trakėnai yra priskiriami prie nykstančių žirgų veislių. Šiemet trakėnų veislė įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą. Genofondo saugojimo funkcijas šalyje įgyvendina „Lietuvos žirgynas“ – šiuo metu žirgyne yra saugoma per 400 trakėnų žirgų ir tai pasaulyje didžiausia trakėnų veislės banda.

Pagal ŽŪM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite