Kodėl vėluoja pašto siuntos?

Iš užsienio į Lietuvą atkeliaujančios pašto siuntos, kuriose – ir internetiniai pirkiniai, ir kalėdinės dovanos artimiesiems, prieškalėdiniu laikotarpiu keliauja ilgiau nei įprastai. Keleriopai išaugęs pašto siuntų srautas, susidariusios spūstys tarptautinėse logistikos grandyse, žiemos pūgos, neretai paralyžiuojančios oro uostų darbą ir krovinių pervežimą, – tai veiksniai, kurie lemia ilgesnę nei neįprasta pašto siuntų transportavimo trukmę.

„Tarptautinės pašto siuntos dažnai transportuojamos per kelias valstybes, todėl jų kelionės trukmė priklauso ir nuo šalies, iš kur atkeliauja siunta, geografinės vietos, ir nuo transportavimo sąlygų, kurioms įtaką daro įvairūs nenumatyti išorės veiksniai.
Atšaukti skrydžiai dėl prastų oro sąlygų ar kitos aplinkybės, stabdančios logistiką, yra pagrindinės priežastys, dėl kurių gali užtrukti ir pašto siuntų pristatymas“, – pažymi Lietuvos pašto Pašto operacijų direktorius Algirdas Šimonis.
Vakar laikinai buvo uždarytas Briuselio oro uostas, o praėjusią savaitę vienas iš svarbiausių Europos tranzitinių oro uostų – Frankfurto oro uostas dėl pūgos atšaukė apie 250 skrydžių, tarp jų ir tokių, kuriais tranzitu gabenami kroviniai ir pašto siuntos. „Tokie atvejai, kai dėl prastų oro sąlygų sutrinka tarptautinių krovinių ir pašto siuntų transportavimas, žiemos laikotarpiu yra dažni“, – teigė A. Šimonis.
Prieš Kalėdas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalių paštuose išauga pašto siuntų srautas. „Esame maksimaliai padidinę pašto siuntų skirstymo pajėgas, todėl padidėjusią siuntų srauto apimtį Lietuvos pašto logistikos centruose apdorojame operatyviai.
Stengiamės kuo sparčiau apdoroti iš užsienio gautas pašto siuntas, tačiau nemažai priklausys ir nuo to, kada pašto siuntas pristatys užsienio šalių paštai“, – aiškino Pašto operacijų direktorius A. Šimonis.
Kuo anksčiau prieš Kalėdas yra išsiunčiamos pašto siuntos, tuo didesnė tikimybė, kad adresatus jos spės pasiekti iki švenčių. Iš Europos šalių siunčiamos pašto siuntos, pasak A. Šimonio, kol kas atkeliauja be didesnių trikdžių, tačiau laukiamas didžiausias iš elektroninės prekybos milžinės Kinijos atkeliausiantis pašto siuntų srautas – per vadinamąjį „juodąjį penktadienį“ įsigyti pirkiniai – dar nėra pasiekęs Lietuvos.
Taip pat A. Šimonis atkreipia dėmesį, kad tarptautinių pašto siuntų, ypač siunčiamų iš Lietuvos ir gaunamų iš trečiųjų šalių (JAV, Rusijos, Kinijos ir kt.), pristatymas bus spartesnis, jeigu muitinės deklaracijos užpildytos teisingai ir tinkamai. „Neretai siuntos deklaravimas užtrunka, kai nepateikiama arba pateikiami neteisingai užpildyti siuntos ir joje siunčiamų prekių dokumentai.
Gyventojams, norintiems išvengti nesklandumų, prieš siunčiant prekes ar laukiant siuntų iš užsienio rekomenduojama susipažinti su pašto siuntų deklaravimo taisyklėmis, taip pat priminti siuntėjui, kad šis užpildytų CN 22 ir CN 23 muitinės deklaraciją“, – teigė A. Šimonis.

Tomas Bašarovas, AB Lietuvos pašto atstovas spaudai

Reklama: logistikos ir sandėlių valdymas terralogistics.lt

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai vėl suaktyvėjo – iš gyventojų išvilioja ir šešiaženkles sumas

Nepaisant kone kasdienių žinių apie internetinių ir telefoninių sukčių veiklą, apgavikų laimikiai auga. Vien paskutinėmis žiemos ir pirmomis pavasario dienomis iš žmonių net šešiskart išviliotos sumos, viršijusios 25 tūkst. eurų. Ekspertai ragina neprarasti budrumo ir telefonu neatskleisti jokių asmeninių duomenų. „Nei banko darbuotojai, nei policijos pareigūnai neprašo žmonių atskleisti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ar panašios jautrios asmeninės informacijos. Nekalbant jau apie atvejus, kai rusiškai kalbantys asmenys prisistato esantys „Google“ ar „Igničio“ darbuotojais. Vos išgirdę tokius ar panašius teiginius bei

Dantų protezavimas – procedūros eiga ir dažniausios baimės

Dantų protezavimas – tai prarastų arba pažeistų dantų atkūrimo procedūra, kuri leidžia atkurti ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius protezavimo būdus – nuo išimamų protezų iki fiksuotų dantų ant implantų ar natūralių dantų. Nors ši procedūra daugeliui pacientų kelia nerimą – ji dažniausiai yra neskausminga ir suteikia ilgalaikį rezultatą. Konsultacija ir gydymo plano sudarymas Pirmasis etapas – išsami konsultacija su odontologu, kurios metu įvertinama burnos sveikata, atliekami rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimai. Gydytojas nustato, ar

Kas yra poveikio duomenų apsaugai vertinimas ir kada jis reikalingas?

Poveikio duomenų apsaugai vertinimas (PDAV) yra sisteminis procesas, kurio metu organizacija įvertina – kaip tam tikri duomenų tvarkymo veiksmai gali paveikti asmens duomenų saugumą ir privatumą. Šis vertinimas leidžia identifikuoti galimas rizikas, įvertinti jų poveikį bei parengti tinkamas priemones joms sumažinti. Poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra viena iš pagrindinių priemonių, kuri padeda užtikrinti, kad organizacija laikosi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų. Kada poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas? BDAR 35 straipsnis numato, kad poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas,

Plastmasinių bakų panaudojimo galimybės stebina savo įvairove

Plastikinis bakas gali kainuoti vos kelis eurus, tačiau net ir patys maloniai nustebsite, kaip įvairiai bei naudingai gali būti panaudojamas šis gaminys. Galite panaudoti namų ūkyje Štai, kaip įvairiai plastmasinį baką galite panaudoti namų ūkyje: Laikykite įvairius daiktus, pvz., žaislus, sporto inventorių, sodo įrankius ar valymo priemones; Bakelis gali tapti patogiu konteineriu daiktams, kuriuos reikia nešioti iš vienos vietos į kitą; Naudokite plastmasinius bakus daiktams, kuriuos reikia laikyti lauke, apsaugoti nuo lietaus ir dulkių; Suskirstykite smulkius daiktu – varžtus, vinis,

Taip pat skaitykite