Kas yra elektros energijos rinkos liberalizavimas ir kodėl reikia pasirinkti tiekėją?

Palaipsniui atsisakant monopolinio elektros energijos tiekimo, Lietuvos gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Šiame straipsnyje glaustai aptarsime, kokie pokyčiai laukia elektros energijos rinkos artimiausiais metais ir kodėl verta nedelsti pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją.

ES Trečiasis energetikos paketas ir elektros energijos rinkos liberalizavimas

ES trečiasis energetikos paketas numato elektros energijos rinkos liberalizavimą, atskiriant ją nuo monopolijų. Manoma, jog naujasis rinkos organizavimas ne tik suteiks vartotojams daugiau laisvės rinktis, bet ir leistų įžengti į rinką smulkesniems žaidėjams.

Monopolinis elektros tiekimas ir rinkos konkurencija


Anot Europos Komisijos, monopolinio elektros tiekimo atsisakymas leistų mažesnėms elektros tiekėjų bendrovėms žengti į rinką, kas reikštų ir didesnę kainų konkurenciją bei pasirinkimo galimybę vartotojams. Iki tol Europos Parlamente buvo kurį laiką diskutuojama apie elektros energetikos monopolistų piktnaudžiavimą galiomis, kas atvedė iki sprendimo įteisinti elektros tiekėjų rinkos konkurenciją.

Elektros tiekėjų konkurencija

Kartu su laisvėmis, vartotojams tenka ir daugiau atsakomybės, – kurį nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti?

Ar verta jį rinktis apskritai?

Ar verta keisti elektros tiekėją?

Klausimas, ar verta keisti elektros tiekėją, kyla ne vienam. Jeigu sena sistema veikė puikiai, kam apskritai kažką keisti?

Į naująją elektros tiekėjų rinką reikėtų žiūrėti panašiai, kaip į telekomunikacijos – tiekėjas vartotojui siūlo planus su tam tikromis sąlygomis, o šis renkasi jam asmeniškai patraukliausią pasiūlymą. Paspauskite ant nuorodos ir sužinokite daugiau apie elektros kainą.  Netikus ar pasikeitus sutarties sąlygoms, elektros tiekėją galima pakeisti į kitą, kas buvo neįmanoma monopolinėmis rinkos sąlygomis. Rekomenduojame detaliau pasigilinti į elektros tiekėjo pasirinkimo subtilybes paspaudus šią nuorodą: Kaip pasirinkti elektros tiekėją? Tiesa, elektros tiekėjo keitimą gali riboti tam tikros sutartys bei įsipareigojimai, sudaryti abipusiu susitarimu.

Iki kada pasirinkti elektros tiekėją?

Elektros tiekėją visi šalies gyventojai turės pasirinkti iki 2023 metų pradžios, tačiau šį sprendimą galima priimti iš anksto, pasirašant sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju. Šiuo metu vyksta antrasis Lietuvos elektros rinkos liberalizacijos etapas, o iki trečiojo etapo pabaigos nepasirinkusieji elektros tiekėjo automatiškai pateks į valstybės garantuojamą elektros tiekimą.

Nepasirinkusieji nepriklausomo elektros tiekėjo mokės daugiau

Kas nutiks su nepasirinkusiais nepriklausomo elektros tiekėjo laiku?

Laiku nepasirinkusiems nepriklausomo elektros tiekėjo bus suteikiamas garantinis elektros tiekimas, kurį užtikrins ESO. Kadangi tai yra valstybės reguliuojamas elektros tiekimas ir konkurencinės sąlygos jam negalios, numatoma, jog vartotojai už jį mokės net 25 % daugiau.

Elektros energija iš bendrovės „Perlas Energija“

Bendrovė „Perlas Energija“ siūlo ne tik elektros energiją už sąžiningą, vieną mažiausių rinkoje kainą, bet ir skaidrias bei paprastas sutarties pasirašymo sąlygas bei nuoširdų aptarnavimą. Sutartyse nerasite painių sąlygų, įmonė nemanipuliuoja skaičiais ir visada stengiasi, kad pasirinkti elektros tiekėją būtų paprasta ir aišku.

Sutartį su „Perlas Energija” galite galite sudaryti tiesiog internetu arba “Perlas” terminaluose, o pasirašę sutartį dar gausite ir atsiskaitymo knygelę dovanų.

pr2021/79

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai: bus šlapdribos, sniego, plikledžio

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjantį savaitgalį. Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, naktį buvo krituliai (sniegas, šlapdriba). Kai kur plikledis. Vėjas rytų, pietryčių, 6-11 m/s. Temperatūra buvo nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną daug kur krituliai, vyraus nedidelis lietus, šlapdriba. Vietomis rūkas, plikledis. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Gruodžio 6 d., penktadienį, vietomis silpni krituliai. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s, dieną kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Temperatūra

Seimas svarstys siūlymą didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui

Seimas pradėjo svarstyti Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma beveik dvigubai didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui. Pasak projektą pristačiusio parlamentaro Gintauto Palucko, siekiama šią universalią išmoką didinti nuo dabar nustatyto 11 iki 20 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio. Tiek pat ši išmoka didėtų įvaikinus vaiką ar paėmus jį globoti. „Šeimos, turinčios vaikų, pagal statistiką labai sparčiai krenta į skurdo riziką patiriančių kategoriją ir šiandien išmoka gimus vaikui tikrai ne tai kad nedengia, bet apskritai labai vargiai kompensuoja pirmąsias išlaidas gimus

Duomenų viliojimo pratybose dalyvavo per 150 organizacijų: reikia būti atidesniems

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos lapkričio paskutinę savaitę organizavo trečią šiais metais „Kibernetinis skydas PhishEx 2024“ pratybų etapą. Šio etapo metu išsiųsta daugiau nei 109 tūkst. duomenų viliojimo ataką imituojančių elektroninių laiškų, skirtų darbuotojams iš 152 organizacijų. Pratybų metu riziką keliančius veiksmus atliko 15 proc. personalo. „Organizacijos vis aktyviau naudojasi galimybe stiprinti darbuotojų budrumą – paskutinio pratybų etapo metu buvo išsiųstas rekordinis skaičius laiškų. Rezultatai rodo, jog dėmesys ir investicijos darbuotojų švietimui kibernetinio saugumo tema turi dar

Nuo 2025 m. vairavimo egzaminai Lietuvoje – tik valstybine lietuvių arba oficialiomis ES kalbomis

Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairavimo egzaminus Lietuvoje bus galima laikyti tik lietuvių arba kitomis oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis. Tai įtvirtinta Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakyme. Juo siekiama skatinti valstybinės kalbos vartojimą, stiprinti užsieniečių integraciją į visuomeninį gyvenimą bei užtikrinti geresnį bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis. „Šis sprendimas padės sumažinti išorės grėsmių poveikį nacionaliniam saugumui. Laikomės aiškios ir vertybiškai pagrįstos pozicijos – viešosios paslaugos Lietuvoje negali būti teikiamos šalies agresorės kalba. Kaip ES valstybė, užtikriname galimybę gauti

Taip pat skaitykite