Karkasinis namas ar mūrinis – kuris geresnis?

Renkantis namo statybos būdą, dažniausiai kyla klausimas – kuris variantas geresnis: karkasinis ar mūrinis namas?

Abu šie statybos būdai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu įvertinti įvairius aspektus, tokius kaip statybos greitis, kaina, ilgaamžiškumas ir energetinis efektyvumas.

Karkasiniai namai pastatomi greičiau, turi geresnį energetinį efektyvumą ir jų statyba kainuoja pigiau.

Karkasiniai namai – statybos greitis

Vienas didžiausių karkasinio namo privalumų – greitas statybos procesas. Dėl lengvesnių konstrukcijų ir iš anksto paruoštų elementų karkasinis namas gali būti pastatytas per kelis mėnesius. Be to, tokius namus galima statyti bet kuriuo metų laiku, nes jiems nereikia ilgų džiūvimo laikotarpių.

Tuo tarpu mūrinio namo statyba užtrunka ilgiau. Dėl reikalingų betonavimo ir mūrijimo darbų, kurie priklauso nuo oro sąlygų, procesas gali trukti daugiau nei metus. Tačiau toks namas būna itin tvirtas ir stabilus.

Karkasiniai namai ir jų kaina

Karkasiniai namai dažniausiai yra pigesni nei mūriniai dėl mažesnio medžiagų ir darbo sąnaudų kiekio. Medinės konstrukcijos, OSB plokštės ir šiltinimo medžiagos kainuoja mažiau nei plytos, blokai ar betonas. Taip pat karkasinio namo statybai reikalingi lengvesni pamatai. Tai sumažina bendrą kainą.

Mūriniai namai yra brangesni tiek dėl naudojamų medžiagų, tiek dėl ilgesnio statybos proceso. Tačiau jie ilgainiui gali atsipirkti dėl mažesnių priežiūros išlaidų ir ilgaamžiškumo.

Mūriniai namai – ilgaamžiškumas ir patvarumas

Mūriniai namai laikomi ilgaamžiškesniais – gerai pastatytas mūrinis namas gali tarnauti daugiau nei šimtą metų. Jie yra atsparūs drėgmei, kenkėjams, pelėsiui ir ugniai, todėl juos dažnai renkasi žmonės, planuojantys ilgametę investiciją.

Karkasiniai namai, tinkamai prižiūrimi, taip pat gali tarnauti ilgai, tačiau jų konstrukcija yra jautresnė drėgmei ir mechaniniams pažeidimams. Be to, netinkamai atlikta izoliacija gali lemti pelėsio atsiradimą.

Karkasiniai namai ir jų energetinis efektyvumas

Karkasiniai namai yra puikiai tinkami šiuolaikiniams energiją taupantiems sprendimams. Jie gali būti labai gerai apšiltinti, todėl sunaudoja mažiau energijos šildymui. Be to, šiuolaikinės šiltinimo medžiagos ir sandarūs langai leidžia pasiekti aukštus A+ ar net A++ energinio efektyvumo standartus.

Mūriniai namai pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis, nes jų sienos ilgiau išlaiko šilumą. Tačiau norint pasiekti tokį patį energinį efektyvumą kaip karkasiniame name, gali reikėti papildomo šiltinimo sluoksnio.

Karkasiniai namai – ekologiškumas

Karkasiniai namai dažnai vertinami kaip ekologiškesnis variantas, nes jų statyboje naudojamos natūralios medžiagos, pvz., medis ir ekovata. Be to, jų statybos metu sunaudojama mažiau energijos.

Mūriniai namai gamybos procese palieka didesnį anglies dvideginio pėdsaką, nes statybinės medžiagos – betonas ir plytos – gaminamos itin energijai imliais būdais. Tačiau jų ilgaamžiškumas gali kompensuoti šią neigiamą įtaką aplinkai.

Karkasinių namų priežiūra ir eksploatacija

Mūriniai namai nereikalauja dažnos priežiūros – jų fasadas ilgai išlieka patvarus, o sienos atsparesnės pažeidimams. Karkasiniai namai reikalauja daugiau dėmesio: būtina reguliariai tikrinti drėgmės lygį, ventiliacijos sistemą ir šiltinimo sluoksnį, kad būtų išvengta pelėsio.

Kuris variantas geresnis?

Renkantis tarp karkasinio ir mūrinio namo, svarbu įvertinti savo poreikius, biudžetą ir lūkesčius. Jei prioritetas yra greita statyba, mažesnė kaina ir energetinis efektyvumas, karkasinis namas gali būti geriausias. Jei svarbiausias kriterijus – ilgaamžiškumas, mažesnė priežiūra ir patvarumas, tuomet verta rinktis mūrinį namą.

Abu variantai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jūsų gyvenimo būdą ir finansines galimybes.

pr2025/032

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje šią žiemą žuvo dešimtys tūkstančių bičių šeimų

Ar žinojai, kad kas trečias kąsnis tavo maisto egzistuoja tik dėl bičių? Šie maži, darbštūs vabzdžiai ne tik gamina medų, bet ir apdulkina 80 proc. visų žydinčių augalų. Tačiau šiandien turime rimtą problemą – vien šią žiemą Lietuvoje žuvo tūkstančiai bičių šeimų, o tai gali turėti katastrofiškų pasekmių mūsų maisto sistemai. Statistika šokiruoja: Lietuvoje kasmet žiemos metu žūva vidutiniškai 15-20 proc. visų bičių šeimų. Tai reiškia, kad iš kiekvienų penkių avilių vienas pavasario nesulaukia. Lietuvoje tai sudaro apie 30 000

Orai: bus keliolika laipsnių šilumos, savaitgalis irgi šiltas

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus: šils vis labiau. Kovo 20 d., ketvirtadienį, bus be kritulių. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2, pajūryje – iki 4 laipsnių šilumos, dieną bus 6-11 laipsnių šilumos. Kovo 21 d., penktadienį, kritulių nenumatoma. Vėjas pietvakarių, vakarų, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, šiaurės, 4-9 m/s. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, dieną – 8-13 laipsnių šilumos. Kovo 22 d., šeštadienį, be kritulių. Vėjas

Ar leis Seimas 65 metų sulaukusiems valstybės tarnautojams dirbti toliau?

Seimas svarstys siūlymą leisti pensinio amžiaus sulaukusiems valstybės tarnautojams dirbti toliau. Valstybės tarnybos įstatyme siūloma atsisakyti nuostatos, kad valstybės tarnautojas būtų atleidžiamas iš pareigų sukakus 65 metams. „Šio projekto tikslas – panaikinti diskriminaciją dėl amžiaus valstybės tarnyboje, užtikrinant, kad darbuotojų karjera ir darbo santykiai būtų grindžiami kompetencija ir darbingumu, o ne amžiumi. Taip pat siekiama didinti valstybės tarnybos efektyvumą išlaikant patyrusius specialistus šitoje srityje. Lietuvos visuomenė sensta. Vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių nori bei gali aktyviai dalyvauti darbo rinkoje. Deja,

Policijos reidų rezultatai

Prevencinio reido metu užfiksuota 40 pažeidėjų, kurie naudojosi mobiliojo ryšio telefonu arba nesegėjo saugos diržų. Tauragės apskrities VPK praneša, kad nuo kovo 10 d. iki 16 d. policijos pareigūnai prevenciškai tikrino vairuotojų veiklą, nesusijusią  su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos). Nustatyti 22 pažeidimai (Tauragėje – 13, Šilutėje – 9). Tikrintas ir privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas. Nustatyta18 pažeidimų (Tauragėje – 11, Šilutėje – 5, Pagėgiuose

Taip pat skaitykite