Kaip pasirinkti padangas?
Sakoma, kad niekada nereikia gailėti pinigų dalykams, kurie jus laiko ant žemės: avalynė, lova bei padangos. Kai važiuosite slidžiu keliu lyjant arba sningant, būtent padangos rūpinsis, kad neprarastumėte kontrolės. Taigi, kaip pasirinkti padangas, kurios būtų saugios ir tenkintų jūsų poreikius?
Dydį rinkitės pagal gamintojo rekomendacijas
Nors vairuotojai mėgsta „atnaujinti“ senus automobilius apaudami juos dideliais ratlankiais bei žemo profilio padangomis, dažniausiai tai nėra saugu.
Kiekvienas automobilio gamintojas, atsižvelgiant į variklio galią, automobilio svorį ir kitas ypatybes, nustato optimaliausius ratlankių bei padangų dydžius. Naudodami nestandartinio dydžio padangas rizikuojate pakenkti valdomumui bei pažeisti važiuoklės elementus.
Rekomenduojamų padangų dydžių lentelę galite rasti vartotojo vadove, ant vidinės automobilio durelių pusės, statramsčio arba vidinės bako dangtelio pusės.
Kokį protektoriaus dizainą pasirinkti?
Pažvelgus į padangas galima pastebėti, kad, neskaitant dydžio, vienintelis matomas skirtumas tarp jų yra slypi protektoriaus dizaine. Nuo protektoriaus dizaino priklauso kaip automobilis valdosi tam tikromis sąlygomis, koks padangų triukšmo lygis ir kaip greitai jos dėvisi. Konkrečių dizainų yra labai daug, bet beveik visus juos galima suskirstyti į kelias kategorijas.
Simetrinis
Pats populiariausias padangų protektoriaus dizainas yra simetrinis. Jame dažniausiai dominuoja išilginiai grioveliai, blokeliai, kartais „X“ formos raštai. Simetrinės padangos įprastai nėra skirtos sportui – jos kelia mažiau triukšmo už kitas rūšis, yra ilgaamžės, o kaina mažesnė.
Asimetrinis
Toks protektorius yra sudarytas iš išorinės ir vidinės dalių. Kadangi jos skiriasi, galima pasiekti efektyvesnį vandens sklaidymą bei trumpesnį stabdymo kelią įvairiomis aplinkybėmis. Padangos negalima montuoti bet kaip – yra nurodyta vidinė bei išorinė pusės.
Kryptinis
Dar žinomas „eglutės“ pavadinimu, kryptinis protektorius yra pats sportiškiausias. Jis puikiai sklaido vandenį net ir važiuojant dideliu greičiu, o dėka „V“ formos protektoriaus užtikrinamas puikus sukibimas su kelio danga.
Vasarinės, žieminės ar universalios?
Jeigu svarstote, ar pirkti būtent tam tikram sezonui skirtas, ar universalias padangas – reikėtų įvertinti savo poreikius ir padangų savybes. Universalios padangos nėra tokios geros žiemą, kaip žieminės. Taip pat jos neužtikrins tokio gero sukibimo vasarą, kaip vasarinės.
Nuolat keliaujantys, dažnai su atšiauriomis sąlygomis susiduriantys vairuotojai turėtų naudoti skirtingus padangų komplektus skirtingiems sezonams – taip būsite užtikrinti savo ir kitų saugumu net ir vasaros kaitroje bei žiemos pūgose.
Universalios padangos nėra tokios efektyvios, bet gali patenkinti eilinio vairuotojo poreikius visais metų laikais. Negana to, nereikia rūpintis kasmetiniu padangų montavimu!
pr2021/169