Kaip paruošti tekstą garsinei reklamai? Kūrybiniai ir techniniai patarimai

Nors gali pasirodyti, kad rašyti tekstą audio reklamai – tai tiesiog sugalvoti ką pasakyti, – iš tiesų tai visai kita kalbos forma. Skirtumas tarp teksto, skirto skaityti, ir teksto, skirto girdėti, yra didžiulis. Jei reklamos tekstas nėra specialiai pritaikytas garsui, net profesionaliausias įgarsinimas neišgelbės jo nuo nuspėjamumo, neįtaigumo ar klausytojo dėmesio praradimo. Todėl svarbu suprasti pagrindinius principus, kaip rašyti tekstą, kuris ne tik skamba, bet ir veikia.

1. Tekstas turi būti girdimas, o ne skaitomas

Skaitomas tekstas gali būti sudėtingesnis, ilgesnis, su daugiau detalių. Garsinė reklama – tai trumpas, aiškus, ritmingas turinys. Žmogus jį išgirsta vieną kartą – jis neturi galimybės atsisukti atgal ir perskaityti dar kartą. Todėl sakiniai turi būti trumpi, žodžiai – aiškūs, struktūra – logiška. Venkite sudėtingų frazių, ilgo išvedžiojimo ar abstrakčių posakių.

2. Pirmas sakinys turi „kabinti“

Kaip ir vizualinėje reklamoje, taip ir audio formate pirmos kelios sekundės yra lemiamos. Pradžia turi būti įdomi, netikėta arba aiški kaip diena. Klausytojas per kelias sekundes apsisprendžia – klausyti toliau ar „išjungti ausis“. Pavyzdžiui, vietoj „Ar žinojote, kad…“, kurkite stipresnį pradžios impulsą: „Jūsų telefonas jus išduoda. Kaip? Klausykite…“

3. Viena žinutė – vienas tikslas

Audio reklama paprastai trunka 15–30 sekundžių. Per tą laiką įmanoma iškomunikuoti vieną aiškią žinutę, ne daugiau. Jeigu bandysite perteikti tris skirtingas idėjas, klausytojas pasimes. Todėl visada atsakykite į klausimą: ką noriu, kad žmogus prisimintų? Ir visą tekstą sukonstruokite aplink tą vieną žinutę.

4. Kalbėkite taip, kaip žmonės kalba

Kalbos natūralumas – viena svarbiausių sėkmingo įgarsinimo sąlygų. Nereikia naudoti per daug reklaminio žargono ar dirbtinių posakių. Geriau skamba paprasti, gyvi, kasdieniai žodžiai, kurie priimtini ausiai. Įsivaizduokite, kad kalbate savo klientui telefonu – taip ir rašykite.

5. Intonacija ir emocija užkoduojama tekste

Jei žinote, kas įgarsins tekstą, galite parašyti su aiškiais emociniais akcentais: naudoti pauzes, šūktelėjimus, intonacijų nurodymus. Pvz., (su šypsena), (pabrėžtinai), (lėčiau). Tai padeda balso aktoriui tiksliau perteikti jūsų ketinimus ir užtikrina, kad galutinis rezultatas skambės taip, kaip numatyta.

6. Pabaiga su stipriu kvietimu veikti

Audio reklama be kvietimo veikti – tai neišnaudota proga. Nesvarbu, ar siekiate, kad žmogus paskambintų, apsilankytų svetainėje ar prisimintų jūsų prekės ženklą – turite tai aiškiai pasakyti. Neužtenka „mes siūlome“, reikia „apsilankykite mūsų svetainėje šiandien“ arba „skambinkite dabar – ir išgirskite skirtumą“.

7. Bandomasis skaitymas – privalomas žingsnis

Kai tekstas jau parašytas, garsiai jį perskaitykite. Tik taip išgirsite, kur stringa ritmas, kur reikia trumpinti, kur trūksta aiškumo. Garsiai skaitydami galėsite pajusti tempą, intonacijos vietas ir pataisyti nesklandumus dar prieš įrašymą.

Profesionalų pagalba – vertinga investicija

Nors atrodo, kad reklamos tekstą parašyti gali bet kas, geriausi rezultatai pasiekiami dirbant su profesionalais. Tinkamai suformuluotas scenarijus, įgarsintas patyrusio balso aktoriaus ir techniškai įrašytas garso studijoje, padaro žinutę įtaigią, įsimintiną ir efektyvią. Tokias paslaugas siūlo ir Dropaudio – studija, kuri ne tik įrašo, bet ir padeda sukurti visą garsinės reklamos struktūrą nuo pirmo žodžio iki paskutinio pauzės akcento.

Garsas turi savo kalbą – išmokime ją naudoti teisingai

Garsinė reklama – tai daugiau nei skambantis tekstas. Tai įgūdis, kuris apima ir kūrybą, ir psichologiją, ir techninį supratimą. Kiekvienas žodis, pauzė ar intonacija turi reikšmę. Todėl ruošiant tekstą svarbu ne tik ką sakote, bet ir kaip tai skamba. O tai – menas, kuris atsiperka.

Pr2025/091

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Renkamės vejos sėklą: gryną ar mišinius?

Lietuvoje šiuo metu galima įsigyti mažiausiai kelias dešimtis skirtingų vejos sėklų rūšių ir mišinių, pritaikytų įvairiems poreikiams: nuo dekoratyvinių iki sportinių, nuo pavėsiui skirtų iki lėtai augančių vejų. Anot namų aplinkos priežiūros ekspertų, ką rinktis, priklauso nuo konkrečių poreikių. Taip pat dirvožemio sąlygų ir pageidaujamo vejos tipo – rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.  „Vejų ir kitų augalų sėklos yra dviejų tipų: grynos, tik vienos veislės augalų, neturinčios priemaišų, ir sėklų mišiniai. Pastarieji – vieni populiariausių. Jų privalumas toks, kad jie

Praėjusią savaitę policija daugiausia užfiksavo smurtavimo atvejų

policijos

Birželio 2-8 d. Tauragės apskr. VPK pareigūnai užregistravo 336 įvykius ir pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, iš kurių 11 ikiteisminių tyrimų buvo pradėta dėl fizinio skausmo sukėlimo. Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi.  Birželio 8 d. naktį Kebelių k., Saugų sen., nepažįstami asmenys sužalojo neblaivų (0,75 prom.) vyrą, gim. 1984 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Patiriate smurtą? Netylėkite, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 ir policijos pareigūnai jums suteiks visokeriopą pagalbą. Netoleruokime smurto! Nustatyti 92

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Taip pat skaitykite