Kaip išvalyti iš skalbimo mašinos  blogą kvapą?

Jei iš skalbinių arba atidarius skalbimo mašinos būgno jaučiate blogą kvapą, tai greičiausiai bus dėl atsiradusio pelėsio, grybelio, skalbimo priemonių likučių ar net įstrigusių pūkelių. Efektyviausias sprendimas – reguliarus valymas, kuris pašalina kvapus bei apsaugo įrenginį nuo kitų problemų.

Paruošėme gidą, kaip įprasta ar skalbimo mašina su džiovykle gali būti valoma nuo tokių kvapų. 

Reguliarus valymas gali padėti išvengti šių kvapų ir užtikrinti, kad skalbyklė veiks efektyviai. Štai kaip išvalyti skalbyklę ir atsikratyti blogų kvapų.

1. Paleiskite karšto vandens ciklą su actu

Karšto vandens ciklas yra vienas paprasčiausių skalbyklės valymo būdų. 

Pirmiausia, tiesiai į būgną arba skalbimo priemonės dozatorių įpilkite maždaug du puodelius baltojo acto.  Actas yra natūrali dezinfekcinė priemonė, kuri skaido muilo apnašas ir pašalina blogus kvapus. 

Įpylę acto, paleiskite karšto vandens ciklą be jokių drabužių ar skalbiklio. Tai turėtų sunaikinti bakterijas ir atlaisvinti mašinoje įstrigusius likučius.

2. Išvalykite tarpinę ir dureles

Iš priekio įkraunamose skalbyklėse, aplink dureles esanti guminė tarpinė dažnai gali surinkti drėgmę, pūkelius ir skalbiklio likučius. Dėl šių sankaupų atsiranda pelėsis ir nemalonių kvapų. 

Naudokite šluostę, išmirkytą baltajame acte arba vandens ir valgomosios sodos mišinį kruopščiai išvalydami tarpinę. 

Būtinai atitraukite gumą, kad pasiektumėte paslėptas vietas, kuriose irgi gali kauptis nešvarumai bei pelėsis. Po valymo nusausinkite tarpinę rankšluosčiu, kad drėgmė nesikauptų toliau.

3. Naudokite valgomąją sodą

Nors ją galima naudoti ir tarpinei valyti, tačiau soda turi ir daugiau potencialios naudos. Ji pajėgi sugerti kvapus ir išvalyti mašinos būgną. 

Įberkite pusę puodelio valgomosios sodos tiesiai į būgną. Tada paleiskite dar vieną karšto vandens ciklą. 

Soda veikia kaip natūralus dezodorantas, neutralizuojantis bet kokius išlikusius kvapus. Ji taip pat pajėgi suskaidyti skalbimo priemonių sankaupas, todėl mašina taps švaresnė ir skalbiniai bei pats oras iš būgno kvepės gaiviau.

4. Valykite ploviklio stalčių

Skalbimo mašinos stalčiuje gali likti lipnių skalbiklio ir audinių minkštiklio likučių.

Tai yra ideali terpė veistis pelėsiui ir bakterijoms. Išimkite stalčių ir pamirkykite jį šiltame vandens bei muilo tirpale. 

Tada, nenaudojamu dantų šepetėliu arba mažu valymo šepetėliu nušveiskite visus likusius likučius bei kruopščiai išplaukite ir nusausinkite stalčių prieš įdėdami jį atgal į mašiną.

5. Nuvalykite būgną ir dureles

Išvalę mašiną, švaria mikropluošto arba kitos minkštos medžiagos šluoste nuvalykite būgno vidų ir dureles. 

Šis veiksmas padeda pašalinti likusią perteklinę drėgmę ir apsaugo nuo pelėsio susidarymo ateityje. 

Norint išvengti nemalonių kvapų, labai svarbu, kad po kiekvieno skalbimo šios vietos būtų sausos, tad jei problema nuolat kartojasi, šį veiksmą gali tekti daryti ne kartą.

6. Palikite dureles atviras

Tam, kad apskritai išvengtumėte nemalonių kvapų atsiradimo, po skalbimo visada palikite dureles šiek tiek praviras – pilnai jų neužverkite.

Tai leidžia drėgmei išgaruoti ir neleidžia veistis pelėsiui ir grybeliui. Šis žingsnis ypač svarbus iš priekio įkraunamoms skalbyklėms, nes jose susikaupia daugiau vandens nei iš viršaus įkraunamose mašinose.

7. Naudokite specialų valiklį (pasirinktinai)

Jei niekas nebesprendžia problemos arba nepavyksta prisijaukinti kitų metodų, galite naudoti specializuotas valymo priemones. Šie valikliai yra specialiai sukurti, kad surinktų ir pašalintų nemalonius kvapus. 

Labiausiai žmonėms padeda reguliarus kažkurio vieno ar dviejų būdų naudojimas bei durelių palikimas. Taip galite išvengti blogų kvapų ir užtikrinti, kad skalbiniai bus gaivūs ir malonūs. Jeigu yra ir kitų problemų arba reikia pakeisti seną įrenginį – įsigykite skalbimo mašiną Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje bei rinkitės iš modernių, aukščiausios klasės modelių.

pr2024/130

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Kraujas iš nosies. Neignoruokite – šis signalas gali išgelbėti gyvybę

vaistininkė

Daugeliui kraujas iš nosies – tik nepatogus, bet laikinas reiškinys. Dažnai pasitaikantis žiemą, kai oras sausas, arba po stipresnio nosies pūtimo per peršalimo ligas. Tačiau kartais už šio iš pažiūros nekalto simptomo gali slypėti kur kas sudėtingesni procesai organizme, o tam tikrais atvejais – ir gyvybei pavojinga būklė. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Evelinos Šeibokaitės, nosies kraujavimo priežastys yra labai įvairios. Dažniausiai jos susijusios su mechaniniu dirginimu – nosies krapštymu, gleivinės pažeidimais ar sausu patalpų oru, ypač šildymo sezono metu. Visgi

Seimas svarstys siūlymą plėsti pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymą

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Lauryno Kasčiūno pristatytas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma palaipsniui plėsti pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymą mokyklose. Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymas Nuo šių 2024-2025 mokslo metų visos mokyklos, vykdančios pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, I gimnazijų (9 kl.) klasių mokiniams įgyvendina integruotą pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymo veiklą. Integruotai ugdymo veiklai įgyvendinti skiriamos 3 ugdymo dienos per mokslo metus. „Kalbame apie atskirą su Šaulių sąjunga vykdomą projektą, kai tris dienas per metus devintokai skirtingais mėnesiais,

Policija tikrina blaivumą, atlieką teisminį tyrimą

policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 19 d. naktį Taikos g., Šilutėje, buvo patikrintas važiuojamojoje kelio dalyje  stovėjęs automobilis BMW X1. Jo vairuotoja buvo neblaivi (1,54 prom.) 45-erių metų moteris. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 15-os naktį Naujakurių g., Šilutėje, neblaivus (2,02 prom.) vyras, gim. 1986 m., vairavo automobilį „Opel Vivaro Van“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 14-os pavakare Macikų k., Šilutės sen., iš matymo pažįstamas vyras sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1987 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 5-6

Taip pat skaitykite