Kaip išvalyti iš skalbimo mašinos blogą kvapą?
Jei iš skalbinių arba atidarius skalbimo mašinos būgno jaučiate blogą kvapą, tai greičiausiai bus dėl atsiradusio pelėsio, grybelio, skalbimo priemonių likučių ar net įstrigusių pūkelių. Efektyviausias sprendimas – reguliarus valymas, kuris pašalina kvapus bei apsaugo įrenginį nuo kitų problemų.
Paruošėme gidą, kaip įprasta ar skalbimo mašina su džiovykle gali būti valoma nuo tokių kvapų.
Reguliarus valymas gali padėti išvengti šių kvapų ir užtikrinti, kad skalbyklė veiks efektyviai. Štai kaip išvalyti skalbyklę ir atsikratyti blogų kvapų.
1. Paleiskite karšto vandens ciklą su actu
Karšto vandens ciklas yra vienas paprasčiausių skalbyklės valymo būdų.
Pirmiausia, tiesiai į būgną arba skalbimo priemonės dozatorių įpilkite maždaug du puodelius baltojo acto. Actas yra natūrali dezinfekcinė priemonė, kuri skaido muilo apnašas ir pašalina blogus kvapus.
Įpylę acto, paleiskite karšto vandens ciklą be jokių drabužių ar skalbiklio. Tai turėtų sunaikinti bakterijas ir atlaisvinti mašinoje įstrigusius likučius.
2. Išvalykite tarpinę ir dureles
Iš priekio įkraunamose skalbyklėse, aplink dureles esanti guminė tarpinė dažnai gali surinkti drėgmę, pūkelius ir skalbiklio likučius. Dėl šių sankaupų atsiranda pelėsis ir nemalonių kvapų.
Naudokite šluostę, išmirkytą baltajame acte arba vandens ir valgomosios sodos mišinį kruopščiai išvalydami tarpinę.
Būtinai atitraukite gumą, kad pasiektumėte paslėptas vietas, kuriose irgi gali kauptis nešvarumai bei pelėsis. Po valymo nusausinkite tarpinę rankšluosčiu, kad drėgmė nesikauptų toliau.
3. Naudokite valgomąją sodą
Nors ją galima naudoti ir tarpinei valyti, tačiau soda turi ir daugiau potencialios naudos. Ji pajėgi sugerti kvapus ir išvalyti mašinos būgną.
Įberkite pusę puodelio valgomosios sodos tiesiai į būgną. Tada paleiskite dar vieną karšto vandens ciklą.
Soda veikia kaip natūralus dezodorantas, neutralizuojantis bet kokius išlikusius kvapus. Ji taip pat pajėgi suskaidyti skalbimo priemonių sankaupas, todėl mašina taps švaresnė ir skalbiniai bei pats oras iš būgno kvepės gaiviau.
4. Valykite ploviklio stalčių
Skalbimo mašinos stalčiuje gali likti lipnių skalbiklio ir audinių minkštiklio likučių.
Tai yra ideali terpė veistis pelėsiui ir bakterijoms. Išimkite stalčių ir pamirkykite jį šiltame vandens bei muilo tirpale.
Tada, nenaudojamu dantų šepetėliu arba mažu valymo šepetėliu nušveiskite visus likusius likučius bei kruopščiai išplaukite ir nusausinkite stalčių prieš įdėdami jį atgal į mašiną.
5. Nuvalykite būgną ir dureles
Išvalę mašiną, švaria mikropluošto arba kitos minkštos medžiagos šluoste nuvalykite būgno vidų ir dureles.
Šis veiksmas padeda pašalinti likusią perteklinę drėgmę ir apsaugo nuo pelėsio susidarymo ateityje.
Norint išvengti nemalonių kvapų, labai svarbu, kad po kiekvieno skalbimo šios vietos būtų sausos, tad jei problema nuolat kartojasi, šį veiksmą gali tekti daryti ne kartą.
6. Palikite dureles atviras
Tam, kad apskritai išvengtumėte nemalonių kvapų atsiradimo, po skalbimo visada palikite dureles šiek tiek praviras – pilnai jų neužverkite.
Tai leidžia drėgmei išgaruoti ir neleidžia veistis pelėsiui ir grybeliui. Šis žingsnis ypač svarbus iš priekio įkraunamoms skalbyklėms, nes jose susikaupia daugiau vandens nei iš viršaus įkraunamose mašinose.
7. Naudokite specialų valiklį (pasirinktinai)
Jei niekas nebesprendžia problemos arba nepavyksta prisijaukinti kitų metodų, galite naudoti specializuotas valymo priemones. Šie valikliai yra specialiai sukurti, kad surinktų ir pašalintų nemalonius kvapus.
Labiausiai žmonėms padeda reguliarus kažkurio vieno ar dviejų būdų naudojimas bei durelių palikimas. Taip galite išvengti blogų kvapų ir užtikrinti, kad skalbiniai bus gaivūs ir malonūs. Jeigu yra ir kitų problemų arba reikia pakeisti seną įrenginį – įsigykite skalbimo mašiną Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje bei rinkitės iš modernių, aukščiausios klasės modelių.
pr2024/130