Kaip išsaugoti savo kapitalą ir gauti pelno?

Finansų pasaulyje daugelis siekia dviejų tikslų: išsaugoti turimus pinigus ir uždirbti papildomą pelną. Nors tai gali atrodyti sudėtinga, yra keletas patikimų būdų, kaip pasiekti abu tikslus vienu metu. 

Svarbiausia – pasirinkti tinkamas priemones, kurios užtikrina saugumą ir garantuotą grąžą. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius ir saugiausius būdus, kaip išsaugoti savo kapitalą ir kartu uždirbti papildomų pajamų.

Kapitalo saugumas – prioritetas

Finansinis stabilumas prasideda nuo atsakingo požiūrio į savo kapitalą. Nesvarbu, ar kalbame apie santaupas, ar investicijas, svarbu laikytis pagrindinio principo – „neprarasti“. Dėl šios priežasties daugelis renkasi konservatyvius taupymo ir investavimo būdus, kurie sumažina riziką. Saugiausios priemonės:

  • Terminuoti indėliai. Jie leidžia uždirbti stabilų pelną su garantuota palūkanų norma. 
  • Valstybės obligacijos. Šios priemonės laikomos itin saugiomis ir užtikrinančiomis grąžą. 
  • Indėlių draudimas. Laikant pinigus banke ar kredito unijoje, jūsų lėšos yra apdraustos, todėl esate apsaugoti nuo netikėtų nuostolių.

Kaip gauti pelno iš saugių sprendimų?

Kapitalo išsaugojimas nereiškia, kad jūsų pinigai turi stovėti vietoje. Galite uždirbti pelną net iš konservatyvių taupymo sprendimų. Pavyzdžiui, terminuoti indėliai leidžia uždirbti iš palūkanų, kurių norma nustatoma iš anksto. Taip galite būti tikri, kad jūsų santaupos ne tik saugios, bet ir stabiliai auga.

Vienas svarbiausių šios strategijos privalumų – aiškumas. Terminuoto indėlio palūkanos yra fiksuotos, todėl iš anksto žinote, kokią grąžą gausite ir kada. Tai leidžia planuoti finansus be streso ar rūpesčių dėl rinkos svyravimų.

Pavyzdys: jei įnešate 10 000 eurų terminuotą indėlį su 2% metine palūkanų norma, po metų uždirbsite 200 eurų pelno, nepatirdami jokios rizikos.

Kodėl verta rinktis garantuotą pelną?

Investicijų pasaulyje daugėja galimybių, tačiau ne visos jos vienodai saugios. Akcijų rinka, kriptovaliutos ar fondai gali siūlyti didelę grąžą, tačiau taip pat kelia ir nemažą riziką. Jei jūsų prioritetas yra išsaugoti kapitalą, o ne spekuliuoti, verta rinktis sprendimus su garantuotu pelnu.

Be to, ilgalaikis taupymas per saugias priemones leidžia susikurti finansinę pagalvę netikėtoms situacijoms arba pasiruošti svarbiems gyvenimo tikslams, pavyzdžiui, būstui įsigyti ar pensijai kaupti.

pr2024/156

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai: bus šlapdribos, sniego, plikledžio

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjantį savaitgalį. Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, naktį buvo krituliai (sniegas, šlapdriba). Kai kur plikledis. Vėjas rytų, pietryčių, 6-11 m/s. Temperatūra buvo nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną daug kur krituliai, vyraus nedidelis lietus, šlapdriba. Vietomis rūkas, plikledis. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Gruodžio 6 d., penktadienį, vietomis silpni krituliai. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s, dieną kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Temperatūra

Seimas svarstys siūlymą didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui

Seimas pradėjo svarstyti Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma beveik dvigubai didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui. Pasak projektą pristačiusio parlamentaro Gintauto Palucko, siekiama šią universalią išmoką didinti nuo dabar nustatyto 11 iki 20 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio. Tiek pat ši išmoka didėtų įvaikinus vaiką ar paėmus jį globoti. „Šeimos, turinčios vaikų, pagal statistiką labai sparčiai krenta į skurdo riziką patiriančių kategoriją ir šiandien išmoka gimus vaikui tikrai ne tai kad nedengia, bet apskritai labai vargiai kompensuoja pirmąsias išlaidas gimus

Duomenų viliojimo pratybose dalyvavo per 150 organizacijų: reikia būti atidesniems

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos lapkričio paskutinę savaitę organizavo trečią šiais metais „Kibernetinis skydas PhishEx 2024“ pratybų etapą. Šio etapo metu išsiųsta daugiau nei 109 tūkst. duomenų viliojimo ataką imituojančių elektroninių laiškų, skirtų darbuotojams iš 152 organizacijų. Pratybų metu riziką keliančius veiksmus atliko 15 proc. personalo. „Organizacijos vis aktyviau naudojasi galimybe stiprinti darbuotojų budrumą – paskutinio pratybų etapo metu buvo išsiųstas rekordinis skaičius laiškų. Rezultatai rodo, jog dėmesys ir investicijos darbuotojų švietimui kibernetinio saugumo tema turi dar

Nuo 2025 m. vairavimo egzaminai Lietuvoje – tik valstybine lietuvių arba oficialiomis ES kalbomis

Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairavimo egzaminus Lietuvoje bus galima laikyti tik lietuvių arba kitomis oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis. Tai įtvirtinta Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakyme. Juo siekiama skatinti valstybinės kalbos vartojimą, stiprinti užsieniečių integraciją į visuomeninį gyvenimą bei užtikrinti geresnį bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis. „Šis sprendimas padės sumažinti išorės grėsmių poveikį nacionaliniam saugumui. Laikomės aiškios ir vertybiškai pagrįstos pozicijos – viešosios paslaugos Lietuvoje negali būti teikiamos šalies agresorės kalba. Kaip ES valstybė, užtikriname galimybę gauti

Taip pat skaitykite