Ką daryti su nebeveikiančia elektronika?
Tai naujųjų laikų klausimas: ką daryti su sena elektronika?
Elektronikos atliekos laikomos vienu iš pagrindinių toksiškų atliekų šaltinių. Kadangi technologijų naudojimas vis didėja, vis daugiau žmonių perka ir išmeta išmaniuosius telefonus, kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir kitus prietaisus.
Kaip elektroninės atliekos veikia aplinką?
Elektronikos prietaisuose yra toksiškų medžiagų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, švino, arseno ir kadmio, kurios gali būti kenksmingos tiek žmonėms, tiek aplinkai. Netinkamai išmestos toksiškos dalelės gali patekti į orą ir būti įkvėptos žmonių, užnuodyti medžius ir augalus bei užteršti vandens telkinius.
Be to, iš šių atliekų galima gauti daug energijos. JAV aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, energijos, kurią būtų galima sutaupyti perdirbus 1 mln. nešiojamųjų kompiuterių, per metus pakaktų daugiau kaip 3 600 namų.
Nebeveikianti elektronika gali kelti nemažai iššūkių, tačiau svarbu ją tvarkyti atsakingai, kad būtų apsaugota aplinka ir išsaugoti vertingi ištekliai. Pateikiame kelis žingsnius, ką galite daryti su sugedusia elektronika:
- Perdirbimas
Vienas geriausių būdų atsikratyti nebeveikiančia elektronika yra ją perdirbti. Daugelis miestų turi tam tikrus elektronikos priėmimo punktus, kur palikus prietaisus jie vėliau yra perdirbami. Perdirbimo metu yra atskiriamos pavojingos medžiagos ir atgaunami vertingi komponentai, tokie kaip metalai ir plastikai, kurie gali būti panaudoti naujų gaminių gamybai.
- Specializuotos išvežimo paslaugos
Pasinaudokite buitinės technikos išvežimo paslaugomis. Tai patogus būdas atsikratyti didelių ar sunkiasvorių prietaisų. Specialistai atvyks į jūsų namus ir saugiai išveš elektronikos atliekas.
Kaip panaudotų atliekų surinkimo įmonės perdirba arba šalina elektroniką?
Jei esate organizacija ar įmonė, gali būti, kad turite daug elektronikos, kurios reikia atsikratyti ir kurios negalima lengvai transportuoti. Kreipdamiesi į atliekų tvarkymo ir šalinimo įmonę, kuri specializuojasi pavojingų elektroninių atliekų tvarkyme, galite nustatyti geriausią veiksmų planą. Galite būti tikri, kad sertifikuota pavojingų atliekų tvarkymo įmonė supras, kokių taisyklių reikia laikytis, ir padės jums išvengti baudų. Jis taip pat gali sudaryti jums reguliarų atliekų šalinimo grafiką, kad užtikrintumėte, jog ateityje elgsitės atsakingai ir laikysitės visų reikalavimų.
pr2024/84