Izoliacija po kontakto su sergančiuoju COVID-19 bus privaloma ir pasiskiepijusiems

izoliacija COVID-19Izoliacija po kontakto su sergančiuoju COVID-19 bus privaloma ir pasiskiepijusiemsTokia tvarka įsigalioja nuo lapkričio 17 d., trečiadienio.

Privaloma izoliacija

Nors pasiskiepijus gerokai sumažėja rizika užsikrėsti COVID-19, tačiau praėjus daugiau nei 4 mėnesiams nuo pasiskiepijimo, tikimybė užsikrėsti gali išaugti. Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.

Izoliuotis privalės tik tie asmenys, kurie yra pasiskiepiję daugiau nei prieš 120 dienų ir jei asmuo neskiepytas sustiprinančiąja doze. Kontaktą su sergančiuoju turėjusiems asmenims PGR tyrimą reikės atlikti ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto.

Žmonėms, pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze ir pasiskiepijusiems pagal pilną skiepijimo schemą anksčiau nei prieš 120 dienų ir persirgusiems COVID-19 izoliuotis nereikės, tačiau jiems rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto atlikti PGR tyrimą.

Izoliacijos tvarka po turėto didelės rizikos sąlyčio keisis ir vaikų ugdymo įstaigų,   įgyvendinančių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, darbuotojams – jie galės testuotis pagal nustatytą algoritmą jei ugdymo įstaigoje organizuojamas testavimas po kontakto.

Šių ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie pasiskiepijo seniau nei prieš 120 dienų ir dar nėra pasiskiepiję sustiprinančiąja doze, izoliuotis nereikės, jei testuojasi savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal ugdymo įstaigoms nustatytą algoritmą.

Ugdymo įstaigose

Ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie yra pasiskiepiję anksčiau nei prieš 120 dienų ar yra pasiskiepiję sustiprinančiąja doze izoliuotis nereikės, tačiau jiems yra rekomenduojama testuotis kartu su kitais sąlytį turėjusiais asmenimis.

Skiepytiems mokiniams izoliacijos taisyklės išlieka tos pačios. Pasiskiepijusiems vaikams po turėto didelės rizikos sąlyčio rekomenduojama testuotis su kitais vaikais.

Šie izoliacijos taisyklių pakeitimai įvesti po Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro išleistų naujausių atvejų atsekamumo rekomendacijų, jų nuostatas pritaikius prie kitų Lietuvoje taikomų COVID-19 prevencijos priemonių.

PGR tyrimas visiems sąlytį turėjusiems asmenims mobiliuose testavimo punktuose atliekamas nemokamai, valstybės lėšomis. Užsiregistruoti tyrimui galima savarankiškai, kadangi tinklalapyje 1808.lt sukurtos papildomos funkcijos: https://selfreg.myhybridlab.com/selfregister/testtype arba skambindami numeriu 1808. Svarbu ne tik registruotis tyrimui, bet ir užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą, gautą  trumpąja žinute.

Delsti nevalia

Visiems didelės rizikos sąlytį turėjusiems asmenims bendraujant su kitais asmenimis rekomenduojama dėvėti asmenines apsaugos priemones, stebėti savo sveikatos būklę ir kūno temperatūrą, laikytis socialinio atstumo, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, reguliariai plautis rankas. Pasireiškus COVID-19 būdingiems simptomams, nedelsiant izoliuotis ir registruotis PGR tyrimui.

Sveikatos apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite