Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

FLEXJAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais.

FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

Jau mokėsi 100 mokinių iš Lietuvos

Lietuvoje programa vyksta nuo 2015 m. Ir jau daugiau nei 100 moksleivių iš visos Lietuvos pasinaudojo galimybe praleisti mokslo metus JAV ir įgijo nepakartojamą patirtį. Konkurse taip pat kviečiami dalyvauti vidurinių mokyklų moksleiviai, turintys negalią. Jiems taikomi išplėsti dalyvavimo reikalavimai bei organizuojama papildoma pagalba atrankos ir programos metu. Jei norite sužinoti daugiau, susisiekite: flex.lt@americancouncils.org.

Konkursas yra atviras visiems moksleiviams, kurie yra:

  • Lietuvos Respublikos piliečiai;
  • gimę nuo 2006 m. liepos 15 d. iki 2009 m. liepos 15 d.;
  • šiuo metu mokosi 9-oje arba 10-oje klasėje, Lietuvoje;
  • moka anglų kalbą;
  • atitinka JAV vizos reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus.

FLEX stipendija suteikia vidaus ir tarptautinę kelionę į abi puses (iš namų į JAV ir atgal); mėnesines išmokas, padedančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus; apgyvendinimą su atrinkta ir patikrinta JAV priimančia šeima vieneriems metams; priėmimą į JAV vidurinę mokyklą; pasirengimo programą prieš išvykimą į JAV ir po sugrįžimo į Lietuvą; programos veiklą, vykdomą vietinėse JAV bendruomenėse; medicinos draudimą, išskyrus esamus sveikatos būklės sutrikimus ir dantų priežiūrą.

Kas gali dalyvauti atrankoje?

Pirmame atrankos etape gali dalyvauti visi reikalavimus atitinkantys kandidatai. Jis vyksta iki 2023 spalio 10 d. ir susideda iš internetinės paraiškos ir trijų rašinių. Pirmo etapo paraišką reikia pateikti per dešimt dienų nuo pildymo pradžios: https://discoverflex.org/apply. Po paraiškos pateikimo, atrinkti dalyviai gaus pakvietimą į antrą turą, kurį sudaro trumpas anglų kalbos testas.

Nepriklausoma komisija įvertins paraiškas ir išrinks pusfinalio dalyvius. Pusfinalio dalyviai turės užpildyti išsamesnę paraišką, laikyti anglų kalbos testą ir rašyti rašinį, dalyvauti pokalbyje su Amerikos tarptautinio švietimo tarybos darbuotojais. Dalyviai gali pateikti tik vieną internetinę paraišką ir dalyvauti tik viename pokalbyje.

Finalininkams, atsarginiams dalyviams ir jų tėvams bus pateikta informacija apie pasiruošimą išvykimui. Jie turės oficialiai raštu pranešti savo FLEX atstovui apie sprendimą priimti stipendiją bei pateikti visus reikalingus papildomus dokumentus.

Organizuoja JAV tarptautinio švietimo taryba

Amerikos tarptautinio švietimo taryba skelbia konkursą, organizuoja atranką į FLEX programą, supažindina su reikalavimais ir perka kelionės bilietus. 1974 m. įsteigta Amerikos tarptautinio švietimo taryba yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti per švietimą gerinti valstybių tarpusavio supratimą, asmenų idėjų mainus ir bendradarbiavimą. Ji kuria, įgyvendina ir remia naujoviškas programas Jungtinėse Valstijose, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

Daugiau informacijos: internete http://discoverflex.org;  el. paštu flex.lt@americancouncils.org; facebook www.facebook.com/flexlithuania; tel. +370 677 20 092.

pr2023/183

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite