Gandro pavakariai Bitėnuose šiemet – be gandrų

Nors rugpjūčio pirmąjį dešimtadienį gandrai paliko Bitėnus, kur yra didelė jų kolonija, Bitėnų kaimo bendruomenė ir Rambyno regioninio parko direkcija lankytojų centre surengė tradicinius Gandro pavakarius (palaunagę). Šventė vyko sekmadienį, rugpjūčio 24 dieną, kai minima gandrų išskridimo diena. Per pusšimtį žmonių susirinko į lankytojų centrą. Programa, kaip įprasta šiame Rambyno kalno kampelyje, – įdomi, su pagarba istorijai, krašto kultūrai, garsiems ir darbštiems Bitėnų bei Pagėgių krašto žmonėms.

Šventę po pasiplaukiojimo Nemunu užbaigė pabuvimas prie suneštinių vaišių stalo. Klausytasi folkloro ansamblio „Kamana“ ir pagėgiškių ansamblio „Žilvitis“ dainų. Diana ir Gintautas Stunguriai iš Šiaulių, ištikimi bitėniškių draugai ir vietos įvykių metraštininkai, ekrane pristatė dalį savo kūrybos. Po viešnagių Bitėnuose šiedu meno žmonės sukūrė filmus apie Lėnę Grigolaitytę-Kondratavičienę, Rytprūsių ūkininkę, apie Eugenijų Skipitį, fotografą, eiliuotoją, taip pat garsiąją Bitėnų kaimo auksarankę ir žiniuonę Zofiją Zubrickienę.
Pristatome kitas Šv. Baltramiejaus dienos Bitėnuose naujienas.

Stasės Skutulienės
tekstas ir nuotr.

Elena Smulkienė iš Mažrimaičių kaimo garsėja rankų darbo vaško žvakėmis – vienai iš jų, natūralaus vaško žvakei su ant Rambyno kalno stovinčio akmens simboliu – Gedimino stulpais – suteikta teisė naudoti Rambyno regioninio parko produkto ženklą.

Elena Smulkienė iš Mažrimaičių kaimo garsėja rankų darbo vaško žvakėmis – vienai iš jų, natūralaus vaško žvakei su ant Rambyno kalno stovinčio akmens simboliu – Gedimino stulpais – suteikta teisė naudoti Rambyno regioninio parko produkto ženklą.

UAB „Senasis Rambynas“ direktorius Ramūnas Čepas, naujam gyvenimui prikėlęs Mažosios Lietuvos  architektūrą reprezentuojantį Bardėnų kaimo mokyklos pastatą, čia teiks Rambyno regioninio parko produkto ženklu žymimas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas.

UAB „Senasis Rambynas“ direktorius Ramūnas Čepas, naujam gyvenimui prikėlęs Mažosios Lietuvos architektūrą reprezentuojantį Bardėnų kaimo mokyklos pastatą, čia teiks Rambyno regioninio parko produkto ženklu žymimas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas.

AB Vilkyškių pieninės vykdomasis direktorius Vaidotas Juškys susirinkusiems pasakojo, kad Rambyno regioninio parko produkto ženklą gavo išskirtinės kokybės gaminys – sūris „Prussia“, tinkamas ir prie vyno, ir prie alaus.

AB Vilkyškių pieninės vykdomasis direktorius Vaidotas Juškys susirinkusiems pasakojo, kad Rambyno regioninio parko produkto ženklą gavo išskirtinės kokybės gaminys – sūris „Prussia“, tinkamas ir prie vyno, ir prie alaus.

Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Skipitienė susirinkusiems pranešė, kad planuotoji paroda iš už Nemuno, iš Tilžės, Bitėnų nepasiekė, galbūt į gobelenus su lietuvybės puoselėtojų atvaizdais  ilgėliau turėtų žiūrėti kaimynai Kaliningrado srityje, o mes, lietuviai, ir be gobelenų žinome Kristijoną Donelaitį, Martyną Mažvydą ir kitus... Tačiau pristatyta paroda „Šereiklaukio dvaras senose nuotraukose“, kuri gauta iš Šereiklaukio bendruomenės muziejaus fondų. Parodą pristatę Sigitas Stonys priminė, kad Šereiklaukio dvaras buvo vienas iš didžiausių Rytprūsių dvarų, jau pamažu tvarkomas, atstatomas, o keliolika senovinių nuotraukų primena dvaro buvusią galybę ir grožį.

Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Skipitienė susirinkusiems pranešė, kad planuotoji paroda iš už Nemuno, iš Tilžės, Bitėnų nepasiekė, galbūt į gobelenus su lietuvybės puoselėtojų atvaizdais ilgėliau turėtų žiūrėti kaimynai Kaliningrado srityje, o mes, lietuviai, ir be gobelenų žinome Kristijoną Donelaitį, Martyną Mažvydą ir kitus… Tačiau pristatyta paroda „Šereiklaukio dvaras senose nuotraukose“, kuri gauta iš Šereiklaukio bendruomenės muziejaus fondų. Parodą pristatę Sigitas Stonys priminė, kad Šereiklaukio dvaras buvo vienas iš didžiausių Rytprūsių dvarų, jau pamažu tvarkomas, atstatomas, o keliolika senovinių nuotraukų primena dvaro buvusią galybę ir grožį.

Šereiklaukio girioje bityną turintis Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Drąsutis Brazauskas iškopinėto medaus indelius irgi ženklins paukščio formos Rambyno regioninio parko produkto ženklu.

Šereiklaukio girioje bityną turintis Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Drąsutis Brazauskas iškopinėto medaus indelius irgi ženklins paukščio formos Rambyno regioninio parko produkto ženklu.

Vilkyškių bendruomenės pirmininkė  Ligita Kazlauskienė (pirma iš kairės) ir UAB „Agrūnė“ atstovas Sigitas Stonys šventės metu irgi gavo po sertifikatą: vilkyškiečių ekologiški vaistinių žolelių mišiniai ir „Agrūnės“ Šiupinio šventėje verdamas originalusis šiupinys tapo Rambyno regioninio parko produkto ženklo naudotojais.

Vilkyškių bendruomenės pirmininkė Ligita Kazlauskienė (pirma iš kairės) ir UAB „Agrūnė“ atstovas Sigitas Stonys šventės metu irgi gavo po sertifikatą: vilkyškiečių ekologiški vaistinių žolelių mišiniai ir „Agrūnės“ Šiupinio šventėje verdamas originalusis šiupinys tapo Rambyno regioninio parko produkto ženklo naudotojais.

Bitėnų kaimo istorijos ir kultūros puoselėtoja Birutė Žemgulienė  į Gandro pavakarius atvyko su sūnumi Aurelijumi, marčia Laima ir vaikaičiais, mat jos vyro Kazimiero kopinėjamas kvapnusis Bitėnų medus gavo teisę penkerius metus naudoti Rambyno regioninio parko produkto ženklą.  Aurelijus ir Laima Žemguliai pasirašė tai skelbiančius dokumentus ir gavo sertifikatą.

Bitėnų kaimo istorijos ir kultūros puoselėtoja Birutė Žemgulienė į Gandro pavakarius atvyko su sūnumi Aurelijumi, marčia Laima ir vaikaičiais, mat jos vyro Kazimiero kopinėjamas kvapnusis Bitėnų medus gavo teisę penkerius metus naudoti Rambyno regioninio parko produkto ženklą. Aurelijus ir Laima Žemguliai pasirašė tai skelbiančius dokumentus ir gavo sertifikatą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite