Elektromobilių privačioms įkrovimo prieigoms įsirengti skirta per 19 mln. eurų

įkrovimasĮgyvendinant Energetikos ministerijos inicijuotą jungtinį projektą, Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų.  Šiame etape kvietimams suplanuota  skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įrengti apie 53 tūkstančius elektromobilių privačių įkrovimo stotelių.

„Elektromobilių Lietuvoje skaičius sparčiai auga: pernai jis didėjo trečdaliu, tuo tarpu per šių metų pirmąjį pusmetį – dar 25 proc. Tolesniam elektromobilių skaičiaus augimui būtina užtikrinti jiems reikalingą ekosistemą ir platus įkrovos stotelių tinklas yra viena šios ekosistemos dalių. Valstybės parama privačių stotelių prie daugiabučių ar įmonių yra svarbus argumentas, didinantis visuomenės motyvaciją rinktis pigesnę eksploatuoti ir aplinkai draugiškesnę transporto priemonę”, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Įmonės, daugiabučių bendrijos, namų administratoriai galės pasirinkti labiausiai jų darbuotojų ar gyventojų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles su prieigomis iki 44 kW su dinaminiu galios valdymu, o apšvietimo tinklus valdantys subjektai – iki 11 kW suminės galios. Finansuojamos tik privačios įkrovimo stotelės, kurios būtų naudojamos tik gyventojų, darbuotojų ar įmonės poreikiams.

Nustatytos ir kitos lankstesnės sąlygos – pareiškėjas galės pateikti daugiau nei vieną paraišką, kurioje įrengiamų prieigų ir objektų, kuriuose jos įrengiamos, skaičius neribojamas, kaip ir anksčiau. Tokia galimybė sudaryta, nes kvietimas ilgas, įmonės gali valdyti keletą turto objektų ir norėti įsirengti papildomų stotelių su prieigomis, pavyzdžiui, naujame jų valdomame objekte vėliau. Daugiabučių namų administratoriai dažnai aptarnauja gerokai daugiau nei vieną daugiabutį namą ir įrengus stoteles su prieigomis vieno namo gyventojams, gali kilti poreikis jas įrengti ir kito daugiabučio namo, kurį ši įmonė administruoja, gyventojams.

Daugiabučių namų bendrijos, administratoriai, norintys gyventojų poreikiams įrengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas bendram jų naudojimui, gali gauti nuo 1588 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo  2659 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės. Tam planuojama paskirstyti daugiau nei 3,32 mln. eurų.

Įmonės, kurios neatitinka didelės įmonės statuso, gali gauti nuo 595 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 997 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės. Tam planuojama paskirstyti beveik 12,12 mln. eurų. Įmonės, kurios atitinka didelės įmonės statusą, gali gauti nuo 397 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 664 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės. Tam planuojama paskirstyti beveik 3 mln. eurų. Finansavimo dydis apskaičiuojamas pagal įkainius, atsižvelgiant į įrengiamų prieigų įrengimo vietą, kiekį, galią. Visa kvietimų teikti paraiškas informacija paskelbta interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt ir www.ena.lt.

Emergetikos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite