Dantų implantų gamintojai: ką svarbu žinoti apie skirtingų prekių ženklų gaminius?

Dantų implantai – vienas iš revoliucinių išradimų odontologijoje. Šiuo metu į rinką vis sparčiau skverbiasi nauji prekių ženklai, siūlantys implantų sistemas ir komponentus. 2024 m. visame pasaulyje priskaičiuota jau per kelis šimtus implantų gamintojų.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad skirsis skirtingų gamintojų dantų implantų kokybė, tarnavimo laikas, galiausiai, vieni gamintojai daugiau investuoja į inovacijas, kiti siekia užtikrinti žemesnę kainą. Be to, kai kurie prekių ženklai rinkoje yra gana nauji, kiti veiklą vykdo daugiau nei 30 metų, kaip, pavyzdžiui, „Straumann“, „Nobel Biocare“ ar „Zimmer“, tad pacientams tikrai nėra lengva susiorientuoti. Gera žinia – jog tą padaryti padeda implantuojantys gydytojai.

Kurie dantų implantai rinkoje – patys brangiausi?

Brangiausi implantai rinkoje – pagaminti labiausiai ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse. Tačiau kokybiški implantai tikrai yra verti savo kainos: su jais gauname ir ilgus metus trukusį produktų testavimą, laboratorinius bei klinikinius tyrimus, inovacijas, puikiai ištobulintus gamybos procesus ir t. t.

Pavyzdžiui, galima rinktis gerokai pigesnius Azijos šalyse – Kinijoje, Korėjoje, Indijoje ar Pakistane – pagamintus implantus. Tačiau jie savo kokybe tikrai neprilygs žinomiausių Europos ir JAV gamintojų gaminiams. Be to, užduokite sau klausimą, ar dėl kelių šimtų sutaupytų eurų tikrai verta rizikuoti?

Implantų gamintojų rinkoje – išties gausu: galima rinktis ir pigesnius, ir brangesnius dantų implantus siūlančių gamintojų produkciją. Tačiau kaina nėra vienintelis veiksnys, į kurį reikėtų atsižvelgti. Kitaip tariant, aukšta kaina dar negarantuoja, kad implantai sėkmingai prigys ir tarnaus pacientui.  Kartais sėkmingai pritaikomi ir ekonominės klasės implantai, kurių atmetimo rizika yra minimali.

Medžiagos, naudojamos implantų gamyboje

Pagrindine implantų gamyboje naudojama medžiaga vis dar išlieka titanas, tačiau jo kiekiai sudėtyje gali skirtis. Tiesa, jis po truputį nuvainikuojamas: kai kurios klinikos jau ryžtasi išbandyti naujoves – cirkonio ar titano nitrido implantus. Inovacijoms imliausios įmonės, siekdamos išsiaiškinti implantų lydinių savybes, nuolat atlieka tyrimus, ieško geriausių formulių.

Kaip odontologijos klinikos atsirenka implantų gamintojus?

Įprastai odontologijos klinikos pasirenka vieno ar kelių prekių ženklų produkciją. Dantų implantai atrenkami atsižvelgiant į gamintojų reputaciją, patirtį, implantų prigijimo statistiką, galiausiai, įsriegimo paprastumą ir t. t. Pavyzdžiui, klinika „Dantų estetika“ Kaune implantavimui naudoja įmonės Nr. 1 – „Straumann“ dantų implantus. Antrasis pasirinkimas „Neodent“ prekių ženklo, taip pat priklausančio „Straumann“ įmonių grupei, produkcija. Daugiau informacijos čia.

Keli Lietuvoje populiarūs implantų gamintojai

Šiuo metu pasaulyje labiausiai vertinami šveicarų, švedų bei amerikiečių gamintojai:

  1. „MegaGen“. Šio britų gamintojo implantai – išskirtiniai rinkoje, nes yra netipinės formos: jos atkartoti nepavyko nė vienam kitam gamintojui. Pasirinkusieji „MegaGen“ implantus gali tikėtis viso gyvenimo garantijos ir 100 proc. kokybės.
  2. „Neobiotech“. Įmonė veikia nuo 2000-ųjų metų. Ji vertinama dėl novatoriškų produktų. Kasmet implantai tobulinami, rinkai pasiūlant po 3 „Neobiotech“ produktus. Odontologai šį prekės ženklą vertina dėl lengvesnio bei greitesnio implantavimo proceso.
  3. „Neodent“. Kaip minėta, šis gamintojas – „Straumann“ įmonių grupės dalis. Prekių ženklas žinomas dėl bendradarbiavimo su tyrimų ir mokslo institucijomis. Vėlgi implantams gaminti naudojamas grynas titanas, o ne jo lydiniai. „Neodent“ implantais džiaugiasi jau daugiau nei 6 mln. pacientų, kuriems buvo atlikta dantų implantacija. Tinka žandikaulio visų dantų protezavimui ant 4 implantų.
  4. „Nober Biocare“. Kompanija veiklą pradėjo jau daugiau nei prieš pusę amžiaus, todėl yra laikoma šios srities pradininke. Implantų kokybę tik patvirtina jiems suteikiama viso gyvenimo garantija, o tikimybė, kad implantas prigis – net 99 proc. Skaičiuojama, kad apie 30 proc. visų pasaulyje įsriegtų implantų yra būtent „Nobel Biocare“ gamintojo.
  5. „Straumann“. Šie implantai – vieni pirmųjų, pradėti naudoti Lietuvoje, ir ne be reikalo. Pasak klinikos „Dantų estetika“ gydytojų, „Straumann“ produkcija plačiai vertinama dėl preciziško tikslumo, biologinio suderinamumo su žmogaus organizmu, ilgo tarnavimo laiko, atsakingo požiūrio į gamybos procesą. Todėl ją renkasi didžioji dalis Lietuvos odontologijos klinikų. Korporacija daug investuoja į mokslinius tyrimus, modernias technologijas, o implantams gaminti naudoja gryną kokybišką titaną. Be to, implantai kruopščiai šlifuojami smėlio srove, apdorojami rūgštimis – tai vienas iš veiksnių, lemiančių greitesnį ir sėkmingesnį dantų implantų prigijimą.
pr2024/107

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalį suksime laikrodžių rodykles, pereisime prie vasaros laiko

laikas

Ko gero, spėjome pastebėti, jog dienos ilgėja, o naktys trumpėja. Tai reiškia, kad netrukus turėsime pereiti prie vasaros laiko, kai suksime laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Tai darysime naktį iš kovo 29 d., šeštadienio, į kovo 30 d., sekmadienį. Tą reikia padaryti 3 val. nakties. Belieka pripažinti, kad ryte ruoštis į mokyklą, į darbą teks keltis anksčiau. Pavyzdžiui, vietoj dabar įprastos 7 valandos dabar reikės keltis 6 val. Užtat darbas, palyginus su šia diena, baigsis viena valanda anksčiau. Tai

Savaitgalis bus šiltas: kai kur net iki 18 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog kovo 29 ir 30 dienos, paskutinis šio mėnesio savaitgalis, kai kur bus labai šiltas: tikimasi iki 18 laipsnių šilumos. Tiesa, pajūryje bus vėsiau. Kovo 29 d., šeštadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas pietų, pietryčių, naktį 3-8 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Dieną sušils iki 13-18, Kuršių nerijoje – iki 10-12 laipsnių šilumos. Kovo 30 d., sekmadienį, dieną kai kur truputį palis. Vėjas pietų, pietryčių, naktį 3-8 m/s, dieną

Nuo balandžio 1-osios galima važiuoti su vasarinėmis padangomis. Kur dėti senąsias?

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ragina nemesti senų padangų bet kur, nes jos teršia aplinką. Gyventojai, keisdami padangas autoservise, gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek jų keičiama.  Kelių eismo taisyklės numato, kad su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, o nuo balandžio 10 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.  Kur dėti senas padangas ir kitas automobilines atliekas? Įprastai padangas vairuotojai keičia automobilių servisuose, todėl ten jie gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek jų keičia. Pagal galiojančius įstatymus

Vydūno viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su audiosensorinės bibliotekos atstove

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje plėtojama gana nauja Pagėgių krašte paslauga – garsinių knygų ir kitų skaitmeninių leidinių išdavimas virtualioje garsinių leidinių bibliotekoje ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema). Kovo 25 d. įvyko susitikimas su ELVIS administruojančios Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinio vyriausiąja bibliotekininke (atstove regionams) Henrika Nedzveckiene. Viešnia detaliai ir informatyviai, pasitelkusi vaizdinę medžiagą, supažindino susirinkusiuosius su garsinių leidinių skaitymo galimybėmis. Audiosensorinės bibliotekos atstovė akcentavo, kad ELVIS fondai apima tūkstančius populiariosios grožinės literatūros knygų, žurnalų, savišvietai ir studijoms skirtų

Taip pat skaitykite