COVID-19 pandemija dar nesibaigė. Šilutėje skiepys kitoje vietoje

Šilutės r. savivaldybė praneša, kad nuo kovo 14 d. uždaromas Vakcinacijos centras, esantis Lietuvininkų g. 10, Šilutėje. Vakcinacijos paslaugos bus teikiamos VšĮ Šilutės pirminiame sveikatos priežiūros centre,  Rusnės g. 1. Registruojama tel. 8 642  65 960.

 

Kovo 8 d. duomenimis, nuo karantino pradžios Šilutės rajone COVID-19 užsikrėtė 11 231 gyventojas, iš jų pasveiko 10 133, šiuo metu serga 775, per parą susirgo 8 asmenys, iš viso nuo COVID-19 mirė 130 rajono gyventojų.

Lietuvoje, kovo 9 d. duomenimis, iš viso nuo COVID-19 buvo paskiepyta 69,7 proc. gyventojų, per kovo 8 dieną – 599.

Kovo 9 d. Lietuvoje nustatyti 6094 susirgimo COVID-19 atvejai: 5176 nauji, 912 asmenų susirgo antrą kartą, 6 – trečią kartą. Per parą mirė 11 šalies gyventojų. Iš viso mirė 8562 asmenys. 1390 gyventojų gydoma ligoninėse.

COVID-19 gydymui – dar vienas vaistas

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Lietuvos gydymo įstaigas pasieks naujas vaistinis preparatas, skirtas COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti – „Xevudy“ (veiklioji medžiaga – sotrovimabas). Dalyvaudama bendrame pirkime kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, Lietuva įsigijo šio vaisto kiekį, kurio užteks 1008 pacientams gydyti. Įsigyti vaistai jau pasiekė Lietuvą ir netrukus bus paskirstyti pagrindinėms šalies ligoninėms.

Farmacijos kompanijų „GlaxoSmithKline“ ir „Vir Biotechlogogy, Inc“ sukurtas vaistinis preparatas „Xevudy“ buvo užregistruotas ES 2021 m. gruodžio 17 d. Jis gali būti skiriamas COVID-19 liga sergantiems suaugusiesiems ir paaugliams (12 metų ir vyresniems, sveriantiems ne mažiau kaip 40 kg), kuriems nereikia papildomos deguonies terapijos ir kuriems kyla didesnė rizika susirgti sunkios formos COVID-19 liga. 

Vaistai –  ligoninėms

COVID-19 pacientams gydyti ligoninėse taip pat naudojami vaistai „Veklury“ (veiklioji medžiaga – remdesiviras), „Ronapreve“ (veikliųjų medžiagų kasirivimabo ir imdevimabo derinys) ir „Regkirona“ (veiklioji medžiaga – regdanvimabas). Taip pat Europos Komisijos sprendimu, sergančiuosius COVID-19 liga galima gydyti ,,RoActemra“ (veiklioji medžiaga – tocilizumabas) ir ,,Kineret“ (veiklioji medžiaga – anakinra) bei deksametazonu. Šie vaistai yra tiekiami Lietuvos Respublikos rinkai.

Šiuo metu Lietuvoje prienami vaistai nuo COVID-19 ligos gali būti naudojami tik pacientų gydymui ligoninėse.

Vartojimui namuose ES yra užregistruotas tik vienas vaistinis preparatas – „Paxlovid“, kurį gamina farmacijos kompanija „Pfizer“. Galimybės įsigyti šio vaisto Lietuvoje šiuo metu nėra, Europos Komisija tęsia derybas su gamintoju dėl šio preparato pirkimo ES šalims.

Renginiuose vėl galima dėvėti medicinines kaukes

Nuo kovo 8 d. renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes.

FFP2 lygio respiratoriai arba medicininės kaukės yra privalomos kino teatruose, komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešosiose vietose iš anksto numatytu laiku (išskyrus asmenines šventes).

Respiratorių ir kaukių dėvėjimas neprivalomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Respiratorius arba medicinines kaukes dėvėti rekomenduojama ir atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, jei nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Parengta pagal Savivaldybės ir Sveikatos apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite