Bibliotekininkai šurmuliavo XXIV sąskrydyje 

Birželio 5–6 dienomis Levandų slėnis Švėkšnos seniūnijoje virto tikru kultūros ir bendrystės centru – čia susirinko bibliotekininkai iš Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos etnografinių regionų. Įvyko jau 24-asis sąskrydis „Liaudies dainos – paveldas, kuris gyvena“, subūręs viešųjų bibliotekų bendruomenes ne tik profesiniam, bet ir kūrybiniam bei sportiniam bendravimui.

Dvidešimtmetė tradicija

Bibliotekininkų sąskrydis – tai graži ir gyva tradicija, prasidėjusi daugiau nei prieš dvidešimt metų, kai ją sumanė Skuodo viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas ir Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro vedėjas Alfonsas Lenkys. Nuo tada ji tapo svarbia švente, puoselėjančia ilgametes profesines tradicijas, skatinančia kūrybišką ir nuoširdų bendravimą, dalijimąsi patirtimis bei idėjų įgyvendinimą.

Šiemet renginį organizavusi Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kvietė prasmingai paminėti Lietuvių liaudies dainų metus – puoselėjant draugystę, dalijantis patirtimi, kūrybinėmis idėjomis ir širdžiai brangiomis akimirkomis. Į sąskrydį susirinko komandos iš 14 bibliotekų. Dalyvius šventiškai pasitiko Šilutės Bočių bendrijos kaimo kapela „Bočiai“, o iškilmingą renginio atidarymą pradėjęs Šilutės kultūros centro folkloro ansamblis „Verdainė“ dalyvius pasveikino Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos šneka bei dainomis.

Susirinkusius sveikino Šilutės r. savivaldybės vicemeras Edvardas Jurjonas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Laura Šimkevičė.

„Pasimatuok liaudies dainą“

Po komandų pristatymo ir vėliavų iškėlimo Vėliavų alėjoje sąskrydis įgavo kūrybinį pagreitį. Improvizuoti komandų prisistatymai „Pasimatuok liaudies dainą“ stebino savo meninėmis programomis, kurių metu netrūko liaudies dainų, šokių, tautinių kostiumų bei šilto bendravimo.

Dalyviai buvo vaišinami „Trijų šefų kapelos“ virtuvėje pagamintais patiekalais „Mažlietuviškoje užuovėjoje“, o bibliotekų vadovai turėjo galimybę dalyvauti pažintinėje ekskursijoje po 2025 m. Mažosios Lietuvos kultūros sostinę – Švėkšną. Dienos programoje skambėjo liaudiškos muzikos kapelos „Bengeliai“, Vyganto Stoškaus ir Ryčio Kostiuškos atliekamos dainos, vyko žaidimai, cheminiai eksperimentai, kuriuos vedė kraštietė ir bibliotekos bičiulė Sonata Szonn.

Renginio metu netrūko ir sportinių veiklų – vyko įvairios rungtys, varžybos, loterijos, kurios baigėsi apdovanojimais. Bibliotekoms įteiktos nominacijos, dovanos, paskelbti ir pagerbti sportinių varžybų nugalėtojai. Šventę vainikavo bendrystės laužas, kurį uždegė bibliotekų direktoriai, simbolizuodami šiltą ir tvirtą visų susirinkusiųjų ryšį.

Kasmet vis kitoje Žemaitijos ar Mažosios Lietuvos etnografinio regiono vietoje vykstantis kultūrinis ir sportinis bibliotekininkų sąskrydis 2026 metais sugrįžta į savo pradžią, gimtinę – Skuodą.

Dėkojame visoms 14 dalyvavusių komandų – už kūrybiškumą, entuziazmą ir nuoširdžią draugystę.

Organizatoriai – Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka – nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios šventės organizavimo ir įgyvendinimo.

Rėmėjams: Šilutės r. savivaldybei ir Šilutės seniūnijai; Švėkšnos seniūnijai; UAB „Žibai“ (dir. Steponas Kazlauskas); UAB „Statyk pats“ (dir. Dževaldas Žemaitaitis); UAB „Virekta“ (dir. Artūras Vitkus); UAB „Sidola“ (dir. Sigita Laurinavičiūtė); Romualdui ir Laimutei Laurinavičiams; Remigijui ir Andriui Baltučiams; Gintarui Pekūnui; Sonatai Szonn; Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriui.

Partneriams: Šilutės kultūros centrui; Šilutės kameriniam dramos teatrui; Šilutės H. Šojaus muziejui; Šilutės TV; sodybos „Levandų slėnis“ šeimininkams Ilonai ir Tomui Grikšams.

Ypatinga padėka – rėmėjui, renginio vedėjui Marijui Budraičiui.

Dėkojame sąskrydžio šventinę nuotaiką kūrusiems kolektyvams: Šilutės Bočių bendrijos kaimo kapelai „Bočiai“ (vad. Jonas Zalcas); Šilutės kultūros centro folkloro ansambliui „Verdainė“ (vad. Regina Jokubaitytė); Priekulės meno ir kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Bengeliai“ (vad. Jolanta Petraitienė); ansambliui „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus) ir atlikėjui Ryčiui Kostiuškai.

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Praėjusią savaitę policija daugiausia užfiksavo smurtavimo atvejų

policijos

Birželio 2-8 d. Tauragės apskr. VPK pareigūnai užregistravo 336 įvykius ir pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, iš kurių 11 ikiteisminių tyrimų buvo pradėta dėl fizinio skausmo sukėlimo. Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi.  Birželio 8 d. naktį Kebelių k., Saugų sen., nepažįstami asmenys sužalojo neblaivų (0,75 prom.) vyrą, gim. 1984 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Patiriate smurtą? Netylėkite, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 ir policijos pareigūnai jums suteiks visokeriopą pagalbą. Netoleruokime smurto! Nustatyti 92

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Nustatyti papildomi  UAB „Medaus pirkliai“ galimai suklastoto medaus kiekiai

netikras medus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), tęsdama tyrimą dėl  UAB „Medaus pirkliai“ neautentiško medaus, nustatė naujus atvejus, kai į rinką (prekybos tinklus, parduotuves) buvo tiektas galimai suklastotas medus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė turėjo ir platino dar didesnius kiekius neautentiško medaus, nei buvo nustatyta anksčiau.   Lietuvišką ir ukrainietišką medų maišė su kinišku Gegužės viduryje atlikto patikrinimo metu VMVT inspektoriai atrinko Kinijos gamintojo medaus, kurį įmonė naudojo savo medaus gamybai, mėginius iš įmonės patalpų. Taip pat ištirti įmonėje atrinkti ukrainietiškos kilmės medaus mėginiai. Autentiškumo

Taip pat skaitykite