Audra slenka per Lietuvą. Kaip išlikti pasiekiamu bet kokiu oru?

Audros metu būtina būti pasiruošus trumpalaikiams ir ilgalaikiams ryšio bei elektros sutrikimams. Tomas Grinevičius, „Telia“ tinklo architektas, rekomenduoja derinti mobiliąsias ir fiksuotas paslaugas bei, jei įmanoma, turėti atsarginį elektros šaltinį. Svarbu iš anksto įkrauti telefonus ir kitus svarbius įrenginius, o prireikus – pasinaudoti automobiliu kaip alternatyva įkrovimui.

Patikimi ryšio sprendimai kritinėms situacijoms

„Vėtros gali sukelti rimtų nepatogumų. Pavyzdžiui, gali nelikti elektros ir mobiliojo ryšio, o tai dažnai sukelia stresą ir nerimą. Todėl labai svarbu iš anksto turėti aiškų planą ir naudoti patikimus, saugiausius ryšio sprendimus, kurie padės jaustis ramiau ir užtikrintai net ir sudėtingose situacijose“, – sako T. Grinevičius.

Pasak „Telia“ tinklo architekto, viena iš patikimiausių priemonių ekstremaliomis oro sąlygomis – fiksuotas namų interneto ryšys. Fiksuotas internetas ir telefonas padeda išlaikyti ryšį net ir sutrikus mobiliajam tinklui. Jis gali užtikrinti stabilų ir saugų kanalą svarbiems skambučiams bei pranešimams perduoti.

„Taip pat svarbu turėti atsarginį ryšio įrenginį, kuris būtų pilnai įkrautas ir paruoštas naudoti nutrūkus elektros tiekimui. Tai itin aktualu tiems, kurie gyvena atokiose vietovėse ar nori būti pasiruošę netikėtoms situacijoms. Nors miestų gyventojai dažniausiai išvengia didesnių trikdžių net ir per stiprias audras, regionuose ar kaimiškose vietovėse įsikūrusiems žmonėms verta iš anksto pasirūpinti papildomais sprendimais. Ir, žinoma, visada pravartu stebėti orų prognozes“, – pataria T. Grinevičius.

Ką daryti, jei dingtų elektra?

„Dingus elektrai, automobilis puikiai pasitarnaus kaip mobilus generatorius, leidžiantis įkrauti svarbiausius įrenginius per USB jungtį arba 12V adapterį. Taip pat, jei turite pakrautą nešiojamąjį kompiuterį, jį galite naudoti kaip papildomą energijos šaltinį telefonui“, – sako T. Grinevičius.

Anot jo, verta investuoti į kokybiškas išorines baterijas, kurios užtikrins, kad svarbiausi įrenginiai veiktų kelias papildomas valandas ir taip išliksite pasiekiami net nutrūkus elektros tiekimui. Tai pravartu ir tiems, kurie daug keliauja, nes permainingi orai gali užklupti juos esant toli nuo namų.

Pasiruoškite įtampos šuoliams ir naudokitės įrenginiais saugiai

Prieš audrą būtinai pilnai įkraukite telefoną, išmanųjį laikrodį ir kitus svarbius įrenginius. Naudokite juos patalpose – tai saugiausia vieta perkūnijos metu.

„Mobilieji telefonai nepritraukia žaibo, tačiau jų naudojimas atvirose vietose, kai šalia griaudi perkūnija, gali padidinti riziką patirti elektros smūgį dėl šalia esančių laidų ar kitų laidžių paviršių, todėl saugiausia ryšio prietaisus naudoti patalpose“, – primena tinklo specialistas.

Ekspertas pataria per audrą atjungti nuo elektros tinklo jautrią techniką – televizorius, kompiuterius ar garso sistemas. Audrų metu pasitaiko staigių įtampos šuolių, kurie gali pažeisti elektroniką. Taip pat svarbu atjungti ir išorinę anteną, jei tokią naudojate, nes ji gali pritraukti žaibą ir padidinti įtampos šuolio riziką.

Pranešimą parengė agentūra „Publicum“

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Nustatyti papildomi  UAB „Medaus pirkliai“ galimai suklastoto medaus kiekiai

netikras medus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), tęsdama tyrimą dėl  UAB „Medaus pirkliai“ neautentiško medaus, nustatė naujus atvejus, kai į rinką (prekybos tinklus, parduotuves) buvo tiektas galimai suklastotas medus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė turėjo ir platino dar didesnius kiekius neautentiško medaus, nei buvo nustatyta anksčiau.   Lietuvišką ir ukrainietišką medų maišė su kinišku Gegužės viduryje atlikto patikrinimo metu VMVT inspektoriai atrinko Kinijos gamintojo medaus, kurį įmonė naudojo savo medaus gamybai, mėginius iš įmonės patalpų. Taip pat ištirti įmonėje atrinkti ukrainietiškos kilmės medaus mėginiai. Autentiškumo

Susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir knygų iliustruotoja Lina Itagaki

Nors dangus niaukstėsi, tačiau birželio 5 d. Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje skambėjo vaikų juokas, smalsūs klausimai bei įkvepiančios istorijos. Čia vyko literatūrinis-edukacinis susitikimas su šalies vaikų literatūros kūrėjais: knygų iliustruotoja, komiksų kūrėja, dailininke Lina Itagaki ir rašytoju, poetu, gydytoju, keliautoju Mariumi Marcinkevičiumi. Renginyje dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 3–5 klasių mokiniai su mokytojomis Rūta Jankevičiene, Gitana Degutiene ir Svetlana Musvydiene.  Svečiai pristatė dvi išskirtines knygas: Mariaus Marcinkevičiaus kūrinį „Superbobutės“ – kupiną humoro ir netikėtumų pasakojimą apie ypatingas senoles. Aptarta

Taip pat skaitykite