Atmintinė keliaujantiems traukiniais: svarbu žinoti dėl galimybių paso

Nuo rugsėjo 13 d., Vyriausybės sprendimu, įsigalioja reikalavimas keliaujantiems tarpmiestiniu viešuoju transportu turėti galimybių pasą. Laikomės Vyriausybės nutarimų, siekiame, kad kelionės būtų saugios, bet kartu – ir kuo sklandesnės, todėl apie svarbiausius pokyčius parengėme trumpą atmintinę:

Patikrų tvarka
Didžiosiose stotyse galimybių pasai bus tikrinami prieš įlipant į traukinį – todėl keleiviams rekomenduojama atvykti 15–20 min. anksčiau. Tarpinėse stotelėse galimybių pasai bus tikrinami kartu su bilietais. Jeigu nutiktų taip, kad tarpinėje stotelėje įlipęs keleivis neturės galimybių paso, kelionių palydovai jį pasodins nuošaliau ir paprašys iki kitos stotelės galimybių pasą išsiimti. Jeigu keleivis to padaryti negalės, kitoje stotelėje jo bus paprašyta išlipti.
Galimybių pasų patikras vykdys kelionių palydovai ir „Lietuvos geležinkelių“ samdomos apsaugos įmonės darbuotojai. Tikrinant galimybių pasą, keleivių gali būti paprašyta parodyti ir asmens dokumentą. Galimybių pasai bus tikrinami juos nuskenuojant.

Kiti tinkami dokumentai
Nuo rugsėjo 13 d., norint keliauti traukiniais, be galimybių paso taip pat tinkami asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduoti dokumentai, patvirtinantys vakcinacijos, persirgimo arba neigiamo laboratorinio tyrimo faktą (ne senesnį kaip 48 val.). Taip pat tinkami ES skaitmeniniai COVID pažymėjimai. Dokumentai turi būti galiojantys.

Išimtys – vaikams iki 16 metų
Galimybių pasas, keliaujant traukiniais, ir po rugsėjo 13 d. nebus reikalingas keleiviams iki 16 metų amžiaus. Įlipant į traukinį, jų gali būti paprašyta parodyti amžių patvirtinantį dokumentą.
Vyriausybės nutarimu, besilaukiančioms moterims ir žmonėms, kurie skiepytis negali dėl gydytojo patvirtintų kontraindikacijų, bus suteikiami nemokami PGR tyrimai: tad šiems keleiviams nuo rugsėjo 13 d., leidžiantis į keliones traukiniais, taip pat būtinas vienas iš dokumentų, pagrindžiančių galimybę naudotis viešuoju tarpmiestiniu transportu.

Patekimas į geležinkelio stotį
Patekti į geležinkelio stotis bus galima ir be galimybių paso, todėl jose galios kiti sustiprinto saugumo reikalavimai – privaloma dėvėti kaukes, išlaikomi atstumai. Nedėvėti kaukių galima tik geležinkelio stoties lauko teritorijoje.

Bilietų grąžinimas
Remiantis Vartotojų teisių paaiškinimu, keleiviams, kurie neturės galimybių paso ir todėl negalės patekti į traukinį, pinigai už bilietą neturi būti grąžinami. Svarbiausia – kad keleiviai prieš įsigydami bilietus būtų informuoti apie naująją tvarką, kas jau atliekama internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose, bilietų pardavimo kasose ir kitais kanalais.

Kaukių dėvėjimas
Kaukių dėvėjimas, nuo rugsėjo 13 d. keliaujant traukiniais tik su galimybių pasu, nebebus privalomas – išliks tik kaip rekomendacinė priemonė.

UAB „LTG Link“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite