Atlyginimo svarba: kodėl turėtumėte mokėti daugiau?

Dažnai galime išgirsti, kad atlyginimas nėra pats svarbiausias dalykas darbe. Ir iš tiesų kai kuriuos žmones daug labiau motyvuoja galimybė užsiimti mėgstama veikla ir tobulėti. Tačiau nepaisant visko, atlyginimas išlieka reikšmingas kriterijus tiek renkantis darbą, tiek nusprendžiant likti vienoje ar kitoje darbovietėje. Taigi, akivaizdu, kad norėdami pritraukti ir išlaikyti talentingus darbuotojus, darbdaviai turėtų neignoruoti šio fakto.

Plačiau apie tai, kodėl atlyginimas yra svarbus, pasakojame šiame straipsnyje.

Geriausių specialistų pritraukimas

Žmonės visada siekia kuo geresnės finansinės padėties. O specialistai, kurie yra verti tam tikro atlyginimo, dažnai žino savo vertę ir ieško tinkamai apmokamos pozicijos. Vertinant šiandieninį verslo pasaulį, dažnai nėra lengva rasti žmogų, kuris turėtų reikiamų įgūdžių, kad galėtų puikiai susitvarkyti su savo pareigomis. Todėl norėdamos pritraukti pačius talentingiausius darbuotojus, įmonės jiems turėtų pasiūlyti pakankamai didelį darbo užmokestį. Na, o būtent tokių žmonių įdarbinimas gali turėti reikšmingos įtakos verslo rezultatams.

Didesnė darbuotojų motyvacija

Tinkamas atlygis – tai ne tik finansinio saugumo užtikrinimas. Kartu tai būdas parodyti savo darbuotojams, kad jie yra vertinami. Natūralu, kad žmonės, kurie yra vertinami darbe, jaučiasi geriau. Tai teigiamai veikia jų moralę ir motyvaciją. Be to, kai darbuotojai žino, kad jų pastangos bus įvertintos, pavyzdžiui, priedu arba premija, jie turi daugiau noro stengtis. Šiuo atveju darbdaviams ypač naudinga pasirūpinti patogia darbo užmokesčio apskaitos programa, kuri leistų tiksliai apskaičiuoti kiekvieno darbuotojo atlyginimą ir nepraleisti kažko svarbaus.

Darbuotojų lojalumo didinimas

Yra daug būdų, kaip galima didinti darbuotojų lojalumą. Tinkamas darbo užmokestis – vienas iš jų. Turint lojalius darbuotojus, verslo savininkams nereikia skirti laiko ir pastangų naujų kandidatų atrankai. Darbuotojų išlaikymas ir maža jų kaita, be abejonės, yra didelis privalumas įmonėms, norinčioms suformuoti ir nuolat ugdyti tikrų profesionalų komandą.

Suprantama, kad darbuotojų atlyginimai yra svarbus verslo sprendimas. Juos nustatant, reikia daug ką apsvarstyti: dabartines ir būsimas įmonės pajamas, alternatyviąsias sąnaudas ir panašiai. Tačiau nėra abejonių, kad darbuotojų atlyginimas tiesiogiai susijęs su įmonės sėkme.

Pr2022/337

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Kaip pasirūpinti plaukais šaltuoju sezonu?

Šaltasis sezonas – tikras išbandymas mūsų plaukams. Žema temperatūra, vėjas bei sausas oras patalpose gali pažeisti plaukus ir galvos odą. Plaukai gali tapti silpni, trapūs, prarasti blizgesį ir elastingumą. Norint išlaikyti gerą jų būklę ir žvilgesį, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą priežiūrą. Taigi, pasidomėkime, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus šaltuoju sezonu. Tinkama kasdienė priežiūra Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Žiemą vertėtų rinktis šampūnus, kurie neišsausina galvos odos, taip pat rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kondicionierius, kurie gali padėti apsaugoti plaukus

Taip pat skaitykite