Ar tiesa, kad svetimo skausmo nebūna?

liūdesio mintysLiūdesio mintys

Ji rūpinasi kapais Klaipėdoje, Šilutėje, o dabar trauks ir į Vilnių. Ten palaidota jos vyresnioji sesuo. Palaidota jau siaučiant COVID-19. Būtent šis virusas ją ir pakirtęs labai greitai. Pirmą skiepą gavusi jautėsi gerai, drąsiai ėjo į darbą, o ten vieną dieną bendradarbė pasiskundė bloga savijauta, pakilusia temperatūra. Visos kartu dirbusios moterys susirgo. Dvi pateko į ligoninę. Jaunesnioji pasveiko, o štai šios moters sesuo buvo perkelta į reanimaciją ir mirė…

Galbūt neperteiksiu mūsų pokalbio pažodžiui, nors būtų gerai: moters pasakojimas buvo toks vaizdingas, jos kalba, vis nutildoma kūkčiojimo, atskleidė tą skausmą, tą labai didelį skausmą, kurį patiria dėl COVID-19 į Amžinybę išėjusiųjų artimieji.

Jos sesuo nebuvo prieš skiepus. Kada priklausė, tada ir skiepijosi. Bet, matyt, vienas skiepas imuniteto nesukuria, jeigu būtų buvę du, kita kalba. Nors iki pensinio amžiaus jai buvo likę keli metai, jautėsi tvirta, nesiskundė kitomis ligomis, neteko turėti operacijų, net gripas ją aplenkdavęs. Buvusi dailiai sudėta, normalaus svorio, mėgo važinėtis dviračiu ar pasivaikščioti, rinkosi maistą su mažiau mėsos, o daugiau daržovių, vaisių. Kai giminėje nuo COVID-19 mirė garbaus amžiaus žmogus, ji nuolatos artimiesiems primindavusi, kaip svarbu skiepytis, ir raginusi tai daryti.

Kol galėjo kalbėti, kol neduso, ir iš ligoninės palatos paskambinusiems ji sakiusi, kad reikia skiepytis, nes kai slysta žemė iš po kojų, bus per vėlu.

Ji ėmusi dusti greitai, tad buvo perkelta į reanimaciją. Jeigu kada pavykdavo prisiskambinti, medikai pasakydavo kelis žodžius… Ten nepabūsi šalia, rankos nepaglostyti, kunigo neatveši, žvakelės neuždegsi. Ir vėliau nepamatysi: parsiveši urnelę… Trumpos laidotuvės vos su keliais artimaisiais… Dėl to skausmas tampa dar didesnis. Lieka žemių kauburėlis kapinėse. Ir prisiminimai. Ne tik apie išėjusįjį į Amžinybę, bet ir apie visas netekties priežastis, aplinkybes…

Jos sesuo gyvenusi svajone aplankyti Estiją ir Latviją. Pasiruošusi maršrutus, susižymėjusi vietas, kur būtina nuvykti, net nakvynes buvo suplanavusi. Bet pavyko tik pusė plano: gal savaitę keliavo po Latviją. Grįžo laiminga, švytinti, kupina įspūdžių. Gyveno svajone, kad pakeliaus ir po Estiją, galės lyginti tris Baltijos seses, kuo turtingos, panašios, kuo skiriasi… Kitos tolimos pasaulio šalys jos kol kas netraukė. Atrodė, kad trys Baltijos valstybės jai tokios svarbios, kad svarbesnių ir neturi…

Ir moteris priminė dažnai girdimą mintį: „Svetimo skausmo nebūna“. Ji mano, kad būna, yra ir dar ilgai bus… Tūkstančiai žmonių nuo COVID-19 miršta ligoninėse, ten nelieka vietos gydyti kitomis ligomis sergančius, blogai pasijutęs žmogus negali greitai atlikti sudėtingesnių tyrimų, nukeliamos operacijos, tad ir iš jų dalis miršta…

Viską reikia dėti ant COVID-19 svarstyklių. Ir visas mirtis, ir netekties skausmą, medikų darbą kaip vergovę, dėl ribojimų atsiradusį susvetimėjimą, sutrikdytą psichiką, menkesnį vaikų mokymą, iširusias šeimas, žlugdomus verslus, visko brangimą, kas jau darosi sunkiai pakeliama… Ji vardijo, vardijo  ir galiausiai pridūrė, kad ant svarstyklių turi būti padėta ir jos sesers žlugusi svajonė aplankyti Estiją… O svajonių juk turėjo visi, į Amžinybę išėję dėl COVID-19…

Ji nubraukė nuo skruosto ašaras ir paklausė: „Ar visa tai, ką išvardijau, ir dar daug, daug su tuo susijusių dalykų padėjus ant vienos svarstyklių lėkštės, nusvertų kita su užsispyrimu nesiskiepyti?..“

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai: bus šlapdribos, sniego, plikledžio

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjantį savaitgalį. Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, naktį buvo krituliai (sniegas, šlapdriba). Kai kur plikledis. Vėjas rytų, pietryčių, 6-11 m/s. Temperatūra buvo nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną daug kur krituliai, vyraus nedidelis lietus, šlapdriba. Vietomis rūkas, plikledis. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Gruodžio 6 d., penktadienį, vietomis silpni krituliai. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s, dieną kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Temperatūra

Seimas svarstys siūlymą didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui

Seimas pradėjo svarstyti Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma beveik dvigubai didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui. Pasak projektą pristačiusio parlamentaro Gintauto Palucko, siekiama šią universalią išmoką didinti nuo dabar nustatyto 11 iki 20 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio. Tiek pat ši išmoka didėtų įvaikinus vaiką ar paėmus jį globoti. „Šeimos, turinčios vaikų, pagal statistiką labai sparčiai krenta į skurdo riziką patiriančių kategoriją ir šiandien išmoka gimus vaikui tikrai ne tai kad nedengia, bet apskritai labai vargiai kompensuoja pirmąsias išlaidas gimus

Duomenų viliojimo pratybose dalyvavo per 150 organizacijų: reikia būti atidesniems

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos lapkričio paskutinę savaitę organizavo trečią šiais metais „Kibernetinis skydas PhishEx 2024“ pratybų etapą. Šio etapo metu išsiųsta daugiau nei 109 tūkst. duomenų viliojimo ataką imituojančių elektroninių laiškų, skirtų darbuotojams iš 152 organizacijų. Pratybų metu riziką keliančius veiksmus atliko 15 proc. personalo. „Organizacijos vis aktyviau naudojasi galimybe stiprinti darbuotojų budrumą – paskutinio pratybų etapo metu buvo išsiųstas rekordinis skaičius laiškų. Rezultatai rodo, jog dėmesys ir investicijos darbuotojų švietimui kibernetinio saugumo tema turi dar

Nuo 2025 m. vairavimo egzaminai Lietuvoje – tik valstybine lietuvių arba oficialiomis ES kalbomis

Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairavimo egzaminus Lietuvoje bus galima laikyti tik lietuvių arba kitomis oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis. Tai įtvirtinta Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakyme. Juo siekiama skatinti valstybinės kalbos vartojimą, stiprinti užsieniečių integraciją į visuomeninį gyvenimą bei užtikrinti geresnį bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis. „Šis sprendimas padės sumažinti išorės grėsmių poveikį nacionaliniam saugumui. Laikomės aiškios ir vertybiškai pagrįstos pozicijos – viešosios paslaugos Lietuvoje negali būti teikiamos šalies agresorės kalba. Kaip ES valstybė, užtikriname galimybę gauti

Taip pat skaitykite