Apie Galimybių pasą

Lietuvoje naudojamas Galimybių pasas jau prieinamas ir asmenims, atlikusiems serologinį antikūnų tyrimą ir turintiems pakankamai antikūnų. Registrų centro rugpjūčio pradžioje atlikti technologiniai pakeitimai sudaro sąlygas Galimybių pasą turėti tiems asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga, tačiau persirgimo faktas neužfiksuotas e.sveikatos sistemoje.

Sveikatos priežiūros specialistams e.sveikatos sistemoje jau sukurta galimybė duomenis apie antikūnų tyrimų rezultatus įvesti į naują, standartizuotą formą ir unifikuotai žymėti šių tyrimų rezultatus. Dėl antikūnų tyrimų įvairovės iki šiol sveikatos priežiūros specialistai šių tyrimų rezultatus įvesdavo įvairiai, todėl priimtas sprendimas standartizuoti tyrimų rezultatus ir taip įgalinti jų naudojimą Galimybių pasui.

  • Tad visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 d. atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti Galimybių pasą.

Į Galimybių pasą įtraukti COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologinių imunologinių tyrimų rezultatai (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2).

  • Galimybių pasas asmeniui, turinčiam teigiamą antikūnų kiekį, galios 60 dienų nuo antikūnų testo atlikimo datos.

„Iki šiol nebuvo galimybės antikūnų tyrimus atliekančioms įstaigoms į E. sveikatos sistemą, kurios pagrindu generuojamas Galimybių pasas, įvesti standartizuotus šių tyrimų rezultatus. Antikūnų testų yra net kelios rūšys, tad ir jų rezultatai, natūralu, gali skirtis, – kalba Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė. – Be to, iki šiol nebuvo sutarimo tarp sveikatos priežiūros specialistų, kiek šio testo pagrindu sugeneruotas Galimybių pasas turėtų galioti. Įdiegus sprendinius, gydymo įstaigos jau gali naudoti standartizuotą duomenų įvedimo formą“.

Galimybių pase nelieka antigeno testo, trumpėja PGR testo galiojimas

Vyriausybės sprendimu, Galimybių pasas nebebus generuojamas asmenims, remiantis neigiamu greitojo antigeno testo rezultatu. Nuo šiol Galimybių pasai bus generuojami tik gavus neigiamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą. Atkreiptinas dėmesys, kad trumpėja PGR tyrimo galiojimo laikas – vietoj 72 valandų nuo šiol jis galios 48 valandas skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

Reikalinga pabrėžti, kad nuo šiol Galimybių pasai bus formuojami tik mokamų SARS-CoV-2 PGR tyrimų pagrindu. Tačiau išimtys taikomos tiems asmenims, kurie dėl kontraindikacijų negali skiepytis ir jam atliekamas nemokamas SARS-CoV-2 PGR tyrimas. Taip pat išimtys bus taikomos ir nėščiosioms. Tokiais atvejais asmenys turės pateikti tai patvirtinantį sveikatos išrašą kartu su neigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

Ir toliau Galimybių pasą gaus asmenys, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimosi schema ir persirgę Covid-19 liga, kai tai patvirtinta PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatais.

Primenama: Galimybių pasą reikalinga atnaujinti kas 2 mėnesius

Registrų centras primena, kad šią savaitę buvo pratęstas Galimybių paso atnaujinimo terminas ir nuo šiol Galimybių paso QR kodą norintiems juo naudotis asmenims reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Tačiau reikalinga atkreipti dėmesį į tai, kad kaskart atnaujintas Galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto galiojimo termino, galios pagal nustatytas Galimybių paso išdavimo sąlygas ir terminus – kaip antai, 210 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos, 48 val. po neigiamo PGR testo ar 60 d. nuo teigiamo antikūnų testo. Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant Galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.

Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu nėra nustatytas Galimybių paso galiojimo terminas po vakcinacijos, tad galiojimas – neribotas, tik reikalingas periodinis pačio Galimybių paso atnaujinimas.

Vietoj Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai

Registrų centras primena, kad pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie e.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.

Tačiau rekomenduojama turėti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskanuoti QR kodą.

Apie Galimybių pasą

Gegužės pabaigoje šalyje įsigaliojęs vadinamasis Galimybių pasas sudarė sąlygas jį turintiems asmenims taikyti švelnesnes karantino sąlygas. Pagal Vyriausybės patvirtintas taisykles, Galimybių pasą gali gauti asmenys, pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, šia liga persirgę ar neigiamą COVID-19 PGR testo rezultatą turintys asmenys.

Per visą laikotarpį Galimybių pasą atsisiuntė per 700 tūkst. žmonių, kartu su pakartotiniais atsisiuntimais bendras Galimybių paso atsisiuntimų skaičius viršija 2 milijonus. Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems Galimybių pasas išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose – nuo gegužės pabaigos tokiu būdu iš viso išduota daugiau nei 13 tūkst. Galimybių pasų.

Daugiau informacijos apie Galimybių pasą – https://www.registrucentras.lt/p/1420.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaimuose gaisruose žuvo beveik dvigubai daugiau gyventojų nei miestuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5294 gaisrai, juose žuvo 56 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 123 gyventojai patyrė traumų.   Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 5875 gaisrai, o juose žuvo 62 gyventojai, šiemet gaisrų kilo mažiau (-9,9 proc.) ir mažiau žuvo žmonių (-9,7 proc.). 100 tūkst. šalies gyventojų šiais metais teko 189 gaisrai ir 2 juose žuvę žmonės. Šiemet gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 101 gyventoją, iš

Orai: bus lietaus, vasariškai šilta

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie orai bus artimiausiomis dienomis. Rugsėjo 9 d., pirmadienį, šalyje dar laikysis giedri ir sausi orai. Vėjas pietryčių, dieną 9-14 m/s, Vakarų Lietuvoje kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra naktį siekė 10-15, vakariniuose rajonuose vietomis – 16-18, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Rugsėjo 10 d., antradienį, naktį vakariniuose, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas naktį pietryčių, pietų, dieną pietinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį sieks 12-17, dieną bus 18-23 laipsniai šilumos. Rugsėjo 11 d.,

Miego trūkumo epidemija. Beveik trečdalis žmonių Lietuvoje miega nepakankamai

miegas

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais, rašoma IKEA pranešime žiniasklaidai. „Daugeliui vis dar atrodo, kad jeigu trumpiau miegosime, turėsime daugiau laiko padaryti viskam, ką norime. Tačiau iš tikro yra atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai

VRK sudarė statistinio kandidato į Seimo narius portretą

Iki Seimo rinkimų likus kiek  daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų profesinę patirtį, išsilavinimą, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt. Duomenys apie kandidatus jau prieinami viešai. Juos galite rasti VRK svetainėje. Statistinis kandidatas Remiantis jais, VRK sudarė statistinį kandidato į Seimo narius portretą. Jei apibendrintume visų kandidatų informaciją ir iš jų išvestume vieną kandidatą, išeitų, kad šiuose Seimo

Taip pat skaitykite