Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: padaryta žala žuvų ištekliams viršija 20 000 eurų

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vykdydami 2025 m. vasario 1 d.-balandžio 30 d. organizuotą akciją „Saugom lydeką“, surengė 283 reidus ir patikrino 3 111 žvejų, įskaitant ir žvejybos įmones. Akcijos metu nustatyta 317 pažeidimų: 229 iš jų – žvejybos ir 88 – kiti pažeidimai. Bendra aplinkai padaryta žala įvertinta 20 002 eurais. 

Akcijos laikotarpiu iš pažeidėjų paimta 216 žvejybos įrankių: 156 – ne mėgėjų žvejybos, 59 – mėgėjų žvejybos, taip pat vienas naudotas įrankis. Be to, paimtos keturios plaukiojimo priemonės, kurios buvo naudojamos darant pažeidimus.  

„Per akciją pareigūnai siekia nustatyti ir užkardyti šiurkščius žvejybos pažeidimus, kai žvejojama draudžiamu laikotarpiu, naudojami draudžiami žvejybos įrankiai ar būdai. Daug pažeidimų nustatyta naudojant draudžiamus tinklinius įrankius. Nuosekli brakonieriavimo stebėsena ir neteisėtai žvejybai naudojamų priemonių – valčių, tinklų ir kitų įrankių – konfiskavimas yra būtina priemonė, saugant lydekas ypač pažeidžiamu neršto laikotarpiu“, – pabrėžia Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė. 

Šiurkštūs pažeidimai 

Šiurkštūs pažeidimai šiemet sudarė 31 proc. visų pažeidimų (2024 m. jie sudarė 29 proc.). Siekiant jų išvengti, buvo organizuojami prevenciniai reidai, tikrinami turgaviečių prekybininkai, stebimi internetiniai skelbimai, renkama informacija apie draudžiamų žvejybos įrankių laikymą ir platinimą. 

Daugiausia šiurkščių pažeidimų, kaip ir ankstesniais metais, užfiksuota dėl neteisėtos lydekų žvejybos. Nustatytas 51 atvejis, kai lydekos buvo sugautos draudžiamu laikotarpiu arba naudojant draudžiamus žvejybos įrankius, pavyzdžiui, tinklus. 

Vienas tokio pobūdžio pažeidimų fiksuotas Ignalinos rajone, kur Dysnų ežere buvo sulaikyti du asmenys, žvejoję statomaisiais tinklais. Jie neteisėtai sugavo 7 lydekas, 12 sterkų ir vieną lyną. Padaryta žala žuvų ištekliams siekia 4 660 eurų. Pažeidėjai baudžiami ne pirmą kartą, jiems taikyta administracinė atsakomybė nuo 1 500 iki 2 400 eurų. Taip pat iš jų paimti 7 tinklai, valtis bei neteisėtai sugautos žuvys. 

Draudžiami prekybos įrankiai 

Akcijos metu nustatyta 20 atvejų, kai asmenys neteisėtai laikė ar prekiavo draudžiamais žvejybos įrankiais.   

Vienas iš tokių atvejų fiksuotas Kauno rajone, kur, gavę informaciją apie neteisėtai laikomus statomuosius tinklus, pareigūnai ūkiniuose pastatuose aptiko 37 tinklus, tris venterius bei įvairių priemonių tinklų gamybai (plūdžių, švinų, pavarų, adatų). Šie įrankiai buvo konfiskuoti, o asmuo patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį ir 293 straipsnio 4 dalį. Taip pat rasta neteisėtai laikomų lygiavamzdžio ir graižtvinio šautuvo šovinių, kurie perduoti policijai. 

Kitas pažeidimas buvo fiksuotas turgavietėje. Asmuo pasiūlė pareigūnams įsigyti tinklą. Patikrinus asmens namuose buvo rasti ir paimti 4 bučiai, 8 mėtomieji, 3 statomieji ir 2 traukiamieji tinklai, 4 mailinės, gaudyklė bei žeberklas. 

Taip pat stebėta elektroninė erdvė – buvo identifikuotas skelbimas apie parduodamus statomuosius tinklus internetiniame portale www.skelbiu.lt. Marijampolėje gyvenantis asmuo neteisėtai laikė ir siūlė įsigyti šiuos įrankius neturėdamas leidimo. Iš jo paimti du statomieji tinklai, o pats asmuo patrauktas atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį ir 293 straipsnio 4 dalį. 

Akcijoje aktyviai dalyvavo aplinkosaugai neabejingi piliečiai, visuomeninės organizacijos „Lašišos dienoraštis“ nariai, neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai bei policijos pareigūnai, kurių įsitraukimas prisidėjo prie pažeidimų išaiškinimo ir prevencijos stiprinimo.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Nustatyti papildomi  UAB „Medaus pirkliai“ galimai suklastoto medaus kiekiai

netikras medus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), tęsdama tyrimą dėl  UAB „Medaus pirkliai“ neautentiško medaus, nustatė naujus atvejus, kai į rinką (prekybos tinklus, parduotuves) buvo tiektas galimai suklastotas medus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė turėjo ir platino dar didesnius kiekius neautentiško medaus, nei buvo nustatyta anksčiau.   Lietuvišką ir ukrainietišką medų maišė su kinišku Gegužės viduryje atlikto patikrinimo metu VMVT inspektoriai atrinko Kinijos gamintojo medaus, kurį įmonė naudojo savo medaus gamybai, mėginius iš įmonės patalpų. Taip pat ištirti įmonėje atrinkti ukrainietiškos kilmės medaus mėginiai. Autentiškumo

Susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir knygų iliustruotoja Lina Itagaki

Nors dangus niaukstėsi, tačiau birželio 5 d. Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje skambėjo vaikų juokas, smalsūs klausimai bei įkvepiančios istorijos. Čia vyko literatūrinis-edukacinis susitikimas su šalies vaikų literatūros kūrėjais: knygų iliustruotoja, komiksų kūrėja, dailininke Lina Itagaki ir rašytoju, poetu, gydytoju, keliautoju Mariumi Marcinkevičiumi. Renginyje dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 3–5 klasių mokiniai su mokytojomis Rūta Jankevičiene, Gitana Degutiene ir Svetlana Musvydiene.  Svečiai pristatė dvi išskirtines knygas: Mariaus Marcinkevičiaus kūrinį „Superbobutės“ – kupiną humoro ir netikėtumų pasakojimą apie ypatingas senoles. Aptarta

Taip pat skaitykite