Akcija „Saugom lašišą“: ką svarbu žinoti apie lašišų ir šlakių prekybą bei supirkimą

Prasidėjus akcijai „Saugom lašišą“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad lašišų ir šlakių verslinė žvejyba yra draudžiama, o pagautus mėgėjų žvejybos metu laimikius pardavinėti yra draudžiama, todėl rinkoje negali būti lašišų ir šlakių pardavimų ar supirkimų, neturint jų įsigijimo dokumentų.

Prieš prasidedant akcijai, rugpjūčio 28 d., Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai gavo informacijos iš nevyriausybinės organizacijos narių apie galimai neteisėtą lašišos įsigijimą. Drevernoje buvo nustatytas asmuo, neteisėtai nupirkęs lašišą, kurią planavo patiekti savo restorano lankytojams. Už neteisėtai pagautos lašišos įsigijimą asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

„Labai vertiname visuomenės įsitraukimą, siekiant išsaugoti šių vertingų žuvų išteklius.  Dėkojame „Lašišos dienoraščio“ nariams už suteiktą informaciją. Mes ir toliau tęsime verslinės ir mėgėjų žvejybos priežiūrą, kad būtų išaiškinti žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai.

Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar ši neteisėta prekyba žuvimis liausis, todėl skatiname gyventojus būti atsakingais ir prieš perkant žuvį, pardavėjų paprašyti įsigijimo dokumentų ir nepirkti neteisėtai sugautų laimikių“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Primename, kad mėgėjų žvejybos metu sugautais laimikiais yra draudžiama tiek prekiauti, tiek ir juos įsigyti. Už draudžiamu metu sužvejotų šviežių žuvų perdirbimą, pardavimą ar supirkimą yra taikoma administracinė atsakomybė iki 290 eurų.

Asmenims, neteisėtai pagavusiems pagautą lašišą ar šlakį, gresia bauda iki 550 eurų ir 970 eurų žalos žuvų ištekliams atlyginimas. Jei padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.

Aplinkosauginė akcija „Saugom lašišą“, prasidėjusi rugsėjo 1 d., truks iki lapkričio 20 d., kurios metu aplinkosaugininkai vykdys reidus, tęs reguliarią verslinės žvejybos kontrolę, taip pat bus tikrinami žvejai mėgėjai, kad užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą per jų migraciją ir nerštą.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite