Akcija „Poilsiauk atsakingai“: svarbiausi akcentai atsakingam poilsiui gamtoje

Nuo liepos 1 d. pradedama aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos (rugpjūčio 31 d.). Ši akcija skirta priminti gyventojams, kad ilsėdamiesi gamtoje saugotų vandens telkinius, pakrantes, miškus ir atsakingai elgtųsi saugomose teritorijose.

Itin mėgstamas poilsis ir pramogos gamtoje neatsiejamas nuo atsakingo elgesio ir aplinkos apsaugos pagrindinių taisyklių, kad būtų apsaugoti laukiniai gyvūnai, augalai ir išsaugota tvarkinga aplinka būsimiems apsilankymams.

Akcijos „Poilsiauk atsakingai“ metu aplinkosaugininkai tikrins vandens telkinius, kaip poilsiautojai laikosi aplinkosaugos reikalavimų plaukiodami plaukiojimo priemonėmis. Be to, ypatingas dėmesys bus skiriamas vandens telkinių pakrantėms, miškams ir saugomoms teritorijoms.

Keturios pagrindinės poilsiavimo taisyklės

Prie ežero vykstantiesiems automobiliu būtina laikytis pakrančių apsaugos juostos reikalavimų – nestatyti automobilio arčiau kaip 25 metrai nuo vandens telkinio kranto.

Keliaujantiesiems automobiliu po miškingas teritorijas svarbi taisyklė – transporto priemonėmis galima važinėti tik miško keliais. Statyti jas miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.Taip pat vairuotojai turi būti atidūs – teritorija, kurioje, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Atliekas būtina susirinkti. Taip pat žvejams prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu reikia surinkti atliekas, esančias 5 metrų spinduliu aplink žvejybos vietą, ir išvežti jas į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Apsistoti poilsiui miškuose ir kūrenti laužus galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose. Nakvynei gamtoje (pvz., statant palapines) svarbu rinktis poilsiavietes, atokvėpio vietas, stovyklavietes, kempingus, kitus rekreacinės paskirties inžinerinius statinius. Laužus kūrenti galima tik atitinkamai pažymėtose laužavietėse. Išsamesnė informacija pateikiama:

Savaeigės plaukiojimo priemonės sukeltas triukšmas ir bangavimas trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, variklio turbulencija kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį gali patekti kuro, tepalų, degimo produktų ir kitų kenksmingų medžiagų. Taip pat primename vandens motociklų mėgėjams, kad jais plaukioti galima tik 7-iuose vandens telkiniuose (t. y.: Baltijos jūroje, Elektrėnų mariose, Dūkštų ežere, Talkšos ežere, Didžiulio (Daugų) ežere, Galuonų ežere, Kauno mariose) ir tik laikantis Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimų priede nurodytų sąlygų.

Daugiau informacijos apie atsakingą poilsį gamtoje ir pagrindinius aplinkosaugos reikalavimus, kurių reikia laikytis poilsiaujant, galima rasti atmintinėje „Poilsiauk atsakingai“.

Atsakomybė

Pakrančių apsaugos juostų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30-140 eurų baudą. Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba 20-140 eurų baudą.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia 140-300 eurų baudą.

Nesutvarkius šiukšlių žvejybos vietoje ir taip pažeidžiant Mėgėjų žvejybos taisykles taikomas įspėjimas arba 10-60 eurų bauda. Poilsiautojai už šiukšlinimą gali gauti įspėjimą arba 20-50 eurų baudą.

Asmenims, netinkamose vietose kūrenantiems laužus ar naudojantiems atvirą ugn,į taikoma atsakomybė – įspėjimas arba 20-50 eurų bauda. Taip pat gali būti skiriama 50-110 eurų bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims.

Asmenims, nesilaikantiems aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, numatyta atsakomybė priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio gali siekti nuo 150 iki 3000 eurų. Taip pat už tam tikro pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas savaeigės plaukiojimo priemonės konfiskavimas.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Cepelinai, dūminė pirtis ir miško žvėrys – būsimi pašto ženklai atvaizduos lietuvių pageidavimus

Išrinktos trys gyventojų pasiūlytos temos, kurios bus atvaizduotos ant 2025 ir 2027 m. pasirodysiančių lietuviškų pašto ženklų. Tai Lietuvos kulinariniam paveldui priskiriami cepelinai, dūminė pirtis ir miško žvėrys bei paukščiai. Tuo pačiu Lietuvos paštas skelbia ir naują konkursą, šį sykį – kviečiantį sukurti dizainą ateinančių metų pašto ženklams. Visas minėtas ateities pašto ženklų temas pasiūlė gyventojai, atsiliepę į pavasarį Lietuvos pašto paskelbtą kvietimą. Temų, kurioms pritarta, autoriai bus apdovanoti Lietuvos pašto prizais. „Norime padėkoti už gyventojų įsitraukimą siūlant pačias įvairiausias

90-ojo gimtadienio proga pasveikinta Hilda Galina Žiogienė

Šilutės rajono savivaldybės vadovai kartu su seniūnais bei socialinės paramos skyriaus darbuotojais nuolat vyksta pasveikinti garbingo amžiaus sulaukusių rajono gyventojų. Šįkart dėmesio sulaukė jubiliatė Hilda Galina Žiogienė. Jai sukako 90 metų. Rugsėjo 12 d. meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Tomas Budrikis, Administracijos direktorius Andrius Jurkus, mero patarėja Irma Macevičienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90-ojo gimtadienio proga pasveikino Hildą Galiną Žiogienę. Visą savo gyvenimą jubiliatė buvo kupina atjautos, padėjo tiems

Informacija telefonu bus teikiama nemokamai

Nuo spalio 1 d. Užimtumo tarnyboje veiks tik bendrasis konsultacijų numeris (+370) 5 250 0883. Skambinant šiuo telefono numeriu bus taikomi standartiniai operatorių tarifai, juo susisiekti bus galima ir būnant užsienyje. Mobiliojo ryšio tiekėjų papildomai apmokestinamas trumpasis informacijos numeris 1883 veiks iki rugsėjo pabaigos. Iki šiol juo buvo aptarnaujami Užimtumo tarnybos ir „Sodros“ klientai. Telefonu (+370) 5 250 0883 teikiama informacija apie Užimtumo tarnybos teikiamas paslaugas ir taikomas paramos priemones darbo ieškantiems asmenims, darbdaviams, mokymo teikėjams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

Socialinės paramos skyriuje – išankstinė registracija dėl socialinių išmokų

Primename, kad Šilutės miesto gyventojams kreipiantis į Socialinės paramos skyrių dėl išmokų, BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA: būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų; socialinės pašalpos; tikslinių kompensacijų (priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija); išmokų vaikams; nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigijimo; globos (rūpybos) išmokos, globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo, vaiko laikinosios priežiūros išmokos, vienkartinės išmokos įsikurti; vienkartinių, tikslinių, periodinių ir sąlyginių išmokų; ir kitų išmokų. Išankstinė registracija galima atvykus į Socialinės

Taip pat skaitykite