7 klaidos, kurias darome gamindami maistą

maistasKas nežino, kad maisto gaminimas yra menas ir tobulybei šiuo atveju ribų nėra. Visgi, kartais net ir labai stengiantis rezultatai nėra tokie geri, kokių galėtume tikėtis. Tam įtakos turi nedidelės, tačiau esminės klaidos, galinčios gerokai pakoreguoti jūsų gaminamų patiekalų skonį. Pasitikrinkite, ar patys jų nekartojate savo virtuvėje.

Deramai neišanalizuojami receptai

Jei ruošiatės gaminti savo firminį patiekalą, tikriausiai visus žingsnius jau žinote atmintinai, tačiau jeigu nutarsite išbandyti ką nors nauja, būtinai iš anksto perskaitykite receptą nuo pradžios iki galo. Tai svarbu ne tik dėl ingredientų. Jei paskutinę minutę pamatysite, jog marinatą reikia palaikyti per naktį, o galutinį patiekalą atšaldyti bent keturias valandas, teks labai greitai keisti savo planus.

Šaldytas maistas iš karto dedamas į keptuvę

Jei mėsą į keptuvę dėsite iš karto ją išėmę iš šaldytuvo, nepriekaištingų rezultatų nesitikėkite – didelė tikimybė, jog jos išorė perkeps, o vidus liks nepakankamai iškepęs. Kad išvengtumėte tokių situacijų, turėtumėte įsitikinti, jog produktai yra kambario temperatūros. Geriausia iš šaldytuvo juos ištraukti likus maždaug 15-30 minučių iki kepimo.

Persistengiama su druska

Per didelis druskos kiekis po kiekvieno kąsnio privers svajoti apie stiklinę vandens, o patiekalas dėl to tikrai netaps sveikesnis. Tad šiuo atveju geriau apsiriboti mažesniais kiekiais. Jei reikės, druskos, visada bus galima užsiberti papildomai.

Šį patarimą ypač aktualu prisiminti gaminant maistą didesniam svečių būriui: daugelis jų tikrai įvertins galimybę druską naudoti pagal savo skonį.

Pamirštama įjungti gartraukį

Net ir tuomet, jei atrodo, kad maistas pernelyg negaruoja, reikėtų turėti mintyse, kad dūmai ir garai kaupiasi aplink jūsų maistą ir gali pakoreguoti jo skonį. Tai ypač pasakytina apie dujines virykles. Norint to išvengti, paprasčiausiai reikia įjungti gartraukį. Nepamirškite to!

Pasirenkama netinkama gaminimo temperatūra

Ne paslaptis, jog skirtingiems patiekalams reikalinga skirtinga temperatūra. Pavyzdžiui, kiaušiniams ar padažams dažniausia pasirenkamas nedidelis karštis, tačiau mėsai toks variantas nebus tinkamas. Kepant ją, pirmiausiai kelias minutes be riebalų reikėtų pakaitinti keptuvę, tuomet įdėti sviestą ir aliejų ir tik jiems šiek tiek išsilydžius sudėti mėsą. Taip pat reikėtų turėti galvoje, jog elektrinės kaitlentės šiek tiek užtrunka, kol pakeičia temperatūrą. Tuo tarpu dujinės, nors ir ne taip tiksliai, į pokyčius sureaguoja iš karto.

Platų tokių įrenginių asortimentą rasite čia.

Nepatikrinama, kaip duonkepei sekasi atlikti savo darbą

Nors vienas didžiausių duonkepės privalumų yra tas, jog sudėjus visus ingredientus ir pasirinkus atitinkamą programą apie šio prietaiso veikimą galima pamiršti, tačiau… Norėdami  puikių rezultatų, šį prietaisą visgi reikėtų prisiminti. Tiesa, tai daryti reikėtų tik gaminimo pradžioje, praėjus maždaug 5-10 minučių, pradėjus minkyti tešlą.

Atidarę duonkepę, galėsite matyti sausų ir drėgnų ingredientų santykį ir, priklausomai nuo situacijos, galėsite pridėti šiek tiek miltų ar vandens.

Jei tokį virtuvės prietaisą dar tik svarstote įsigyti, tai galėsite padaryti Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/duonkepes.

Per mažai išanalizuojamos viryklės galimybės

Šiuolaikinės orkaitės ir kaitlentės gali pasiūlyti daugybę papildomų funkcijų, apie kurias Jums pravartu žinoti. Nors nepasinaudojus jomis patiekalų skonis nepakis, tačiau gamybos procesai bus dar paprastesni ir patogesni. Pavyzdžiui, ne viena Bosch kaitlentė gali pasiūlyti sujungiamas, didesniems indams pritaikytas kaitinimo zonas, laikmačius ar greito galios padidinimo funkcijas. Tačiau tiek šie, tiek kiti gamintojai yra paruošę ir daugiau privalumų – būtų apmaudu jais nepasinaudoti.

Išvengę šių klaidų, dar lengviau stebinsite namiškius savo kulinariniais šedevrais. Virtuvėje tikrai yra pakankamai vietos improvizacijoms, tačiau kartais vadovaudamiesi tam tikromis taisyklėmis, galime išvengti nesusipratimų.

Pr2022/006

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite