5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą
Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms.
1. Reguliariai lankykitės pas odontologą
Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose prasidėjęs uždegimas kartais nėra aiškiai matomi. Vienintelis signalas, išduodantis problemą – jautrūs dantys, dantenos. Kai kuriais atvejais netgi rekomenduojamas dantų kanalų gydymas pasitelkiant mikroskopą.
Kalbant apie kanalų gydymą,– kuo ilgiau ignoruosite problemą, tuo sudėtingesnis ir brangesnis gydymas laukia. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali, tad įprasta, kad dantų kanalų gydymas mikroskopu kaina skirsis. Ši procedūra atliekama naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Tai leidžia atkurti normalią danties funkciją ir užtikrinti jautrumo sumažėjimą.
2. Tinkamai prižiūrėkite dantis
Dantenų jautrumui įtakos turi ir netaisyklingas jų valymas. Emalis pažeidžiamas tada, kai per daug intensyviai spaudžiamas šepetėlis. Bet to, situaciją gali pabloginti ir pasta su itin abrazyviomis šveičiamosiomis dalelėmis.
Norint išvengti nemalonumų, patariama įsigyti:
- minkštų šerelių šepetėlį;
- mažo abrazyvumo pastą;
- tarpdančių siūlą ar šepetėlį.
Rinkdamiesi tiek pastą, tiek šepetėlį, ieškokite specialiai jautriems dantims skirtų gaminių. Minkšti šereliai lengviau pasiekia tarpdančius. Mažo abrazyvumo pasta, skirta jautriems dantims valyti, įprastai būna papildyta jautrumą mažinančiomis medžiagomis. Valyti dantis rekomenduojama du kartus per dieną, būtina naudoti tarpdančių siūlą arba šepetėlį. Pagal poreikį galite naudoti ir skalavimo skystį, tačiau įsitikinkite, kad jis yra be alkoholio.
3. Venkite rūgštaus maisto, saldžių gėrimų
Daugelis žmonių mėgsta vartoti tiek rūgštų, tiek saldų maistą ir gėrimus. Vartojant didelį kiekį rūgštingumą keliančių maisto produktų, galima pakenkti dantims ir pagreitinti ėduonies plitimą. Lygiai ta pati taisyklė ir su saldumynais – jie sunkiai nuvalomi nuo dantų paviršiaus. Netinkamai prižiūrint dantis atsiranda puiki terpė ėduoniui. Atsižvelgiant į tai, patariama mažinti gazuotų gėrimų, saldainių ir panašių maisto produktų vartojimą.
4. Tinkamai maitinkitės
Tinkama mityba neatsiejama nuo žmogaus sveikatos. Maisto racioną paįvairinkite daržovėmis, taip pat per dieną stenkitės išgerti reikiamą kiekį skysčių. Itin šaltus ar karštus gėrimus rekomenduojama gerti per šiaudelį. Taip dantys bus mažiau veikiami temperatūros pokyčių. Be to, prieš valgydami sriubą ar kitą karštą patiekalą, palaukite kol šis atvės.
5. Prisotinkite organizmą reikalingais vitaminais
Vitaminai ir mineralai, kuriuos gauname kartu su maistu, daro didelę įtaką dantų atsparumui ir tvirtumui. Kad dantys būtų sveiki, reikalingi šie mikroelementai:
- fluoras
- kalcis
- vitaminas D
- fosforas.
Jeigu su maistu negaunate reikiamo kiekio šių mikroelementų, dantų būklė gali suprastėti. Gali padidėti dantų jautrumas, paslankumas ir atsirasti palanki terpė ėduoniui kauptis. Visų aukščiau minėtų mikroelementų galite įsigyti vaistinėse. Žinoma, geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama atlikti tyrimus, kurie parodys tikslių mikroelementų trūkumą.
Akivaizdu, dantų jautrumą gali sukelti daug veiksnių. Svarbi ne tik tinkama burnos ertmės higiena, bet ir pakankamas kiekis vitaminų. Be to, vartojant vitaminus, svarbi subalansuota ir visavertė mityba bei aktyvus laisvalaikis. Reguliariai lankykitės gydytojo odontologo kabinete ir išvengsite nemalonaus, ilgai trunkančio gydymo.
pr2022/173