5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms.

1. Reguliariai lankykitės pas odontologą

Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose prasidėjęs uždegimas kartais nėra aiškiai matomi. Vienintelis signalas, išduodantis problemą – jautrūs dantys, dantenos. Kai kuriais atvejais netgi rekomenduojamas dantų kanalų gydymas pasitelkiant mikroskopą.

Kalbant apie kanalų gydymą,– kuo ilgiau ignoruosite problemą, tuo sudėtingesnis ir brangesnis gydymas laukia. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali, tad įprasta, kad dantų kanalų gydymas mikroskopu kaina skirsis. Ši procedūra atliekama naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Tai leidžia atkurti normalią danties funkciją ir užtikrinti jautrumo sumažėjimą.

2. Tinkamai prižiūrėkite dantis

Dantenų jautrumui įtakos turi ir netaisyklingas jų valymas. Emalis pažeidžiamas tada, kai per daug intensyviai spaudžiamas šepetėlis. Bet to, situaciją gali pabloginti ir pasta su itin abrazyviomis šveičiamosiomis dalelėmis.

Norint išvengti nemalonumų, patariama įsigyti:

  • minkštų šerelių šepetėlį;
  • mažo abrazyvumo pastą;
  • tarpdančių siūlą ar šepetėlį.

Rinkdamiesi tiek pastą, tiek šepetėlį, ieškokite specialiai jautriems dantims skirtų gaminių. Minkšti šereliai lengviau pasiekia tarpdančius. Mažo abrazyvumo pasta, skirta jautriems dantims valyti, įprastai būna papildyta jautrumą mažinančiomis medžiagomis. Valyti dantis rekomenduojama du kartus per dieną, būtina naudoti tarpdančių siūlą arba šepetėlį. Pagal poreikį galite naudoti ir skalavimo skystį, tačiau įsitikinkite, kad jis yra be alkoholio.

3. Venkite rūgštaus maisto, saldžių gėrimų

Daugelis žmonių mėgsta vartoti tiek rūgštų, tiek saldų maistą ir gėrimus. Vartojant didelį kiekį rūgštingumą keliančių maisto produktų, galima pakenkti dantims ir pagreitinti ėduonies plitimą. Lygiai ta pati taisyklė ir su saldumynais – jie sunkiai nuvalomi nuo dantų paviršiaus. Netinkamai prižiūrint dantis atsiranda puiki terpė ėduoniui. Atsižvelgiant į tai, patariama mažinti gazuotų gėrimų, saldainių ir panašių maisto produktų vartojimą.

4. Tinkamai maitinkitės

Tinkama mityba neatsiejama nuo žmogaus sveikatos. Maisto racioną paįvairinkite daržovėmis, taip pat per dieną stenkitės išgerti reikiamą kiekį skysčių. Itin šaltus ar karštus gėrimus rekomenduojama gerti per šiaudelį. Taip dantys bus mažiau veikiami temperatūros pokyčių. Be to, prieš valgydami sriubą ar kitą karštą patiekalą, palaukite kol šis atvės.

5. Prisotinkite organizmą reikalingais vitaminais

Vitaminai ir mineralai, kuriuos gauname kartu su maistu, daro didelę įtaką dantų atsparumui ir tvirtumui. Kad dantys būtų sveiki, reikalingi šie mikroelementai:

  • fluoras
  • kalcis
  • vitaminas D
  • fosforas.

Jeigu su maistu negaunate reikiamo kiekio šių mikroelementų, dantų būklė gali suprastėti. Gali padidėti dantų jautrumas, paslankumas ir atsirasti palanki terpė ėduoniui kauptis. Visų aukščiau minėtų mikroelementų galite įsigyti vaistinėse. Žinoma, geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama atlikti tyrimus, kurie parodys tikslių mikroelementų trūkumą.

Akivaizdu, dantų jautrumą gali sukelti daug veiksnių. Svarbi ne tik tinkama burnos ertmės higiena, bet ir pakankamas kiekis vitaminų. Be to, vartojant vitaminus, svarbi subalansuota ir visavertė mityba bei aktyvus laisvalaikis. Reguliariai lankykitės gydytojo odontologo kabinete ir išvengsite nemalonaus, ilgai trunkančio gydymo.

pr2022/173

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite