15 naujų greitosios medicinos pagalbos automobilių pasieks regionus

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos transporto parkas – atnaujinamas. Iškilmingo renginio metu, antradienį, rugsėjo 24 d., Kaune penkiolika specializuotų transporto priemonių buvo perduotos GMP tarnybos padaliniams Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, iš kur jie pasklis po visą Lietuvą, užtikrinant greitesnę ir efektyvesnę pagalbą pacientams. Naujo dizaino automobiliai simbolizuoja ir transformaciją, kurią išgyvena tarnyba.

Ceremonijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas akcentuoja šios  investicijos svarbą: „Greitosios medicinos pagalba yra pirmoji linija žmonių gyvybių gelbėjime, todėl būtina užtikrinti, kad ši paslauga būtų teikiama naudojant modernią, patikimą techniką. Nauji automobiliai ne tik užtikrins geresnę darbo kokybę mūsų medikams, bet ir padės išgelbėti daugiau gyvybių, ypač kritinėse situacijose”, – teigė A. Pečkauskas.

Laikinoji GMP tarnybos vadovė Ilona Kajokaitė pabrėžė automobilių parko modernizavimo reikšmę. „Greitosios medicinos pagalbos naujo dizaino automobiliai simbolizuoja kultūrinę transformaciją, standartizaciją ir modernizaciją, kurią GMP tarnyba įgyvendina, siekdama sukurti patikimą ir efektyvią paslaugų sistemą, atitinkančią greitosios medicinos pagalbos darbuotojų poreikius ir visuomenės lūkesčius“, –  sakė ji.

Iš viso perduota 15 naujų GMP automobilių, kurie bus paskirstyti  GMP padaliniams. Kauno filialui: Kaunas/Kėdainiai, Alytus/Prienai, Marijampolė/Vilkaviškis, Jonava/Kaišiadorys; Vilniaus filialui: Vievio pastotė, Utenos pastotė, Trakų Vokės pastotė, Antakalnio pastotė; Klaipėdos filialui: Priekulė, Šilutė, Plungė, Klaipėda; Šiaulių filialui: Radviliškis; Panevėžio filialui: Panevėžys.

Parkas reikalauja atnaujinimo

Nauji automobiliai pakeis seniausius ir labiausiai nusidėvėjusius greitosios pagalbos automobilius, kurie šiuo metu dirba su vidutine 323 194 km rida. Tai leis ne tik pagerinti greitosios medicinos paslaugų efektyvumą, bet ir sumažinti automobilio gedimų riziką bei užtikrinti didesnį patikimumą kritinėse situacijose. Automobiliai įsigyti už tarnybos lėšas.

Vidutinė turimų automobilių rida rodo, kad naujų automobilių poreikis yra didelis, nes kai kurie regionai dirba su itin didelę ridą turinčia technika. Pavyzdžiui, Klaipėdos filialo automobiliai turi vidutiniškai 399 420 km ridą, o Kauno regiono automobiliai – net 429 425 km. Iš viso GMP tarnyboje naudojami 336 automobiliai.

Šiuo metu naudojamų GMP automobilių amžiaus vidurkis yra 7 metai. Pradėjus eksploatuoti naujus 15-a GMP automobilių GMP tarnybos specializuoto transporto amžiaus vidurkis taps 6,25 metų. Per artimiausius porą metų planuojama, kad GMP tarnyba pasieks virš 200 naujų tarnybinių automobilių. Jų įsigijimas bus finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Vieninga nacionalinė GMP tarnyba buvo įkurta 2023 m. liepos 1 d. sujungus anksčiau savarankiškai funkcionavusias 16 GMP stočių, 30 pirminės sveikatos priežiūros centrų padalinių ir 2 privačias GMP įstaigas.

SAM Komunikacijos skyrius

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Birželio 15 d. prasideda priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Birželio 15 d. prasideda vasaros priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Stojantieji prašymus mokytis kviečiami teikti iki rugpjūčio 10 d. imtinai. Į valstybės finansuojamas vietas šiemet iš viso numatoma priimti 20,6 tūkst. mokinių – panašiai kaip pastaraisiais metais. „Kviečiu jaunuolius drąsiai rinktis profesinį mokymąsi. Profesijos galima mokytis ne tik baigus gimnaziją, bet ir dar neturint brandos atestato. Profesinio mokymo įstaigose galima įgyti ir paklausią profesiją, ir užbaigti vidurinio ugdymo programą, o po to tęsti mokslus aukštojoje mokykloje arba dirbti, kurti savo

Per tris dienas – 16 eismo saugumo pažeidimų

policija

Birželio 8-10 dienomis policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę –buvo tikrinama, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos, taip pat ar naudoja privalomas saugos priemones – saugos diržus, šalmus ir vaikams skirtas sėdynes. Nustatyta 11 pažeidimų, susijusių su netinkamu mobiliųjų telefonų naudojimu: 3 Tauragėje ir 8 Šilutėje. Taip pat užfiksuoti 5 pažeidimai, kai vairuotojai ar keleiviai nesegėjo saugos diržų, nenaudojo šalmų ar vaikams skirtų specialių sėdynių. Vienas toks pažeidimas nustatytas Tauragėje, keturi – Šilutėje. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų

Lietuvos radijo šimtmečiui – kolekcinė moneta, įamžinanti šimtą metų ryšio

Birželio 12-ąją, minint Lietuvos radijo gimtadienį, Lietuvos bankas pradėjo išankstinį kolekcinės monetos „Lietuvos radijui – 100“ pardavimą. Moneta išleidžiama į apyvartą 2026 m. birželio 19 d. Prieš šimtą metų Lietuva pirmą kartą išgirdo save eteryje. Kai 1926 metais nuskambėjo žodžiai „Alio, alio – kalba Kaunas“, prasidėjo naujas valstybės ir visuomenės istorijos etapas. Nuo tada radijas tapo svarbia informacijos, kultūros, švietimo ir pilietiškumo erdve, lydėjusia Lietuvą svarbiausiais jos istorijos momentais. „Šia moneta siekiame įamžinti ne tik Lietuvos radijo istoriją, bet ir

Švėkšnos bažnyčiai tvarkyti – 432 tūkstančiai eurų

Birželio pabaigoje planuojamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, šią savaitę į posėdžius rinksis Tarybos komitetai. Teks apsispręsti ir dėl lėšų skyrimo Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios stogo ir fasadų tvarkybos darbams. Parengtame sprendimo projekte siūloma pritarti Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 1648, valstybės saugoma), stogo ir fasadų tvarkybos darbams, prisidėti prie tvarkybos darbų finansavimo iš savivaldybės biudžeto skiriant ne daugiau kaip 50 proc. valstybės skiriamos lėšų sumos, patvirtintos Paveldotvarkos programoje, ir užtikrinti netinkamų finansuoti,

Taip pat skaitykite