Šeštadienį šienpjovių čempionate varžysis ir lenkai

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 5 d., Rupkalvių kaime, Šilutės sen., vyks įspūdingas ir originalus vasaros renginys – Nacionalinis šienpjovių čempionatas. Apie šių metų varžytuves žinia nuaidėjo ir užsienyje – čempionate laukiama net keturių geriausių Lenkijos šienpjovių, kurie azartiškai rungtyniaus dėl „Metų šienpjovio“ titulo.

Nesvarbu, ar dalgiu mosuojate nuolatos, ar jį buvote paėmę tik vaikystėje, o gal dar tik apie tai svajojate, čia tikrai rasite jums smagių veiklų. Išskirtiniame Mažosios Lietuvos krašte vyksiantis renginys kupinas karštų emocijų ir įspūdžių ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams.

„Su dideliu nekantrumu laukiame šeštadienio, kuriam intensyviai ruošiamės jau kelis mėnesius. Čempionato programa apgalvota taip, kad veiklos sau rastų visi susirinkę. Džiaugiamės, kad į renginį atvyksta vis daugiau dalyvių. Mums tai rodo, kad senasis amatas gyvas ir jo puoselėtojams reikia bendrystės, kurią būtent ir kuriame bei stipriname šiuo čempionatu“, – sako Nacionalinio šienavimo čempionato iniciatorius, gamtininkas  Žymantas Morkvėnas.

Vertinama kokybė ir greitis

Čempionate veiksianti šienavimo dalgiu mokykla padės geriau pažinti šį tradicinį amatą bei pagilinti žinias, išmokti, kaip prižiūrėti dalgį. O joje pasimokę galės savo jėgas išbandyti debiutantų rungtyje. Dalgio entuziastai ras bendraminčių, su kuriais bus proga pasidalinti šienavimo subtilybėmis. Renginyje patyrę šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje varžybų rungtyje, kurioje vertinamas greitis bei kokybė, ir kurioje kaunamasi dėl pagrindinių metų šienpjovių titulų. Arba išbandyti save dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas.

Patys azartiškiausi ir daugiausiai patirties turintys šienpjoviai susirungs dėl „Metų šienpjovio“ ir „Metų šienpjovės“ titulų.

Anksčiau vykusiuose čempionatuose buvo pasiekti net du rekordai, tikimasi, kad šiemet dalyviams pavyks pasirodyti ne prasčiau. Jau dvejus metus iš eilės Nacionaliniame šienpjovių čempionate geriausiu tituluotas Šilutės rajono ūkininkas Kozmas Auškalnis šias metais ir vėl bandys apginti titulą. Jam iššūkį šiemet meta net keturi iš Lenkijos atvyksiantis šienpjoviai. Didžiausiame Lenkijos – Biebžos – nacionaliniame parke panašus šienavimo dalgiu čempionatas šiemet vyks jau 18 kartą. Tad renginyje šienpjoviai galės pasidalinti gerąja praktika, patirtimi ir savomis tradicijomis.

„Vienas laukiamiausių čempionatų akimirkų – „Draugiška šienpjovių pradalgė“. Tai savotiška šienpjovių „garbės eisena“, kurioje nesivaržoma, bet šienaujama vienu ritmu stiprinant susirinkusiųjų bendrystę, atkreipiamas dėmesys į senąsias tradicijas. Anksčiau pievose, kuriose vyks čempionatas, susirinkdavo per šimtą šienpjovių, kurie ten įsirengdavo stovyklas ir porą savaičių mosuodavo dalgiais. Norisi atgaivinti dalelę šio prisiminimo, parodyti susirinkusiems senosios šienapjūtės fragmentą“, – pasakoja Ž. Morkvėnas.

Unikali patirtis keliaujantiems po Lietuvą

Ž. Morkvėnas pasakoja, jog idėja organizuoti šienpjovių čempionatą kilo siekiant suderinti paukščių apsaugą ir žmogaus, kaip pievų prižiūrėtojo, veiklą. Nemuno deltos apylinkės, anot jo, geriausia vieta tokiam čempionatui. Mažoji Lietuva – teritorija, kurioje dominuoja pievų kraštovaizdis, o senovėje čionykščiai žmonės garsėjo dėl derlingų, net 3-4 derlius per sezoną teikusių, pievų priežiūros.

Atvykusius į Nacionalinį šienpjovių čempionatą jo organizatoriai kviečia pakeliauti specialiu maršrutu, pažindinančiu su išskirtiniu pievininkų ir pelkininkų kraštu. Vieną įžymiausių pelkininkų kultūros atributų Žalgirių kaimą galima apžiūrėti netoliese Rupkalvių pievų. Taip pat šalia, Šyšos botaniniame-zoologiniame draustinyje, šiemet įrengtas naujas apžvalgos bokštelis, kuris simboliškai pavadintas meldinių nendrinukių vardu. Vos už keliolikos kilometrų nuo Žalgirių kaimo yra Aukštumalos pelkė, per kurią veda pažintinis takas.

Kitame – Tulkiaragės pažintiniame take – lankytojai gali sutikti didžiausią meldinę nendrinukę pasaulyje, išgirsti gyvosios gamtos koncertą ir sužinoti apie ūkininko svarbą palaikant bendrą gyvybės sistemą. Aplankyti verta ir Mingės kaimą, vadinamąjį „Lietuvos Venecija“, Šilutės Hugo Šojaus muziejų , o rekonstruotame Lietuvininkų gatvės šaligatvyje galima išvysti net 20 neseniai atnaujintų „Šilutės sekretų“.

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį į Šilutės kraštą atvykusieji taip pat turės progą dalyvauti rugpjūčio 4-5 d. vyksiančiame Rusnės festivalyje, dalyviams žadančiam daug pramogų ir muzikos.

Parengta pagal organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite