Žvejyba žiemą: ką reikėtų žinoti žvejams mėgėjams

Prasidėjus žiemos laikotarpiui žvejai jau gaudo pirmąsias stintas ir vis dar žvejoja vėgėles, bet svarbu nepamiršti greitai įsigaliosiančių draudimų. Be to, po truputį ant vandens telkinių storėja ledas ir žvejybai jau ruošiasi poledinės žūklės mėgėjai. Aplinkosaugininkai primena, ką reikėtų žinoti žvejams mėgėjams žvejojantiems žiemą. 

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad iki gruodžio 31 d. galioja draudimas žvejoti upėtakiniuose upeliuose, nurodytuose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 priede, o iki gruodžio 25 d. – lašišų ir šlakių nerštui svarbiose upėse, nurodytose šių taisyklių 4 priede.

Kad būtų apsaugoti vėgėlių ištekliai jų neršto metu gruodžio 15–sausio 31 d. draudžiama gaudyti šias žuvis.

Nuo sausio

Nuo sausio 2 iki balandžio 30 d. žvejams mėgėjams bus draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).

Taip pat svarbu nepamišti –  nuo vasario 1 iki balandžio 30 d. draudžiama gaudyti lydekas, kad jos galėtų saugiai išneršti.

Asmenys žvejodami privalo turėti ir pareikalavus aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams, neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, kitiems pareigūnams, kurie pagal įstatymų suteiktas galias turi teisę vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, pateikti mėgėjų žvejybos leidimą (elektroninio mėgėjų žvejybos leidimo numerį), suteikiantį teisę žvejoti tame vandens telkinyje, ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę, arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą.

„Šios taisyklės ir reikalavimai turi bendrą tikslą – žuvų išteklių išsaugojimą. Todėl, žvejams ruošiantis prie vandens telkinių bet kuriuo laikotarpiu, svarbu suprasti, kad visi ribojimai itin svarbūs mūsų aplinkai. Laikydamiesi taisyklių dar ne vienus metus galėsite gaudyti pačių išsaugotas įvairiausias žuvų rūšis“, – teigia Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Prasidėjus žuvų gaudymo ar draudimo laikotarpiams, pareigūnai vykdys sustiprintą žvejybos kontrolę tikrins, ar laikomasi taisyklių, ar žvejojama pagal nustatytus reikalavimus.

„Per reidus vis dar tenka priminti žvejams, kad prieš žvejybą ir po žvejybos privaloma susitvarkyti žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, kurios vėliau turi būti išvežamos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Svarbu nepamiršti ir žvejo mėgėjo bilieto, jei žvejojate neišnuomotame telkinyje arba žvejybos leidimo, žvejojantiems išnuomotame telkinyje“, – primena aplinkosaugininkas.

Prasideda poledinė žūklė

Žvejai mėgėjai turi laikytis reikalavimo, kad vienos žvejybos metu galima naudoti 4 mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (Kuršių mariose – 3), kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį.

Kartu Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įspėja, kad poledinės žūklės mėgėjai turi būti ypač atidūs ir laikytis saugumo reikalavimų,

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti priemones, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo, – dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų. Juos privalo turėti visi žvejai, žvejojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių.

Smaigus reikia nešiotis lengvai pasiekiamoje vietoje, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais iškart pasinaudoti. „Kad žvejai užtikrintų savo saugumą, smaigai privalo būti parengti naudoti žengiant ant ledo ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Vieną žmogų išlaiko 7 cm, o žmonių grupę iki 12 cm storio ledas, todėl įsitikinkite, kad ledas jau pakankamai tvirtas. Saugus lipti ledas būna melsvas arba žalsvas“, – įspėja S. Mikėnas.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite