Vasaros atostogų pavojai. Kaip apsaugoti vaikus?
Vasarą prasideda ir vaikų atostogos, su jomis didėja rizika, kad mažieji, kurie lekia ne į mokyklą, o į kiemą pažaisti ar išvyksta į stovyklą, gali susižeisti ar pridaryti nemalonumų kitiems – kad ir netyčia.
Draudikai pastebi, kad klientai, besirenkantys asmens draudimą, pastaruoju metu tampa vis sąmoningesni ir renkasi platesnes apsaugas, didesnes draudimo sumas bei draudžia visus šeimos narius, įskaitant vaikus.
Vaikai grįžta į vasaros stovyklas
Koronaviruso pandemijai traukiantis iš Lietuvos, tėvai šiais metais jau kur kas drąsiau siunčia vaikus į vasaros stovyklas – tiek dienines, tiek trunkančias ilgesnį laiką.
„Traumų sunku išvengti stovyklos metu, gamtoje, kur yra daug užsiėmusių aktyvia veikla vaikų. Tiesa, kol kas rimtų traumų mes išvengėme“, – sako vaikų stovyklos „Avantiūra“ organizatorė Greta Kelnerytė.
Ji teigia, kad prieš stovyklos pamainą visada bendraujama su atvykstančių vaikų tėvais ar globėjais. Jie taip pat raginami supažindinti savo atžalas su stovyklos taisyklėmis iki atvykimo.
Vasarą, kai Lietuvoje pradeda siautėti erkės, kyla rizika užsikrėsti Laimo liga ar erkiniu encefalitu – infekcinėmis ligomis, kurias sukelia įsisiurbusi užkrėsta erkė.
Papildoma apsauga
BTA Asmens draudimo rizikų vertintojas Andrius Žilėnas sako, kad apsauga nuo erkinio encefalito ir Laimo ligos į BTA asmens draudimą yra įskaičiuota. Išmoka mokama ir susirgus tokiomis ligomis, kaip ūminis apendicitas, salmoneliozė, difterija, meningokokinė infekcija, pasiutligė. Draudimas galioja ir apsinuodijus nuodingais grybais ar maistu.
BTA atstovas priduria, kad Asmens draudimas paprastai būna įtraukiamas į stovyklos kelialapio kainą. Bet į standartinį draudimą gali būti neįtrauktos kai kurios rizikos, todėl siunčiant vaikus į stovyklą, verta pagalvoti ir apie papildomą apsaugą. Pavyzdžiui, jei stovyklos krepšelyje nebus draudimo traumų rizikos, tokią apsaugą verta įsigyti patiems.
Apsidraudus mokytis iš namų – pigiau
Iš anksto verta ruoštis ir rugsėjui, kai vaikai vėl išeis į mokyklas.
„Jei mokyklinio amžiaus vaikas patirs traumą ir negalės lankyti pamokų, BTA taip pat mokės draudimo išmoką ir tada, kai į mokyklą vaikas neis. Tuomet draudimas apmokės, pavyzdžiui, išlaidas korepetitoriui, jei tokia draudimo apsauga buvo parinkta“, – sako ekspertas
Tiesa, privaloma medicinine pažyma įrodyti, kad dėl traumos pasekmių vaikas negali eiti į mokyklą ilgiau kaip tris savaites. Taip pat reikalingas dokumentas ir iš švietimo įstaigos patvirtinantis, kad vaikas nelankė mokyklos nustatytu laikotarpiu.
Saugo ne tik vaikus
Dūkdami vaikai gali padaryti žalos ir trečiųjų asmenų turtui, pavyzdžiui, suplėšyti kito vaiko drabužius, sudaužyti kiemo draugui akinius, netyčia praskelti bičiuliui galvą, dviračiu nubraukti šoną kaimyno automobiliui ar išdaužti laiptinės langą.
Tokie įvykiai irgi yra draudžiami – kompensuojama žala trečiojo asmens turtui ar sveikatai. Tiesa, nukentėjęs asmuo turi pareikšti patyręs žalą – tada ją dengia ne pats vaikas ar jo tėvai, o draudimas.
ELTA